STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
DIUNA
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
16 Marzec 2017

Staruszka Diuna trafiła do schroniska w bardzo złym stanie, z ogromnym guzem w stanie rozpadu. Sunia od razu przeszła zabieg operacyjny usunięcia guza. Guz ważył ponad kilogram. Dziś sunia przeszła pod naszą opiekę i dojechała do Warszawy. Bardzo dziękujemy Kierownictwu Schroniska za zaufanie i przekazanie nam sunieczki. Dziękujemy również Kindze za sprawne działanie oraz Pani Ani i jej mężowi za transport suni do Warszawy.

Opis ze schroniska (ze strony schroniska):

"27.02.2017 trafiła do nas kolejna psia tragedia...kochana psinka w typie boksera z ciałkiem w stanie KATASTROFALNYM:( Diuna (tak ją nazwaliśmy) przede wszystkim miała ogromnego guza, który pękał i z którego sączył się już płyn... Diuna jest już wiekowa, może mieć ok. 15 lat, a do tego jest okropnie wychudzona, więc decyzja o operacji była trudna... Nie było jednak na co czekać, i aby ratować jej życie trzeba było jak najszybciej usunąć ten ciężar i ból z ciała suczki. Guz ważył ponad 1kg!
Sunia obecnie jest słaba, ale dochodzi do siebie i powolutku drepcze z nóżki na nóżkę....tak naprawdę, to uczy się na nowo chodzić.... Ma swój pokój, w którym odpoczywa i nabiera sił. Apetyt jej dopisuje, więc jesteśmy dobrej myśli
Załączamy kilka zdjęć z przyjęcia suczki do schroniska oraz kilka godzin i dzień po operacji. 
Diuna będzie bardzo potrzebowała troskliwego domku. Wiemy, że szanse są bardzo małe......ale chcemy wierzyć, że jest gdzieś ta jedna osoba, która zlituje się i pochyli nad losem biednej suczki...chcemy wierzyć, że jest gdzieś anioł, który podaruje Diunie dobry dom na mecie życia..."

 

 

18 Marzec 2017

Diuna w piątek była na wizycie w lecznicy. Została gruntownie przebadana, pobrano krew na morfologię i biochemię, zbadano kał, zbadano oczy, wykonano RTG płuc. 

Opis badania:
W lewym oku rozległy, głęboki wrzód.
W trzecim sutku prawej listwy guzek, w lewej listwie liczne drobne guzki w każdym sutku.
W RTG brak cech obecności widocznych przerzutów nowotworowych.
W badaniach krwi bez istotnych zmian.

Diuna dostaje Aniprazol i Metronidazol oraz krople z antybiotykiem do oka.

Leki dla Diuny w aptece kosztowały 64,98 zł - czekamy na fvat z lecznicy.

 

20 Marzec 2017

Diuna bardzo szybko odnalazła się w nowej sytuacji, dogadała się ze stadem, zajęła należne jej miejsce. Widok staruszki leżącej na plecach to bezsłowny dowód na to, że zawsze warto pomagać. Sunia uwielbia swoje legowisko z kołderką, lubi w nim wyczyniać różne akrobacje.
Nie lubi mieć zakraplanych oczu, walczy z opiekunką, na widok kroplelek do oczu od razu podnosi się z legowisko i próbuje uciec. Na początku nie miała apetytu, była osowiała, odchodziła od miski z jedzeniem i trzeba było ją namawiać do jedzenia i karmić z ręki. Teraz jest już dużo lepiej, zjada wszystko z miski i patrzy, żeby dostać więcej. Diuna jest chudziutka, więc jest karmiona karmą Intestinal.

Bardzo dziękujemy za wpłaty:

20-03-2017: Wioletta E. 200zł

20-03-2017: Beata H. 30zł

02 Kwiecień 2017

Opiekunka Diuny zauważyła w kale suni świeżą krew. Diuna została zawieziona do lecznicy.

Opis badania:

W prostnicy wyczuwalny uszypułowany rozrost błony śluzowej, podkrwawia. Został pobrany materiał do badania cytologicznego. Ze względu na znaczne krwawienie podwiązano szypułę.
Diuna dostała nowe krople do oczu. W poniedziałek wynik biopsji.

Diuna przytyła 1,5 kg i waży obecnie 13,5 kg.

Poprzednia wizyta Diuny w lecznicy: fvat nr 26/3/2017 = 249 zł

Leki w aptece: fvat nr 1127/2017 = 60,17 zł

Wpłaty na Diunę:
20-03-2017 Beata H. 30 zł
20-03-2017 Wioletta E. 200 zł
21-03-2017 Kinga K. 20 zł
22-03-2017 Sławomir J. 50 zł
22-03-2017 Liliana Lis 50 zł

Bardzo Pańswtu dziękujemy za pomoc!

 

16 Maj 2017

Staruszka Diuna niedawno dostała cieczki. Po kilku dniach straciła apetyt i mysleliśmy, że to początek ropomacicza. Okazało się, że Diunka ma bardzo zwyrodniały kręgosłup i bolą ja stawy, dostaje więc na stałe lek p/bólowy i p/zapapalny.

Relacja Germaine:

"Wystarczy wejść do pomieszczenia w którym jest Diuna, a starowinka biegnie do swojego legowiska, nurkuje w swój koc i zaczyna się tarzać ze szczęścia. Jest bardzo czujna i szczeka na każdego przechodnia, który przechodzi pod bramą."

12 Czerwiec 2017

Diuna od jakiegoś czasu ma wypływ z pochwy. Sunia czuje się dobrze, ma apetyt, jej zachowanie się nie zmieniło. Mimo wszystko, obawiając się ropomacicza pojechaliśmy z nią na USG, które wykazało:

Torbiele jajników, przerost endometrium.

Diuna została umówiona na środę na zabieg sterylizacji w asyście anestezjologa.

14 Czerwiec 2017

Na środę był planowany zabieg sterylizacji Diuny w asyście anestezjologa. Zabieg został jednak przesunięty na poniedziałek z powodu wolnego dnia w czwartek po zabiegu, kiedy Diuna musiałaby pojechać do lecznicy na wizytę kontrolną i kroplówkę.

Babulinka uwielbia spędzać czas w legowisku na ganku, skąd obserwuje przechodniów idących ulicą. Nie chce wpuścić nikogo na posesję, szczeka pod furtką na listonosza i kuriera.

19 Czerwiec 2017

Diuna przeszła dzisiaj zabieg sterylizacji. Przed zabiegiem wykonano jej badanie krwi: morfologia wykazała stan zapalny, wyniki biochemii są dobre. Staruszce wykonano również RTG klatki piersiowej w trzech projekcjach, w płucach nie ma zmian.

W asyście anestezjologa wykonano zabieg sterylizacji: macica zmieniona zapalnie. Jajnik prawy powiększony z torbielą wielkości przepiórczego jaja.
Diunka jest już w domu, czuje się dobrze, jutro jedzie do lecznicy na wizytę kontrolną.

Dzisiejsze badania Diuny, anestezjolog oraz zabieg kosztowały: 660 zł. Możesz pomóc Diunie wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem:"dla Diuny"

21 Czerwiec 2017

Diuna mimo słusznego wieku po zabiegu sterylizacji czuje się bardzo dobrze. Sunia ma apetyt, rana pooperacyjna goi się prawidłowo. Jest pełna życia i gdyby nie to, że staruszka nosi pooperacyjne wdzianko, nikt nie powiedziałby, że jest dwa dni po sterylce

 

02 Lipiec 2017

Diuna była kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy, podczas której zdjęto jej szwy. Bokserka czuje się dobrze. 

Operacja i badania Diuny kosztowały: 828 zł, fvat nr 1/7/2017.

Dziękujemy za wpłaty dla Diuny:
Aleksandra K., kwota: 50 zł
Wioletta E., kwota: 200 zł

03 Wrzesień 2017

Staruszka Diuna postanowiła się wyprowadzić i zamieszkać na górze w sypialni opiekunów zamiast siedzieć w kuchni z Ogusiem. Niestety sunia ma duży problem ze stawami, więc opiekunowie ją wnoszą na górę po schodach i znoszą, żeby stan jej kręgosłupa się nie pogorszył.

Diunka dostaje lek Synoquin wspomagający stawy. Staruszka jest bardzo czujna i kiedy jest z resztą stada na zewnątrz, zawsze biegnie do bramy, kiedy pojawia się listonosz lub kurier. Wtedy wychodzi z niej natura stróża pilnującego domu i opiekunów, jeży się cała i szczeka, nie wpuszcza nikogo na posesję.

Dziękujemy za wpłaty dla Diuny:
Patrycja S., kwota 30 zł
Kacper W., kwota: 50 zł
Wioletta E., kwota 200 zł w lipcu oraz 200 zł w sierpniu
Marek B., kwota: 60 zł

 

21 Październik 2017

Staruszka Diuna rządzi w sypialni, nie lubi zamieszania, denerwuje się, kiedy inne psy chcą się bawić. Od razu podnosi się ze swojego legowiska i próbuje zaprowadzić swoje porządki, czyli wygonić rozrabiaki z pokoju.

Dziękujemy za darowizny dla Diuny we wrześniu:

Wioletta E., kwota: 200 zł
Marek B., kwota: 20 zł

06 Styczeń 2018

Dwa dni temu Diuna poczuła się gorzej, niechętnie wstawała. Wczoraj staruszka była osowiała, nie chciała jeść ani wstać, miała problemy z poruszaniem się. Pojawiła się biegunka. 
Relacja Germaine:
"Pojechaliśmy od razu do lecznicy, lekarz pobrał Diunce krew. W morfologii jest leukocytoza, wyniki nerkowe niestety nie są dobre. Sunia dostała kroplówkę dożylną, leki osłonowe, antybiotyk, witaminy, lek p. biegunkowy. Dzisiaj jest lepiej, w domu podaliśmy jej kolejną kroplówkę dożylną, zjadła trochę puszki Intestinal i wyszła na dwór. W poniedziałek jedziemy na wizytę kontrolną, Diuna ma zalecone USG jamy brzusznek oraz RTG odcinka szyjnego."

 

 

 

 

17 Styczeń 2018

08.01.2018 Diuna była w lecznicy na badaniu USG jamy brzusznej, które wykazało przewlekłe zmiany w trzustce oraz ostre zapalenie ściany pętli jelit. Wykonano również zdjęcie RTG odcinka szyjnego, które wykazało spondylozę w przejściu piersiowo-lędźwiowym. Staruszka dostała kroplówki, antybiotyk, leki osłonowe, lek p. wymiotny. 

Relacja Germaine:

"Na początku stycznia było bardzo źle z Diuną, nie podnosiła się, nie chciała jeść ani pić. Kroplówki dożylne i leki w szpitalu a potem w domu jednak pomogły i dziś babulinka jest już w formie. Chętnie wychodzi na dwór, ma apetyt, nie wymiotuje. Nadal dostaje kroplówki i leki osłonowe ze wględu na złe wyniki nerkowe."

Leczenie Diuny w lecznicy kosztowało od 05 stycznia: 714 zł
Leki osłonowe w aptece: 41,68 zł

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.