STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
COCA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
11 Wrzesień 2016

Coca to jedna z suniek z lasu przekazanych nam przez Pogotowie dla Zwierząt.

Coca w lecznicy miała wykonane niezbędne badania i zabiegi, została zaczipowana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona, usunięto jej kleszcze, którymi było usiane jej ciało. Sunieczka przeszła również zabieg sterylizacji aborcyjnej (7 płodów). Nawet nie chcemy myśleć, co by się stało z sunią, gdyby nie otrzymała pomocy... Co by się stało ze szczeniaczkami, gdyby przyszły na świat w lesie... Czy Coca byłaby w stanie je urodzić samodzielnie a później wykarmić i uchronić przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają w lesie?

Sunia wraz ze swoją siostrą zamieszkała w domu tymczasowym. Relacja wkrótce.

Relacja Germaine:

"Coca dojechała do lecznicy bardzo zapchlona i zakleszczona, wykonano jej od razu badanie krwi, żeby wykluczyć babeszjozę. Mimo zakroplonego preparatu, miała jeszcze na sobie kleszcze, kiedy poszliśmy zrobić badanie USG."

 

 

11 Grudzień 2016

Opiekunowie Coci i Coli podjęli deczyję, dzięki której sunieczki będą na zawsze razem, kochane i bezpieczne...

Relacja:

"Koka i Kola  są zdrowe, wesołe i mamy wrażenie, że dobrze się czują z nami. Nie są już nierozłączne (zdarza się, że przebywają w różnych częściach w domu w tym samym czasie).  Oczywiście  nie wyzbyły się wszystkich lęków, nie lubią hałasów, gwałtownych ruchów,  przejeżdżających samochodów, więc staramy  się chronić je przed przykrymi wrażeniami. Do ludzi mają przyjazne nastawienie. Niestety Koka (ciemniejsza) boi się męża i  najbezpieczniej czuje się na półpiętrze, gdy  może obserwować go z góry. Mamy nadzieję, że  z czasem nabierze zaufania.  Suczki łatwo się uczą, rozumieją polecenia;  na hasło „spacerek” siadają czekając na przypięcie smyczy. Poznały kilka komend. Na spacerach korzystają z wolności, ale zawsze przychodzą na wołanie.  Nie miały dotąd kontaktów z innymi psami, jednak na ich widok jeżą się i warczą, co jak nam się wydaje wynika raczej ze strachu niż agresji. Potrafią już bawić się zabawkami, ale zdarzają im małe psoty jak pogryzienie drobnych przedmiotów czy okładki  książki - Anatomii zwierząt.  Bez problemu zostają same w domu i szaleją z radości gdy wracamy. Są niezwykle związane; gdy w październiku Kola zagorączkowała i kasłała,  Koka była tym bardzo zaniepokojona, przybiegała do mnie by zwrócić uwagę na kaszel siostry. Po podaniu leków  Kola czuje się już dobrze. W naszej rodzinie zawsze były boksery i z pomocą fundacji mieliśmy zamiar przygarnąć  kolejnego, jednak  postanowiliśmy, że  Koka i Kola zostaną z nami."

 

15 Lipiec 2017

 

Otrzymaliśmy nową relację z domu Koki i Koli. Oto ona:

"Koka i Kola pomimo, że wychowały się lesie są teraz psami kanapowymi. Są bardzo zżyte, ale już nie nierozłączne. Zadomowiły się, są wesołe, pełne energii. Mają inne usposobienia, upodobania i wciąż jeszcze lęki. Koka, ciemniejsza, bardzo silna, umięśniona, jest zazwyczaj inicjatorką biegania na wyścigi, wygrywa w łapaniu piłki. Odważniejsza, pierwsza, po kilku miesiącach pobytu w domu, weszła do łazienki i na balkon, wciąż jednak zachowuje dystans do mężczyzn.  Kola nieco drobniejsza, pomimo dobrego apetytu szczuplejsza, szybciej się męczy, lubi wygrzewać się na słońcu, Suczki nadal niestety obawiają się nowych ludzi, miejsc czy sytuacji.  Żal nam trochę, że nie mogą zostać gwiazdami Kalendarza. Jak opisały je panie wolontariuszki fundacji są „w typie boksera”, co wydaje się być określeniem nieco na wyrost.  Żywiołowość i radość życia mają jednak bardzo bokserskie."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.