STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FIFI
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most
15 Styczeń 2017

O tym, że rodowód nie chroni przed bezdomnością wiedzieliśmy w fundacji od dawna.

Po raz kolejny utwierdziliśmy się w tym przekonaniu 27.08.2016, gdy pod opiekę fundacji zostały oddane przez hodowcę 2 młode psy w celu szukania im domów. Na umówione spotkanie przekazania psów "w pakiecie" przyjechała też suczka z faflami mocno przyprószonymi siwizną. Hodowca zdecydował się również na jej oddanie, jednak warunkiem przekazania psa było zagwarantowanie suczce "dożywocia" w siedzibie fundacji oraz zobowiązanie do niepublikowania zdjęć suczki i informacji o niej. Nie mając możliwości negocjowania tych warunków, fundacja przyjęła je, chcąc zapewnić psu bezpieczną starość.

Ponieważ przy przekazaniu psów nie otrzymano żadnej dokumentacji medycznej, psy przeszły rutynowe badania kontrolne, które wykazały podwyższone wyniki wątrobowe, zapalenie kanałów słuchowych. Psy nie posiadały żadnych szczepień, odrobaczeń. Ponadto u staruszki stwierdzono problemy jelitowe, podwyższony hematokryt i mocznik, suczka przez kilka dni dostawała kroplówki dożylnie. Ponieważ w kale była krew, Fundacja musiała jej zapewnić odpowiednią dietę i leki osłonowe. Wdrożono bieżące leczenie psów, które w całości,  podobnie jak i przeprowadzone badania kontrolne, opłaciła  Fundacja  (za Fifi fvat nr 07/08/2016, kwota: 314 zł - kliknij, żeby powiększyć zdjęcie).

Mały i Czarna trafiły do domów tymczasowych i szybko znalazły domy stałe. Staruszka Fifi wspaniale zaaklimatyzowała się w Fundacji obejmując przywództwo domowego stada, dając się poznać jako pies radosny, zawsze (mimo swego wieku) chętny do zabawy. Fundacja ponosiła całkowity koszt utrzymania i bieżącej opieki weterynaryjnej suczki.

 

Niestety,  zdobyte medale, puchary i międzynarodowe tytuły nie chronią przed chorobą .......

18.12.2016  suczka doznała nagłego skrętu żołądka i tylko natychmiastowa reakcja opiekunki uratowała jej życie.

Relacja Germaine:

"W Niedzielę po południu Fifi napiła się wody i z sekundy na sekundę robiła się coraz grubsza, spuchła jak balon. Zawieźliśmy ją od razu do lecznicy całodobowej, po drodze dzwoniąc do lecznicy i informując, że będzie potrzebny chirurg, ponieważ mamy skręt. W lecznicy odbarczono bokserkę poprzez nakłucie jamy brzusznej, wykonano rtg, które potwierdziło skręt. W czasie zabiegu znaleziono stary, obrośnięty siecią guz macicy”.

 

Pies przeszedł operację ratującą życie, w trakcie której dodatkowo ujawniono bardzo duży guz w macicy. Nie mogło być innej decyzji jak sterylizacja psa i usunięcie guza . Operacja była długa, ale przebiegła bez komplikacji. Suczka mimo zaawansowanego wieku szybko wróciła do dobrej formy sprzed zabiegu. I można by mówić o szczęśliwym zakończeniu całego zdarzenia gdyby nie faktura za leczenie/operację suczki  na kwotę  2789 zł, wciąż pozostająca do zapłaty (kliknij, żeby powiększyć zdjęcie).

 

Po powrocie suczki ze szpitala do domu skontaktowaliśmy się po jakimś czasie z hodowcą telefonicznie informując o jej stanie  (hodowca nigdy nie kontaktował się z fundacją po przekazaniu psów). Poprosiliśmy też o pomoc w zapłacie chociaż częściowej należności za operację suczki. Po krótkiej rozmowie, hodowca obiecał oddzwonić do fundacji za pół godziny. Niestety godziny zamieniły się w dni, te w tygodnie a "zwrotnego telefonu" wciąż nie było.  Wysłaliśmy do hodowcy dwa maile (w tym również skan faktury) oraz sms.

Ponieważ Fundacja mając pod opieką w tej chwili dużo psów, nie jest w stanie samodzielnie zapłacić z posiadanych środków tak wysokiej kwoty, a hodowca nie skontaktował się w jakikolwiek sposób z fundacją,  mimo wysyłanych z naszej strony kolejnych zapytań,  zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zapłaceniu faktury za ratowanie życia tej "cudnej staruszki". Gdy patrzymy jak znów rządzi "swoim" stadem i biega z ulubioną piłką wiemy, że było warto walczyć o jej życie, a nasze działania, mimo piętrzących się problemów są potrzebne i mają sens.

Staruszka Fifi jest obecnie na diecie Intestinal, która kosztuje około 200 zł miesięcznie. Dostaje również leki osłonowe na wątrobę.

Jeśli ktoś z Państwa zechce pomóc nam w opłaceniu ratowania życia Fifi  albo jej utrzymania prosimy o darowizny na konto fundacji z dopiskiem " FIFI". Można również pomóc staruszce wysyłając do Fundacji karmę Hill’s i/d lub Royal Canin Intestinal.

 

Intencją fundacji nie jest nagonka na hodowcę czy hodowców. Do umieszczenia tego wpisu zmusiła nas sytuacja i konieczność proszenia o pomoc.

 

Kliknij w zdjęcie, żeby powiększyć:

 

 

16 Styczeń 2017
W związku z oświadczeniem zamieszczonym na stronie FB hodowcy FIFI informujemy zainteresowane osoby, że fundacja jest w posiadaniu zrzeczenia psa podpisanego przez hodowcę w dniu przekazania FIFI. Stroną , na którą w niniejszym zrzeczeniu hodowca przeniósł prawo własności psa jest Fundacja SOS Bokserom z siedzibą w Warszawie, ul. Mrówcza 77a reprezentowana przez Prezes Fundacji Germaine Chekerjian. Zachowane są również maile wysłane w dniu 20-12-2016 z opisem stanu psa i sytuacji oraz w dniu 30-12-2016 ze skanem fvat, a także sms z dnia 07-01-2017.
W chwili obecnej wstrzymujemy się z publikacją wyżej wymienionych dokumentów, bowiem (jak już pisaliśmy wcześniej) nie jest naszą intencją upowszechnianie w jakikolwiek sposób "nagonki" na hodowcę .
18 Styczeń 2017

Fifi jest już staruszką, ale cały czas zachowuje się jak szczeniak. Interesuje ją tylko zabawa, kiedy wychodzi na dwór szuka swojej ulubionej piłki, a kiedy wraca do pokoju szuka sznura lub innych zabawek. Fifulka dogaduje się ze wszystkimi psami, ale podczas zabawy nie pozwala żadnemu do siebie podejść.

Bardzo dziękujemy za darowizny dla Fifi, dzięki którym jesteśmy w stanie spłacać dług w lecznicy.
Darowizny od:

Izabella B
PAulina B
Aleksandra K
Agnieszka M

SUMA: 220 zł

 

 

 

16 Kwiecień 2017

Fifi była niedawno w lecznicy na wizycie kontrolnej z powodu drobnych wyłysień z jednej strony ciała. Lekarz podejrzewa grzybicę z powodu ciągłego osłabienia organizmu. Kiedy Fifi do nas trafiła, miała problemy gastryczne, często wymiotowała, później miała skręt żołądka, problemy z nawracającymi biegunkami.
Lekarz zalecił opryskiwanie wyłysiałych punktów specjalnym lekiem co 3 dni i kolejną kontrolną wizytę.

Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty dla Fifi:

Paulina B, kwota: 10 zł
Elżbieta Oblicka, kwota: 100 zł
Agnieszka M., kwota: 100 zł
Aleksandra K., kwota: 100 zł
Agnieszka R., kwota: 50 zł
Izabella B., kwota: 10 zł
Paulna B., kwota: 10 zł
Beata O., kwota: 50 zł
Wioletta E., kwota: 100 zł
Alina P., kwota: 100 zł

SUMA: 630 zł

15 Maj 2017

Fifi była kilka dni temu na wizycie w lecznicy na badaniach. Sunia od jakiegoś czasu chudnie, ma zmiany skórne, łysieje. Zastosowane wcześniej preparaty nie przynoszą pożądenego rezultatu leczniczego. Fifi miała pobraną krew do badań oraz mocz z pęcherza. Lekarz podejrzewał zespół Cushinga - wyniki krwi i moczu jednak tego nie potwierdziły. Fifi dużo pije i bardzo często sika. Niestety swoje potrzeby załawtia głównie w domu.

Wyniki krwi wykazały niedoczynnośc tarczycy, być może stąd zmiany skróne. Sunia musi dostawać lek na tarczycę i za 3 tygodnie przyjechać na kontrolne badanie krwi.

 

01 Lipiec 2017

Szalona Fifi miała gości!

Relacja Ani:
"Gdyby gdzieś odbywały się zajęcia z zumby dla psich seniorów, Fifi mogłaby być instruktorką. Ta piękna staruszka jest niesamowicie skoczna i żywotna. Zachowuje się jak silna sprężyna, która cieszy się z każdego wylądowania na łapy. Jej radość jest na tyle wielka, że uniemożliwia wykorzystanie trawy w innym celu niż zabawa. To niestety skutkuje puszczeniem wszelkich hamulców w pokoju, na podłodze, którą Fifi zagospodarowała po swojemu i stworzyła na niej ubikację. W niczym jej to nie przeszkadza. Wykształciła w sobie zdolność niezauważania tego, co zostawiła, do tego stopnia, że mogłaby spać i bawić się w kałuży. Takie zachowanie daje do myślenia.
Z ciekawych umiejętności bokserka posiada także zdolność do bezszelestnego podkradania się i okradania człowieka ze wszystkiego co nadaje się do jedzenia. Zauważyłam, że ma swój patent! Wzrok wlepia w twarz okradanego, przekrzywia głowę i zgarnia to, co w jej mniemaniu psu się należy. Następnie ucieka, zadowolona i spełniona. Szybko ucieka! Ma też ciężką rękę/łapę, jakkolwiek to brzmi, więc po zabawie z nią (podczas której się nakręca) mogłabym śmiało dzwonić na niebieską linię i zgłosić przemoc domową. Siniaki na ciele człowieka to swoisty autograf Fifi.
Jest piękna, silna, bardzo inteligentna i totalnie zwariowana."

26 Sierpień 2017

Fifi, choć jest już w słusznym wieku, nadal zachowuje się jak beztroski szczeniak. Na spacerze interesuje ją wszystko wokół, jej głowa obraca się niemal dookoła, żeby nic nie umknęło jej uwadze. Bokserka jest tak zajęta spacerem, że nie ma czasu nawet załatwić swoich fizjologicznych potrzeb, więc niestety nadal załatwia się w domu, w swoim pokoju. Niezmiennie jej największą miłością są piłki i piłeczki, z którymi w pysku potrafi ganiać godzinami. 

 

01 Październik 2017

Fifi była wczoraj w lecznicy. U bokserki w moczu pojawiły się skrzepy krwi. Sunia niestety chudnie, na poniedziałek zostało umówione badanie USG u lekarza specjalisty. Fifi musi mieć również zbadany mocz.

 

 

 

05 Październik 2017

Fifi była w poniedziałek w lecznicy na badaniu USG, próbka moczu została wysłana do laboratorium.

Opis badania:
Ściana pęcherza moczowego znacznie pogrubiona do około 12mm. W świetle widoczne polipowate rozrosty. Wnioski: zapalenie pęcherza moczowego. Powiększone węzły chłonne okolicy wnęki wątroby.

Wynik moczu wykazał białkomocz, jest również podejrzenie choroby Cushinga, do wykonania test hamowania dezametazonem.

Za badania Fifi musimy zapłacić: 158 zł, fvat nr 5/10/2017.

01 Luty 2018

Fifi była kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy. Bokserka chodzi w pampersie, ponieważ załatwia swoje potrzeby tylko do legowiska. Na spacerach jest zajęta wszystkim, tylko nie załatwianiem swoich potrzeb. 
Fifcię czeka za tydzień kolejna wizyta w lecznicy i badanie krwi, sunia mimo jedzenia karmy Intestinal z posypanym kreonem i podawania witamin oraz leków chudnie.

Bardzo Państwu dziękujemy za wielki odzew i paczki z pampersami.

 

22 Kwiecień 2018

Fifi odeszła... Jednego dnia skoczna i radośnie ganiająca za piłką, przeciągająca z opiekunką zabawkę, kolejnego dnia zachowywała się jak nieobecna, jakby na pstryknięcie w palce ktoś wyłączył jej wszelkie zmysły...

Od dłuższego czasu obserwowaliśmy, że Fifka gaśnie, że coraz częściej żyje we własnym świecie, niewrażliwa na to, co ją otacza i dzieje się wokół. Zaczęła wchodzić w ściany, jak w amoku lizać ściany i podłogi, nie potrafiła wyjść spod stołu.. Fifka, mimo karmienia wysokiej klasy karmą intestinal chudła, choć zjadała bardzo duże porcje. Wiedzieliśmy, że walczy z toczącym się procesem nowotworowym i że nadejdzie czas, kiedy jedyne, co będziemy mogli dla niej zrobić, to pozwolić jej godnie odejść. To bardzo trudna i obciążająca decyzja, a równocześnie wyraz miłości i poszanowania godności psa. 

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.