STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TEQUILA
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
14 Maj 2017

Czasem życie nie pozostawia nam wyboru i zmusza do podjęcia bardzo bolesnych i trudnych decyzji. Jakiś czas temu zostaliśmy poproszeni o pomoc i dziś pod naszą opiekę trafiła cudna Tequila i zamieszkała w domu tymczasowym.  Sunia została zrzeczona przez właścicielkę. Nie oceniamy, tylko szanujemy ludzi, którzy dla dobra psa szukają dla niego pomocy.

Relacja Pana Adama:

"Witam. Tequila już jest u nas. Jest słodka no i chyba z nami zostanie, bo jak zwykle przypadła do gustu. Wiemy, że nie ciągnie, daje łapę i siada na komendę. Na razie tyle tych informacji, bo sunia już zajęła kanapę i drzemie. Wiecej informacji w kolejnej relacji. Pozdrawiam" 

15 Maj 2017

Dziś opiekun Tequili zabrał sunieczkę na wizytę w lecznicy, gdzie dziewczynka została przebadana. Pan Adam pokrył całkowity koszt wizyty - bardzo dziękujemy.

Sunia została zachipowana, pobrano krew, podano leki na odrobaczenie.

Relacja Pana Adama:

"Witam! W dniu dzisiejszym nasza nowa podopieczna, szczeniaczek - 74-miesięczna sunia była z wizytą u weta w celach ogólno-kontrolnych. Wynik badania jest ogólnie dobry i Teqi jest w dobrej formie. Został założony chip oraz pobrana krew do dalszych badań okresowych, dostała tabletki na odrobaczenie i za dwa tygodnie zostanie zaszczepiona przeciwko wściekliźnie. Wizytę zniosła dzielnie, była grzeczna choć bardzo zainteresowana innymi zwierzętami, których niestety było niemało. Zaprzyjaźniła się z częścią personelu, u którego uśmiech na twarzy wywołał zwłaszcza wiek ,,szczeniaczka". Poza tym Tequila uwielbia wylegiwać się na balkonie gdy tylko świeci słońce i namawia aby wynieść jej legowisko, żeby miała pełną wygodę i komfort. Załączam zdjęcia z wizyty i pozdrawiam."

 

09 Czerwiec 2017

Pana Adama i jego rodzinę poznaliśmy, gdy starali się o adopcję pręgowanego szczeniaczka z naszej Fundacji. Zamiast słodkiego boksiowego dziecka, Pan Adam przygarnął dorosłą sunię Juleczkę, będącą w wielkiej potrzebie, którą niestety pożegnał po długiej walce z chorobą w kwietniu tego roku. 

Historia lubi się powtarzać. Pan Adam z rodziną znów czekał na boksiowe dziecko. Poproszony o transport dla Tequili nie odmówił a tym samym zyskał swoje, jak pisał w poprzedniej relacji 74 miesięczne szczenię. Nie potrafił odmówić tym pełnym miłości boksiowym oczom.

Tequila przeszła kilka dni temu zabieg sterylizacji i stała się oficjalnie członkiem rodziny. Wszystko przypieczętowane umową adopcyjną. 

Relacja:

"Dzień Dobry! Minęło kilka dni i Teqi ponownie odwiedziła swojego doktorka, który zaszczepił ją przeciwko wściekliźnie oraz pakietem innych szczepionek. Została również umówiona na zabieg sterylizacji. Wszystko przebiegło pomyślnie i przy okazji została usunięta również brodawka na tylnej łapce, czysto ze względów kosmetycznych, aby nasza sunia czuła się piękną. W domu przed zabiegiem robiła przymiarki kombinezonu ale okazało się, że jest posłuszna i nie ma potrzeby go zakładania. Niestety potrzebowała chwili żeby powyciągać sobie szwy na łapce i pięknie zaszyta ranka po brodawce znów się otworzyła. Podczas wizyty kontrolnej zszyto jej jeszcze raz ranę ale już bez znieczulenia, zniosła dzielne i ból i reprymendę od doktorka. Teraz już nie próbuje się dobierać do opatrunku. Na początku tygodnia ma wizytę kontrolną i myślę, że to będzie wszystko na jakiś czas. Przesyłam zdjęcia z wizyty u doktorka. Postaram się przesłać relację z życia codziennego Tequili za jakiś czas. Pozdrawiam"

 

14 Sierpień 2017

Dostaliśmy kolejną relację z wymarzonego domku Tequili. Serce rośnie a kąciki ust same unoszą się, gdy widzimy, jak cudnie trafiają nasi podopieczni. Czasem padamy ze zmęczenia, bo ogrom zgłoszeń nas przerasta i przytłacza, ale patrząc w szczęśliwe , uśmiechnięte oczy psów, które w nowych domach rozkwitają, mamy pewność, że to co robimy warte jest każdego wysiłku.

Relacja Pana Adama:

"Witam wszystkich miłośników bokserków! Minęły dwa miesiące od ostatniej relacji, więc wypada napisać kilka słów o Tequilli. Myślę że udało nam się poznać już naszą podopieczną dość dobrze i wielkich zastrzeżeń do zachowania nie mamy, jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich nawet obcych, lubi pieski a najbardziej mniejsze. W domu szkód nie robi, nic nie gryzie, uwielbia leżeć na balkonie. Zdrowotnie też jest wszystko w porządku, waży ok 32 kg, więc myślę, że waga jest optymalna. Obecnie już spaceruje bez smyczy jak tylko jest to możliwe, oczywiście z czego bardzo się Teqi cieszy, okazując radość wykonując różne dziwne hopki, podskoki itp. Zasłużyła sobie na swobodę, gdyż można ją odwołać i karnie wraca, chociaż nie zawsze zadowolona, bo inne pieski dalej biegają, ale wie, że jak nie wróci, to będą spacerki na smyczy. Niestety pogoda nie rozpieszcza i na jakieś dalsze wypady nie zdążyliśmy jeszcze pojechać, choć na dniach wyjeżdżamy i zobaczymy jak naszej Tequilli spodobają się góry. Również w parku można spotkać różne zwierzątka np. jeża, który wzbudził duże zainteresowanie. W związku z różnorodnością pogody nasze wyjazdy ograniczają się do działki i tam dopiero zaczynają się gonitwy za piłką, kijem a hitem jest spacer nad jezioro, bo wtedy nasza boksia zamienia się w motorówkę a właściwie w amfibię, bo prosto z wody robi szybki wypad na ląd, tarzanie się w piachu albo trawie i natychmiastowy powrót do wody i pogoń za kaczkami. Widok super, na szczęście da się odwołać i wraca na brzeg na zawołanie. Często nam towarzyszy sznaucer Tobi, więc ma kompana do zabawy, niestety do rekinów on się nie zalicza i podziwia jej popisy z plaży. Najlepsze są powroty, bo są tak zmęczone, że ledwo co przebierają łapkami i padają na posłanka i śpią, ale rano można zaczynać wszystko od nowa. I to tyle na ten moment. O jej popisach w górach napiszę w następnej relacji a teraz dołączam garść zdjęć naszego boksiowego ,,szczeniaczka". Pozdrawiam Adam"

 

29 Styczeń 2018

Dostaliśmy nową relację z domu cudnej Tequili. Pan Adam pisze tak:

"Witam serdecznie!

Na wstępie bardzo przepraszam za brak informacji o losach Tequilli ale z różnych względów tak się złożyło ale już  spieszę ,,donieść" co nowego. Jak wiadomo lato raczej do najpiękniejszych to nie należało ale tak jak pisałem ostatnio wybraliśmy się w góry. Muszę przyznać że Teqi jest raczej psem wodnym niż górskim oczywiście dzielnie maszerowała  sprawdzając czy wszyscy idą i czy nikt się nie zgubił ale największą radość sprawiały jej górskie potoki a zwłaszcza stawy. Nie zawsze mogła popływać  w stawie co okazywała opuszczonym ogonem. Oczywiście lubiła sobie poleżeć w słońcu gdy tylko się pojawiło. Oprócz wędrówek odwiedziła również ZOO w Pradze gdzie można wejść  z pieskami. Podziwiała najbardziej żyrafy i ich długie szyje oraz hipopotamy zazdroszcząc stawu do pływania. Jeśli chodzi o zdrowie to nasza sunia raczej nie narzeka waży 35kg choć tuż przed świętami musiała mieć usunięty tylny łamacz oraz sąsiedni ząb bo zaczęła się psuć kość szczęki. Nasz doktorek trochę się wystraszył że znowu coś się dzieje pamiętając walkę o Julę ale po zrobieniu zdjęć i usunięciu zębów wszystko wróciło do normy. Oczywiście Teqi sama pobawiła się w nocy w pielęgniarkę i pozbyła zbędnego wenflonu (w dzień była pilnowana).

Teraz czeka ją jeszcze wizyta kontrolna gdy przyjdą wyniki pobranych próbek z kości ale myślę że to tylko formalność pozostałe wyniki ma dobre i czuje się świetnie. O to było tyle oczywiście załączam zdjęcia i pozdrawiam wszystkich Bokseromaniaków w Nowy 2018 Roku."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.