STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
BASIA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Siedz. Fund.
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: Germaine 798 180 888
20 Luty 2017

Zostaliśmy poproszeni o pomoc dla Basi, młodziutkiej suni.

Basia nie jest bokserem, ale jest maleńką, dwukilogramową sunieczką w wielkiej potrzebie. Nie sposób przejść obojętnie obok maleńkiej istotki, której cierpienie ją przytłacza i czyni niemal niewidzialną. Patrząc na sunieczkę, zanim dostrzeżemy ją, widzimy przeogromny strach i przerażenie, które tak bardzo ją paraliżujące, że spłaszczona wciska się w podłogę, jakby jej wcale nie było...

Relacja Germaine:

"Basię zabraliśmy w sobotę, w samochodzie schowała się pod kocem, chciała być niewidzialna. Ciężko było wytrzymać podróż samochodem: smród, jaki się z niej wydobywał, jakby była cała wysmarowana chemikaliami. W domu zaczęliśmy od strzyżenia, jej sierść była bardzo skołtuniona, cała w dredach. Po strzyżeniu przyszedł czas na kąpiel, kąpaliśmy ją 3 razy, a smród chemikaliów pozostał, duszący, żrący. Sunia miała problem z otwieraniem oczu, przepłukaliśmy je kilka razy żelem nawilżającym do oczu. Maleństwo jest tak przerażone, że nie chodzi, cały czas leży. Postawiona na podłodze od razu ucieka w kąt i próbuje zniknąć wciskając się w ścianę. Jest tak sparaliżowana strachem, że zjada swoją karmę dopiero wtedy, kiedy wyjdę z pomieszczenia. Trzymana na rękach trzęsie się i próbuje schować głowę w rękaw swetra."

22 Luty 2017

Basia była w lecznicy na badaniach kontrolnych. Nadal jest bardzo przerażona, ale powoli zaczyna szukać kontaktu z człowiekiem. Gdy opiekunka się od niej oddala, sunia od razu szuka jej wzrokiem i nieufnie podchodzi.

Informacje z karty:

"Pobrano krew, wyniki są w normie. Suczka wyłysiała, bez ektopasożytów. Charakterystyczny łojotokowy zapach. Niewykluczone wtórne  zakażenie skóry po podrażnieniu chemicznym."

 

01 Marzec 2017

Na brzuszku Basi pojawiła się przepuklina, która w ciągu ostatnich dwóch dni się powiększyła. Dziś sunia była na wizycie w lecznicy. Po badaniu została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego, który będzie przeprowadzony równocześnie ze sterylizacją, jak sunieczka nabierze troszkę ciałka.

 

Opis z karty: U Basi od 2-3 dni powiększyła się przepuklina pepkowa na brzuchu. Opiekunkę zaniepokoił wystający odbyt. Wyciśnięto zawartość gruczołów okołoodbytowych. Powiększająca się przepuklina do zoperowania.

Wydatki Fundacji na Basię: Fvat nr 8/2/2017:  218 zł.

Darowizny dla Basi: 0 zł


Prosimy o darowizny dla Basi z dopiskiem "Basia" , która czeka na operację.

 

06 Marzec 2017

Basia powolutku nabiera zaufania do człowieka, chce być cały czas noszona na rękach. Zaprzyjaźniła się z Zuzią, z którą lubi się bawić.


Basia musi jeszcze trochę przytyć, żeby bezpiecznie przejść operację przepukliny i sterylizacji, która w sumie będzie kosztować około 400 zł.

Dzięki darczyńcom udało się w sumie zebrać 430 zł, mogliśmy spłacić fvat nr 8/2/2017 na kwotę 218 zł, brakuje nam jeszcze około 200 zł na operację suni.

Dziękujemy za wpłaty:

Aleksandra K. 200 zł
Wioletta L. 100 zł
Jan G. 100 zł
Alicja P. 20 zł
Paulina B. 10 zł

 

16 Lipiec 2017

Nastały upały, a Basi było za gorąco w jej długich lokach. Wybraliśmy się więc do psiego fryzjera, do salonu Psialicja. Bardzo dziękujemy Pani Ali za pomoc dla Fundacji w postaci strzyżenia i kapieli Basi.

Dziękujemy Pani Aleksandrze M. za wpłaty dla Basi.

Relacja Germaine:

"Basia zmieniła się bardzo od dnia, kiedy do nas trafiła. Na poczatku bała się wszystkiego, uciekała, chowała się po kątach. Teraz uwielbia się bawić z psami, najbardziej z Nensi i Zuzią i to ona najbardziej rozrabia. Ludzi niestety się nadal boi, ucieka, na ręce mogę ją brać tylko ja. Jest niesamowitym żarłokiem, zjada swoja porcję bardzo szybko i biegnie podkradać z misek innych psów. Kocha Daisy i zasypia tylko przy niej, albo na niej."

08 Wrzesień 2018

Drobinka Basia już nie ucieka na widok człowieka, nabrała pewności siebie i zaufania. Uwielbia się przytulać do dużych psów albo zasypiać na kolanach opiekuna. Na zewnątrz jest pierwsza pod bramą, żeby się awanturowac i ujadać na przechodniów.

Serdecznie dziękujemy Aleksandrze M. i Justynie T. za wsparcie dla Basi.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.