STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
STRIPEY
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: Dom Stały
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
13 Listopad 2016

Życie nie zawsze układa się tak, jak sobie założyliśmy. Czasem życie weryfikuje nawet najlepszy scenariusz i nie możemy nic na to poradzić. W takiej sytuacji znalazł się właściciel Satry i Stripeya i zmuszony jest rozstać się ze swoimi bokserami.  Zostaliśmy poproszeni o pomoc w znalezieniu domu dla parki bokserów. 

Informacje od właściciela:

"Stripey - bardzo kochający i łagodny bokser uwielbiający zabawę. Jest aniołem, w którego może wstąpić diabeł szaleństwa. Ostatnio odrobinę zeszczuplał, bo sunia kilkakrotnie zażądała jego porcji jedzenia, a on widocznie z kobietami nie dyskutuje. Jest ustępliwy. Zarówno Stripey jak i Satra mają problem z chodzeniem na smyczy. Nie mogło być inaczej, ponieważ ta umiejętność wypracowana nie została. Jest to więc ni etyle ich wada, co ludzkie niedopatrzenie, niedopilnowanie, niewytrenowanie. Obydwoje mają za to ogromną zaletę - są wspaniałe do dzieci. Z nimi się wychowują, bawią i raczej to za nimi tęsknić będą najbardziej"

Dziś nasza wolontariuszka Dorota odwiedziła dom, w którym mieszkają boksery.

Relacja Doroty:

"Chłopak - Stripey

Pies bardzo żywiołowy, bardzo pro-ludzki. Drobny, nieduży. Ma 4 lata, u właściciela od szczeniaka. Niekastrowany. Wychował się z dziećmi -obecnie 6 i 9 lat. Pies ma stały dostęp do ogrodu-wychodzi gdy chce się załatwić- nie wiadomo, czy potrafi sygnalizować potrzebę spaceru. Na smyczy nie umie chodzić-ciągnie jak parowóz-nie był tego uczony. Zna komendę "sit"- generalnie "mówi" po angielsku. Je surowe mięso a jak nie ma, to suchą karmę. Dogaduje się z innymi psami -większość czasu spędza w ogrodzie lub domu- nie zna spacerów. Potrafi jeździć samochodem. W domu mieszka też świnka morska ale nie zostają sam na sam.
 3 lata temu psy zniszczyły sofę i legowisko. Od tamtej pory nie mają dostępu do pokoi. Gdy zostają same w domu, pokoje są zamknięte- psy mają dostęp do hallu i piwnicy, przez którą wychodzą na ogród."
 
 
 
ADOPCJA BOKSERÓW: SATRA I STRIPEY JEST  ZAWIESZONA.
Kontaktował się z nami opiekun psów, który jest obecnie trudnej sytuacji życiowej, ale zrobi wszystko, żeby boksery z nim zostały.
 
01 Luty 2017

Kilka dni temu właściciel Stripey'a ponownie poprosił nas o znalezienie domu dla Stripey'a.

Bokser jest spokojny choć lubi zabawę i wygłupy. Z psami dogaduje się bez problemu. Bardzo lgnie do człowieka, widać że jest spragniony kontaktu i bliskości. Idealnie byłoby, gdyby znalazł dom razem ze swoją towarzyszką Satrą, z którą jest bardzo zżyty.

19 Lipiec 2018

Historia zatoczyła krąg i znów opiekun (właściciel) Satry i Stripeya znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Z przyczyn niezależnych, na które nie ma już wpływu (pan Andrzej wykorzystał wszystkie możliwości walki o utrzymanie swoich psów przy sobie) Pan Andrzej musi znaleźć nowy dom bądź nowe domy dla swoich bokserów. Sytuacja jest bardzo trudna i stresująca. Pan Andrzej stracił bowiem już wszystko co kochał i o co walczył a w tej walce wspierały go jego psy i świadomość, że walczy dla nich i o nie... że walczy o swoje dzieci i swój los. Przegrał...

Bardzo prosimy Państwa o choćby tymczasowy dom dla Satry i Stripeya

03 Maj 2019

Dwa lata temu opiekun Stripeya i Satry znalazł się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i poprosił nas o pomoc w znalezieniu dla nich domu. W międzyczasie robił wszystko, żeby psy zostały przy nim i nie musiały być rozdzielone.

Satra i Stripey to już starsze psy, Satra ma obecnie koło 9 lat, a Stripey koło 7. Boksery są do siebie bardzo przywiązane i wpatrzone w swojego ukochanego Pana.
Niestety opiekun bokserów straci niedługo dach nad głową i będzie musiał wyjechać z Polski na przelomie lipca/sierpnia.

Postanowiliśmy pomóc zarówno Panu jak i psiakom, żeby nie było bolesnego rozstania i stresu.

Kilka dni temu byliśmy z opiekunem Satry i Stripeya w lecznicy, z którą współpracujemy. Poprosiliśmy Panią Doktor, żeby je zaszczepiła, zostały założone paszporty, boksery dostały preparat p/kleszczom.

Satra i Stripey dostały od Fundacji dwa worki karmy. Psiaki wyjadą za dwa miesiące razem ze swoim Panem z Polski, nie będzie rozstania.

Do tego czasu potrzebują pomocy: Stripey karmy dla seniora, szelek oraz środków p/kleszczom.

Chcesz pomóc Satrze i Stripeyowi? Wyślij worek karmy, szelki lub preparat p/kleszczowy na adres naszej Fundacji: Fundacja SOS Bokserom, ul. Mrówcza 77A, 04-857 Warszawa.

Kontakt w sprawie pomocy:798-180-888

25 Maj 2019

Stripey przeszedł kilka dni temu pod naszą opiekę, opiekun boksera podpisał zrzeczenie na rzecz Fundacji.

Satra i Stripey to dwa boksery, które od lat mieszkały razem. Niestety z powodu trudnej sytuacji życiowej opiekuna już dwa razy były u nas ogłaszane i szukały domu.

Opiekun psów poinformował nas, że Satra wyjedzie do rodziny w Anglii, rodzina zgodziła się przyjąć pod swój dach jednego psa.

Stripey będzie mieszkał z obecnym opiekunem do lipca, jeżeli do tego czasu nie znajdziemy mu domu zamieszka tymczasowo w Fundacji i będziemy mu nadal szukać domu.

Kilka dni temu w ramach pomocy przekazaliśmy dla Stripeya i Satry dwa worki karmy oraz puszki.

17 Lipiec 2019

Opiekun Stripeya przywiózł wczoraj boksera do naszej Fundacji. Do Fundacji przyjechała również Pani Zofia, która jakiś czas temu pożegnała adoptowanego od nas boksera Zdrapka. 

Pani Zofia podpisała umowę adopcyjną i Stripey pojechał do nowego domu. Nie obyło się bez łez, całą sytuację związaną z rostaniem z poprzednim właścicielem wszyscy bardzo przeżyliśmy, mamy jednak pewność, że w nowym domu Stripey będzie szczęśliwy, a poprzedni opiekun będzie mógł się na bieżąco dowiadywać co się dzieje z psem.

Czekamy na relację i zdjęcia z nowgo domu.

29 Lipiec 2019

Dostaliśmy relację i zdjęcia od Pani Zofii, opiekunki Stripeya:

"Witam,
13 dni temu zamieszkal z nami Stripey, teraz Szatan- imię odpowiadające jego temperamentowi.
Jesteśmy nim zachwyceni. Mądry, posłuszny, łagodny. Wlaściwie żadnych z nim nie mamy kłopotów.
Pierwsze 3 noce były ciężkie, bo Stripey cały czas krążył po mieszkaniu.Chyba bardzo tęsknił za swoją dotychczasową rodziną. Nie chciał wejść do łóżka, więc postanowiłam zrobić dla siebie posłanie na podłodze. Dopiero ta moja bliska obecność uspokoiła go i zasnął, była to 3 nad ranem.
Kolejne 2 noce zrobiliśmy podobnie.
W tym tygodniu po raz pierwszy pozostawiliśmy go samego w domu na 4 godz. I co? Wspaniale!!!! Test zdłl na szostke. Meble stały na swoim miejscu, w niezmienionym ksztalcie, pozostawione na stole owoce i słodycze nietknięte.
Na spacerze szaleje. Dużo z nim chodzimy, aby zagłuszyć jego tesknotę za poprzednią rodziną.Chyba z powodu tęsknoty trochę schudł.
Teraz już nie ma klopotów z jedzeniem. Dwa razy dziennie zjada gotowane mięso. Przemycamy jarzyny, ale muszą byc podrobione, bo nie jest to ulubiona część posiłku.
Cały czas musi byc blisko nas. I to dosłownie. Najchętniej tuż, tuż przy nogach, a najlepiej położyć sie na nich, tzn, na stopach. Nie gardzi też kolanami. Taki 7-letni szczeniaczek.
Wkrótce prześlemy kolejną relację. Już dziś zapewniamy jego dotychczasową rodzinę, ze lepiej mu będzie tylko w niebie.
Bardzo gorąco pozdrawiamy Panią Germaine, dziękujac za tę naszą kolejną boksiową miłość. Prawdziwe cudo, pod każdym względem. DZIĘKUJEMY"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.