STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MŁODA
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
13 Styczeń 2017

Zostaliśmy poproszeni o znalezienie domu dla 8 letniej bokserki o imieniu Młoda. Sunia ma czas do końca lutego.

Relacja obecnej opiekunki:

"Młoda z natury jest wesołym i pogodnym pieskiem. Bardzo towarzyska i chętna do wspólnej zabawy. W domu toleruje inne zwierzęta. Trudnością, z którą nie potrafimy sobie poradzić jest szczekanie Młodej w niemal każdej sytuacji: kiedy słyszy jakieś odgłosy lub szmery w domu lub na korytarzu. Młoda nie akceptuje dzieci, które znajdą się w jej pobliżu. Reaguje wówczas agresją, jest podenerwowana i niespokojna."

25 Styczeń 2017

Kilka dni temu bokserka Młoda przeszła pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym, gdzie otrzymała imię Bella

Relacja:

"Cześć jestem Bella – Bellissima, dawnej Młoda

Zamieszkałam w domu tymczasowym i jeszcze jestem zestresowana tym faktem. Boję się nowych rzeczy i nie wykazuję natury boksiowej (brak całusów, precelków i tańców salsy lub czaczy, boję się dotyku i go unikam). Nie wiem jak się zachować, kiedy nowe ciocie i wujkowie chcą mnie głaskać. Mało jem i stale pilnuję nowych opiekunów. Mam problemy, żeby zostać sama w domu – szczekam i jestem bardzo niezadowolona. Nie wykazuję żadnej agresji ani do zwierząt, ani do ludzi, ale jeszcze się z nimi nie witam. Czynię postępy, nauczyłam się jeździć samochodem, sama już wsiadam i wysiadam, chociaż na początku musieli mnie wsadzać i wysadzać. Byłam już dwa razy u weterynarza. Zbadał mnie i pobrał krew. Powiedział, że jak na swój wiek jestem w niezłej formie. Odrobaczona już  jestem. Mam być jeszcze zaszczepiona i zaczipowana. Czeka mnie też  sterylizacja, usunięcie guzków z listwy mlecznej, karku i innych części ciała. Będą też mi usuwać brodawki. Wszystko będzie robione stopniowo, żeby mnie nie zestresować.

 Dużo się uczę  i tak:

-  jechałam dwa razy windą - mam jeszcze stracha, ale myślę, że go pokonam

- chodzę na długie spacery – jestem tym faktem trochę zdziwiona, truchtam i nie wiem jeszcze, co te nowopoznane psy chcą ode mnie. Stale    mnie zaczepiają i chcą chyba, żebym z nimi biegała. Jestem pewna, że kiedyś zrozumiem czego chcą i nauczę się z nimi bawić,

- nie umiem się bawić patykami, ani żadnymi zabawkami, ale wierzę, że i tego się nauczę,

- chodzę w szelkach (nie mam już kolczatki ), a na spacer zakładają mi płaszczyk, kiedy jest zimno - już się przyzwyczaiłam, chociaż na początku byłam bardzo tym zdziwiona 

-mam koleżankę  labradorkę – spotykamy się  z nią na spacerach i byłam u niej w domu. Nuka jest fajną sunią, na razie ograniczam się do jej wąchania, ale wierzę, że będziemy przyjaciółkami 

- poznałam już wszystkie kanapy, łóżka oraz fotele - są fajne i bardzo wygodne. Mam też własne posłanie, ale jeszcze nie udało mi się z niego skorzystać"

 

08 Luty 2017

Dostaliśmy nową relację z domu tymczasowego Młodej, nazwanej przez opiekunkę Bellą.

"Dnia 6 lutego 2017 r.

Cześć tu Bella

 Byłam dzisiaj u weterynarza. Przybyło mnie cały kilogram, wyniki krwi mam bardzo dobre, łącznie z tarczycowymi. Zaszczepiono mnie przeciw wściekliźnie i podjęto decyzję, że jeszcze mnie nie zaczipują.  Mam guzki na karku z lewej strony i czipa wszczepią dopiero po ich usunięciu.  Wstępnie jestem umówiona na operację guzków, brodawek, mastektomię  i sterylizację na początku marca, po uprzedniej wizycie kontrolnej.

W domu mam dodatkowe ksywy „ osika „ i „smutasek” -   bo nadal się wszystkiego i wszystkich boję, mam też lęk separacyjny. Bardzo nie lubię jak ktoś wchodzi do domu i strasznie szczekam, nawet na osoby mi znane, za wyjątkiem opiekunów, na ich widok się cieszę. W ostatnią niedzielę działo się wiele i nic z tego nie rozumiałam. Opiekunka  wychodziła z domu i do niego wchodziła, wychodząc czy też wchodząc nie witała się ze mną. Siedziała w butach i kurtce w innym pokoju niż ja przebywałam , a mnie naszła trzęsawka - stąd ksywa osika.  Zastosowano też owijanie bandażem. Lepiej spałam, ale nadal boję się jak wychodzi. Może z czasem zadziała.

Kupili mi - dzięki poradzie Pań z Fundacji – obrożę Adaptil Collar, która zawiera feromony, skutecznie pomagające uspokoić szczenięta i dorosłe psy, które znalazły się w stresujących sytuacjach. Te feromony są odpowiednikiem substancji wydzielanych przez matkę, gdy jej szczenięta dorastają i zaczynają odkrywać świat. Psy są w stanie rozpoznać te feromony przez cały okres swojego życia, zapobiega to różnym zachowaniom, które zachodzą w stresujących sytuacjach. Produkt jest odpowiedni dla szczeniąt, jak również młodych i dorosłych psów. Nie wiem jeszcze jak to na mnie działa,  bo dopiero jutro przyjdzie przesyłka.  

            W  ostatnim tygodniu wiele się działo :

- w parku wszyscy usiłują mnie  pogłaskać – ponoć robię postępy, bo niektórym już daję się głaskać i nie uciekam od dotyku,

- na spacerach mój ogon nie jest już całkowicie podwinięty, podnoszę go do góry i czasami udaje mi się oddalić od opiekunki - robię to jeszcze nieśmiało,

- byłam w odwiedzinach u mamy mojej opiekunki – lubię tam przebywać, bo mają dla mnie smakołyki, pozwalam się już głaskać i raz mruknęłam na sunię tam mieszkającą . Nie pozwalam już jej na brzydkie zachowania,

- samochodem już jeżdżę, ale miewam jeszcze trzęsawkę,

- poznałam czteroletnią Natalkę i jej rodziców  – bardzo miła dziewczynka dawała mi smakołyki, a ja pozwalałam się głaskać, pomerdałam nawet ogonkiem. Nie wykazałam w stosunku do dziecka żadnej agresji. Nie wykazuję też agresji ani do ludzi, ani do zwierząt .

 Opiekunowie są ze mnie bardzo dumni  i chcą mnie adoptować. Muszę jeszcze popracować nad lękiem i wtedy będę idealnym psem, a z czasem nauczę się być bokserem ( całuski, szalona radość , taniec i merdanie ogonkiem ).  Trzymajcie za mnie kciuki, bo jeszcze dużo pracy przede mną i opiekunami.

 Pozdrawiam  Was jeszcze nie po boksiowemu Bella."

 

08 Czerwiec 2017

Opiekunka Młodej, nazywanej pieszczotliwie Bella podjęła najlepszą decyzję z możliwych. Bokserka zostaje w domu tymczasowym na zawsze. To najpiękniejszy prezent dla starszej suni i dowód na to, że słuszny wiek nie jest przeszkodą do znalezienia domu, miłości i opieki. 

Bardzo dziękujemy Pani Asi za zaopiekowanie się bokserką i stworzenie jej azylu.

Relacja:

"Cześć tu Bella!

Dawno mnie tu nie było, bo u nas wiele się działo. Ja w połowie lutego dostałam ciąży urojonej i laktacji. Wyleczyli mnie, to opiekunka się rozchorowała i trafiła do szpitala, a mną zajmowały się trzy ciocie na zmianę. Z ciociami było mi dobrze, bo mnie rozpieszczały. Ucieszyłam się jak opiekunka wróciła pod koniec marca ze szpitala - tak bardzo, że aż dostałam cieczki, a następnie ciąży urojonej i laktacji. Leczono mnie z laktacji (na wstrzymanie i antybiotyki), ale to nic nie dawało, więc podano mi hormony. Teraz mój organizm się wyciszył na tyle, że 6 czerwca 2017 przeszłam  operację usunięcia  guzków, brodawek, mastektomię i sterylizację. Trzymajcie za mnie kciuki.

     W domu cały wysiłek włożony w wychowanie poszedł na marne, bo Pani ma L-4, a ja jej pilnuję i zachowuję się jak ostatni burek podwórkowy. Gdy ktoś odważy się do nas przyjść,  to ja daję popis godny roli oskarowej. Jestem postrachem gości, kurierów i listonoszy, a zwą mnie Bella – Buras".

 

 

16 Październik 2017

Dostaliśmy relację z domu Młodej / Belli:

"W dniu 12 października miałam operację guza na śledzionie. Guz był‚ duży i sączący się,  co spowodował‚o, że usunięto mi śledzionę. Przez trzy kolejne dni miałam kroplówki, mam dużą anemię. Obecnie  idzie ku lepszemu, biorę leki ( antybiotyki, żelazo i witaminy ), jem same smakołyki i cały czas śpię  . 23 października zrobią mi badania krwi i wtedy się okaże, czy anemia jest w odwrocie. Pozdrawiam Bella."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.