STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
GERDA
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: Warszawa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

22.06.2016

Gerda była kiedyś psem domowym, mieszkała w domu, była kochana, poświęcano jej czas.

Niestety po jakimś czasie bokserka trafiła do budy na łańcuch, w domu pojawiło się dziecko i właściciele nie mieli już czasu dla Gerdy.

Gerda przeszła wczoraj pod naszą opiekę, została zrzeczona przez właścicieli.

Bokserka przyjechała do lecznicy w Warszawie, pobrano jej krew, została odrobaczona. Gerda zostanie również za jakiś czas zaszczepiona, ponieważ jej poprzedni opiekunowie nie przekazali książeczki, która podobno zaginęła.

Relacja Germaine:
"Gerda jest wesołą kontaktową sunią, na spacerze trochę ciągnie. Nie zwraca uwagi na inne psy. W stosunku do ludzi bardzo serdeczna, chce się z każdym witać."

 

29.06.2016

Gerda zamieszkała w domu tymczasowym w Aninie. Początki były trudne, rezydenci Rocha, Tyson i Charlie chcieli się z Gerdą witać, podchodzili, wąchali a bokserka się denerwowała. Z czasem Gerda się do psów przyzwyczaiła. Sunia większość czasu spędza w salonie, kładzie się na zimnych kafelkach i w ten sposób ucieka przed upałami.

09.07.2016

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu Gerdy:

"Gerda jest sunią wyjątkową. Potrafi skraść serce jednym spojrzeniem. Te niewinne oczęta wpatrzone w człowieka i śmieszny, cięgle merdający ogonek rozczulą każdego. Gerda wita każdego w podskokach i z wielką radością. Jest bardzo ruchliwa i zwinna. Skacze, bryka i biega bez umiaru. Chyba że znajdzie wygodne miejsce, na którym może się ułożyć. Wtedy zasypia i śpi snem kamiennym. A że jest dość kompaktowa, w domu tymczasowym upodobała sobie fotel, na którym zwija się w kłębuszek i cichutko pochrapuje. Z innymi psami dogaduje się dobrze, pod warunkiem, że sprawy nie dotyczą jedzenia i człowieka, którego właśnie sobie upatrzyła do przytulania.Gerda nie lubi zostawać sama, chodzi krok w krok za człowiekiem (no chyba że śpi), nie lubi też być zamknięta w jednym pomieszczeniu. Widać, że potrzebuje swojego człowieka, który będzie ją kochał, bawił się z nią, opiekował się; ona odwdzięcza się miłością i dużą ilością buziaków."

 

22.08.2016

Gerda zamieszka w nowym domu  u Pani Oli, w rodzinie z tradycjami boksiowymi. W nowym domu otrzymała imię Tina. W rodzinie Pani Oli jest już adoptowana od nas bokserka Sonia, która często odwiedza dom Gerdy/Tiny.

" Do moich rodziców, gdzie Sonia często jeździ,przyjechała mała Gerda - w nowym domu Tina. Ciekawe to było doświadczenie - Tina było mocno zdezorientowana nowym miejscem, nowymi ludźmi i dwa razy od niej większą bokserką. Ludzie byli w porządku ale wielkiej Suczycy się oberwało. Trochę komicznie to wyglądało jak mała Tina wystartowała z zębami do Soni bo ta w sekundzie miała ją pod łapą i trzymała na bezpieczną odległość. Pierwszego dnia znajomości Sonia dzielnie znosiła zaczepki Tiny, ustępowała jej wszędzie. Mądre psisko wiedziało widocznie że koleżanka jest trochę skołowana sytuacją. Ale dnia drugiego Sonia przy kolejnym warczeniu Tiny pokazała kto jest silniejszy i tym razem to Tina musiała ustąpić. Wygląda na to że, dziewczyny powoli się jednak dogadują. Najlepiej wychodzi im wspólne obszczekiwanie przechodniów albo psiny sąsiadów. Startuje zawsze pierwsza Sonia i ogląda się czy Tina biegnie za nią. Wygląda to trochę tak jakby sprinter biegał z ciężarowcem :-). Sprinter to Sonia a o połowę mniejsza i korpulentna to Tina oczywiście. Tina po 2 tygodniach chyba już czuje się panią na włościach w nowym domu . Zjadła by wszystko, i jedzenia potrafi domagać się głośnym szczekiem, uwielbia głaskanie i oczywiście najchętniej spała by na kanapach, łóżkach i fotelach. Ma jednak koszyk - w spadku po poprzednich naszych boksiach i jest pierwszą która może się w nim wygodnie ułożyć :-) bo jest malutką i krótkonogą psinką. Pozdrawiamy serdecznie."


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.