STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ELTON
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Nieokreślony
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
19 Luty 2017

Elton to szczeniak, najprawdopodobniej w typie gryfonika (czas pokaże, co z malucha wyrośnie), jeden z ośmiu psów, jakie trafiły pod nasze skrzydła po interwencji Pogotowia Dla Zwierząt w Dobrczu pod Bydgoszczą.

Szczeniaczek przyjechał do siedziby Fundacji brudny, śmierdzący, oklejony kałem. Został ostrzyżony i wykąpany, po czym pojechał do domu tymczasowego.

Relacja opiekunki:

"Gryfonik przyjechał przestraszony, wycofany.  Na szczęście jest malutki, młodziutki, ma 3 miesiace, wiec nie pamięta zbyt wiele ze swojego dzieciństwa. Obecnie jego socjalizacja i rozwój przebiegają prawidłowo, jest przyjazny, wesoły, bardzo ciekawski, wszędzie wkłada nos, wszystko musi powąchać, polizać i ugryźć. Gryzie wszystko, uwielbia się bawić zabawkami. Jest typowym szczeniakiem, wszystko musi poznać, cały czas chce sie bawić. Bardzo pocieszny,  bardzo zabawny, wszyscy go uwielbiają, bo to taki mały Cudak jest. Jest dosyć mądry, nauczył się już załatwiać na gazetkę albo w kennelu na podkład (kennel stoi w pokoju, ale jest cały czas otwarty, więc wchodzi tam się załatwić na podkład i wychodzi z powrotem dalej się bawić). Elton ma niewielką przepuklinę pępkową, która przy zabiegu kastracji będzie do drobnej korekty."

 
 
 
Szczeniak jest dowodem w sprawie. Do czasu zakończenia postępowania, nie może być wydany do adopcji.
 
 
 
08 Marzec 2017

Dostaliśmy nową relację z domu tymczasowego Eltona:

Relacja wolontariuszki:

"Elton jest bardzo wesołym i bardzo aktywnym szczeniakiem. Wszystko go interesuje, wszystko musi powąchać, polizać i obgryźć. Cały czas się bawi zabawkami, gania, skacze, ogólnie ma ADHD i nigdy nie kończą mu się baterie. Jedynie noc przesypia w miarę spokojnie. Obgryzł listwę, próbował krzesło, pogryzł doniczkę i okulary.. Trzeba go pilnować, inaczej może wygenerować trochę szkód. Jest rozbójnikiem i prowodyrem głupich pomysłów. Kradnie różne rzeczy, np woreczek, który upadł w kuchni, po 2 minutach resetują mu się pomysły i biegnie ukraść coś innego do zabawy. Rozwalił ze swoimi wspóltowarzyszami pod nieobecnośc opiekunki wielopak puszek mokrej karmy, potargał folię, pogryzł karton, podziurawił puszki i wypaprał tym wszystkim podłogę. Impreza była na całego :) Zabawek można mu kupić od razu cały worek, i tak nie spożytkują jego energii. Zignorowany na chwilę zaraz upomina sie dosyć głośnym szczeknięciem, żeby interesować się tylko nim. Z innymi psami się bawi, jest dobrze zsocjalizowany jak na swój wiek, nie pamięta złego. Nauczył się załatwiac na gazetkę oraz na podkład w kennelu (kennel stoi otwarty cały czas, wchodzi tam sam, aby się załatwić na pokój, a potem wychodzi biegać dalej po pokoju). W kennelu nie chce siedzieć, zamknięty choć na chwilę wali łapkami w ścianki i szczeka. Taki mały terrorysta :) Elton został odrobaczony preparatem Aniprazol, obecnie jest w trakcie kuracji Metronidazolem (na pasożyty dżardżie) oraz Baycoxem (na pasożyty kokcydia). Nie został jeszcze zaszczepiony ze względu na kwarantanne oraz kurację odrobaczającą, będzie zaszczepiony dopiero po jej zakończeniu i kontroli kału."
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.