STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
Wiosna w fundacji
Wiek:
Miejsce pobytu:
Umaszczenie: Nieokreślony
Stosunek do dzieci: Nieokreślony
Pod opieką: Nieokreślone
Płeć: Pies
Status: Nieokreślony
10 Kwiecień 2017

Nadeszła wiosna i nasi podopieczni coraz więcej czasu spędzają na dworze, gdzie w promieniach słońca wygrzewają się, spragnione ciepła po długiej zimie. Brykają, szaleją lub leżą w słońcu.

Wiosna niesie jednak pewne niebezpieczeństwa, o których warto pamiętać i warto przypominać.

Pamiętajcie więc o zabezpieczeniu podopiecznych przeciwko kleszczom, które niosą śmiertelne niebezpieczeństwo dla psów. Wybór środków jest bardzo duży, począwszy od preparatów do zakraplania skóry, poprzez obróżki, skończywszy na tabletkach. Pamiętajcie, lepiej zpobiegać niż leczyć, tym bardziej, że często występująca u psów choroba odkleszczowa babeszjoza, prowadzi do ogromnego, niekiedy nieodwracalne spustoszenia w organizmie, a koszty leczenia są bardzo wysokie. Bezpieczniej, taniej i ekonomiczniej jest więc zabezpieczyć nasze psy a po każdym spacerze dokładnie sprawdzić, czy przypadkiem żaden kleszcz nie wgryzł się w ciało naszego pupila. 

Pamiętajcie również o stopniowym zmniejszeniu kaloryczności posiłków naszych psów, bo wiosną i latem zapotrzebowanie na kalorie spada.

O kleszczach, karmieniu i konsekwencjach braku kastracji i sterylizacji przeczytacie tutaj:http://wypisz-wymaaaluj.blogspot.com/search/label/BOKSERY

 

 

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.