STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ELVIS
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Nieokreślony
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Nieokreślone
Płeć: Pies
Status: Leczony
19 Luty 2017

Elvis to młody psiak w typie rasy York, który wraz z siedmioma innymi psami trafił pod naszą opiekę, w wyniku interwencji Pogotowia Dla Zwierząt w Dobrczu pod Bydgoszczą.

Elvis, podobnie jak cała reszta, trafił do nas w opłakanym stanie. Przerażony, wycofany, sierść skołtuniona, oblepiona odchodami, cuchnący moczem i kałem. Od razu został ostrzyżony i wykąpany, następnie pojechał do domu tymczasowego.

Relacja opiekunki:

"York ma około 1,5 roku. Ma tyłozgryz, przez co dosyć często wystaje mu język. Jest starszy niż szczeniaki, wiec jest już straumatyzowany. Jest bardzo przyjazny człowiekowi, cały czas chciałby się przytulać i być na rękach, na kolanach, liże po nosie, merda ogonkiem, ale tak jest dopiero teraz po około 2 tygodniach, na początku w ogóle bał się podejść, uciekał. Je tylko z ziemi, nie umie do tej pory jeść z miski, żeby zjadł trzeba mu położyć ziarenka karmy na podłodze, inaczej nie weźmie, bo się boi. Ewentualnie je tylko to co "ukradnie", ucieka na bok, boi się jeść normalnie. Nie umie się bronić, bardziej rozbrykane i mniej straumatyzowane szczeniaki przeganiają go od miski.  Poza jedzeniem bawi się ładnie, ale jest zazdrosny o inne psy, a z drugiej strony przestraszony, podchodzi, ale ucieka, nie umie się dopchać do człowieka jak nadlatują rozbrykane szczeniaki, które nie pamiętają tyle co on. Pomimo wieku (1,5 roku) nie jest nauczony czystości, wystawiony na trawnik załatwi się, ale ogólnie nie wie, że w domu nie powinienn brudzić, dopiero trzeba będzie go uczyć. Boi się aparatu, nie chciał dać sobie zrobić żadnego zdjęcia, wiercił się i uciekał, dopiero jak dostał przysmak dla psa wędzoną rybkę, to stał w miejscu i jadł, ale wciąż nie dał sobie zrobić lepszego zdjęcia pyszczka."

 

Elvis jest dowodem w sprawie. Do czasu zakończenia postępowania, nie może być wydany do adopcji.

08 Marzec 2017

Dostaliśmy nową relację z domu tymczasowego Elvisa.

Relacja wolontariuszki:

"Elvis został odrobaczony preparatem Aniprazol, obecnie jest w trakcie kuracji Metronidazolem (na pasożyty dżardżie) oraz Baycoxem (na pasożyty kokcydia). Nie został jeszcze zaszczepiony ze względu na kwarantanne oraz kurację odrobaczającą, będzie zaszczepiony dopiero po jej zakończeniu i kontroli kału. Elvis jest spokojnym nakolankowym yorkiem. Nie jest jeszcze wykastrowany, wiec wszystko obsikuje, kropelka tu, kropelka tam. Wyprowadzony na trawnik wie, ze ma się tam załatwić, ale na razie nie sygnalizuje swojej potrzeby, więc nad nauką czystością w domu trzeba popracować. Raczej cichy i spokojny mały piesek. Interesuje się piłeczkami, lubi się bawić, ale bardziej woli siedzieć na kolanach, sam na nie wchodzi, chodzi za człowiekiem, jest przytulaskiem :)"
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.