STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
LARA
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: Germaine 798 180 888
30 Kwiecień 2017

Dwa dni temu zostaliśmy poproszeni o pomoc dla Lary.

Lara przeszła dzisiaj pod naszą opiekę i przyjechała z Łodzi do Warszawy. Bardzo dziękujemy za pomoc Panu Radkowi, Pani Kasi, Panu Piotrowi i Panie Ewie za pomoc w odbiorze suni i transporcie do Warszawy.

Relacja Germaine:

"Największym problemem Lary jest oko. Oko w tym stanie nie było leczone od roku. Nie wiemy, czy ten stan jest związany z urazem i stanem zapalnym, czy z nowotworem. Na czwartek mamy umówioną wizytę w lecznicy okulistycznej Dr. Garncarza. Oczko jest całe zaropiałe i na pewno ją boli. Drugi problem to uszy w stanie zapalnym, skóra uszu jest cała pomarszczona i zdeformowana."

 

 

03 Maj 2017

Lara szybko przystosowała się do nowego miejsca, cały czas merda ogonem, chce się przytulać i bawić. Pięknie chodzi na smyczy, na spacerach nie zaczepia innych psów.

Relacja Germaine:
"Lara jest wielkim pieszczochem, chce być ciągle blisko człowieka. Zamknięta w pokoju stoi pod drzwiami i popiskuje. Z psami się szybko zaprzyjaźniła. Uwielbia zabawę piłką."

 

06 Maj 2017

Kilka dni temu Lara była na wizycie u okulisty. Bokserka przeszła badanie okulistyczne, dostała krople  do oka i została skierowana na USG zmienionej chorobowo gałki ocznej. Po badaniu ultrasonograficznym będzie możliwe postawienie  pełnej diagnozy i wówczas będzie podjęta decyzja o dalszym leczeniu. Najprawdopodobniej będzie konieczne usunięcie gałki ocznej.

Wizyta w przychodni kosztowała 50 zł, krople do zakraplania 34,66 zł, w sumie: 84,66 zł

Wpłaty na Larę, dziękujemy:

04.05.2017, Wioletta E., kwota: 100 zł

04.05.2017, Aleksandra J., kwota: 20 zł

Relacja Germaine:

"Byliśmy z Larą w przychodni okulistycznej Dr Garncarza. Lara ma bardzo wysokie ciśnienie w oku, dostała dwa rodzaje kropelek do oczu i sztuczne łzy. Lara była bardzo dzielna podczas badań i w nagrodę dostała od Pani Doktor smaczki."

 

08 Maj 2017

Kilka dni temu Lara odwiedziła lecznicę, została przebadana, wyczyszczono uszy, przycięto pazurki. Na wizycie była bardzo grzeczna i nie sprawiała żadnych problemów, jednak dla bezpieczeństwa, przy czyszczeniu bardzo zaniedbanych, zmienionych chorobowo uszu, założono jej kaganiec. Chcieliśmy umówić sterylizację, ale sunia dostała cieczkę, więc z zabiegiem musimy poczekać.

 Opis wizyty:

"Oko powiększone, zgrubiały nabłonek przedni rogówki, prawdopodobnie stan po zaawansowanym zapaleniu naczyniówki. Fatalny stan małżowin usznych, kanały słuchowe zmienione, zwężone, naskórek silnie przerośnięty. Przerośnięte pazury. W cytologii z wydzieliny w uszach przerost drożdżaków, bez cech zapalenia, bez świerzbowca."

Relacja Germaine:

"Lara dostała lek do zakraplania uszu. Sunia była ostatni raz szczepiona w 2012 roku, więc została od razu zaszczepiona, odrobaczona, dostała też Bravecto. Pobrano krew, czekamy na wyniki."

 

14 Maj 2017

Kilka dni temu Lara była na konsultacji u doktora Marcińskiego, gdzie wykonano badanie ultrasonograficzne gałki ocznej. Obraz USG wskazuje na prawdopodobnie stary uraz z ciałem obcym w gałce. Zaleceniem lekarskim jest bezwzględne usunięcie zmienionej chorobowo gałki ocznej z wykonaniem badania histopatologicznego.

Lara kończy cieczkę, w związku z czym możemy planować zabieg usunięcia oka i sterylizację w jednym znieczuleniu.

Koszt wizyty i badania USG wyniósł 120zł 

 

20 Maj 2017

Lara jest najszczęśliwsza, kiedy ma obok siebie człowieka. Wtedy kładzie się obok i zasypia. W stosunku do psów obojętna, lubi dołączyć do zabawy, kiedy inne się bawią. U bokserki kończy się cieczka, musimy jeszcze trochę poczekać, żeby umówić zabieg sterylizacji i usunięcia galki ocznej.

Dziękujemy za kolejne wpłaty dla Lary od:

10.05.2017 Gracjana C., kwota 20 zł
10.05.2017 Małgorzata P., kwota 50 zł
12.05.2017 Mateusz G., kwota 60 zł
15.05.2017 Wioletta E., kwota 100 zł
15.05.2017 Uladzimir S., kwota 10 zł
16.05.2017 Katarzyna T., kwota 50 zł
17.05.2017 Alicja Ł., kwota 100 zł

 

23 Maj 2017

W ostatni weekend Ela i Ania miały okazję zakochać się w psach z siedziby Fundacji. 

Relacja Ani:
Boksery są różne. Każdy kocha je za coś innego, ale czasem są takie psy, za którymi nie można nie szaleć. Zdecydowanie do nich zalicza się Larunia. Bokser idealny pod każdym względem. Bokser, który udowadnia, że wcale nie oczy są zwierciadłem duszy. Oczka tej suni są chore, ale tej "wewnętrznej Larze" nic nie dolega. Jest jak żywa przytulanka, która ma jasną misję - być przy człowieku. Kochać go i pilnować. Dbać o niego i wiedzieć, że on po prostu jest obok, czasem się odezwie, czasem pogłaszcze. Ogon mówi, że Larunia tylko na to czeka.
Bokserka jest niesamowicie delikatna i spokojna. Bardzo potrzebuje bliskości i o nią zabiega w sposób nienachalny. Wystarcza jej, że może zasnąć w pobliżu kogoś, kto ją pokocha(ł), najlepiej w pozycji umożliwiającej trzymanie łapki na ludzkiej stopie. Instynktownie uważa na oczko i nastawia mordkę z drugiej strony do głaskania. Nie ma w niej cienia agresji. To pies anioł. Wspaniały pod każdym względem. To pies, za którym się tęskni w momencie wyjścia za bramkę. Bokser, którego kocha się od pierwszej chwili. 

 

21 Czerwiec 2017

Lara przeszła dzisiaj zabieg usunięcia lewej gałki ocznej oraz zabieg sterylizacji. Cały zabieg przebiegał w asyście anestezjologa. Gałka oczna została wysłana do histopatologii.

Lara bardzo ładnie zniosła zabieg, szybko się wybudziła i po kilku godzinach była już radosna, merdająca, gotowa do powrotu do domu.
Po powrocie do domu pobiegła od razu do kuchni w poszukiwaniu jedzenia.

Zabieg usunięcia gałki ocznej, sterylizacja, asysta anestezjologa oraz histopatologia to koszt: 1054 zł.
Prosimy o pomoc w spłaceniu tego długu, prosimy o darowizny dla Laruni na konto Fundacji z dopiskiem: "dla Lary"

 

03 Lipiec 2017

Lara po zabiegu usunięcia gałki ocznej odżyła, czuje się bardzo dobrze, chce szaleć na trawie, biegać po ogrodzie. Musimy ją powstrzymywać, szwy jeszcze nie są zdjęte i rana po zabiegu musi się prawidłowo zagoić.

Operacja Lary kosztowała: 1054 zł, fvat nr 3/7/2017.

Wpłaty na Larę, dziękujemy!:

Agnieszka M., kwota: 200 zł
Magdalena Ś., kwota: 20 zł
Beata H., kwota: 25 zł
Lidia C., kwota: 20 zł
Aleksandra S., kwota: 10 zł
Izabela P., kwota: 200 zł

 

04 Lipiec 2017

Lara była dziś w lecznicy, zdjęto jej szwy po sterylizacji i z powieki po usunięciu oka.
Wieczorem bokserka pojechała do nowego domu, zamieszkała u Pani Izy, która niedawno straciła adoptowaną od nas Majeczkę.
Czekamy na relację i zdjęcia z nowego domu.

 

16 Lipiec 2017

Lara nie miała szczęścia...

Bokserka zamieszkała w nowym domu, a po kilku dniach wróciła do siedziby Fundacji. W nowym domu dwie suki się nie dogadały. Larunia to żywioł, a jednocześnie pies łaknący kontaktu z człowiekiem. Obecność opiekuna jest dla niej najważniejsza.

Relacja Germaine:

"Lara jest bardzo wpatrzona w człowieka, musi być zawsze blisko. Uwielbia się bawić z psiakami, u nas w domu dogaduje się ze wszystkimi, dzieli się zabawkami bez problemu. Boi się Misi i pudla Bambo i kiedy dochodzi do spięć między nimi od razu ucieka i chowa się pod biurkiem. Kiedy wracamy do domu wita nas bardzo wylewnie i skacze bardzo wysoko ze szczęścia. Piszczy pod drzwiami, jeśli zostaje w pokoju bez człowieka, nawet kiedy w pokoju sa inne psiaki."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000,
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2017 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.