STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
TEQUILA
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
14 Maj 2017

Czasem życie nie pozostawia nam wyboru i zmusza do podjęcia bardzo bolesnych i trudnych decyzji. Jakiś czas temu zostaliśmy poproszeni o pomoc i dziś pod naszą opiekę trafiła cudna Tequila i zamieszkała w domu tymczasowym.  Sunia została zrzeczona przez właścicielkę. Nie oceniamy, tylko szanujemy ludzi, którzy dla dobra psa szukają dla niego pomocy.

Relacja Pana Adama:

"Witam. Tequila już jest u nas. Jest słodka no i chyba z nami zostanie, bo jak zwykle przypadła do gustu. Wiemy, że nie ciągnie, daje łapę i siada na komendę. Na razie tyle tych informacji, bo sunia już zajęła kanapę i drzemie. Wiecej informacji w kolejnej relacji. Pozdrawiam" 

15 Maj 2017

Dziś opiekun Tequili zabrał sunieczkę na wizytę w lecznicy, gdzie dziewczynka została przebadana. Pan Adam pokrył całkowity koszt wizyty - bardzo dziękujemy.

Sunia została zachipowana, pobrano krew, podano leki na odrobaczenie.

Relacja Pana Adama:

"Witam! W dniu dzisiejszym nasza nowa podopieczna, szczeniaczek - 74-miesięczna sunia była z wizytą u weta w celach ogólno-kontrolnych. Wynik badania jest ogólnie dobry i Teqi jest w dobrej formie. Został założony chip oraz pobrana krew do dalszych badań okresowych, dostała tabletki na odrobaczenie i za dwa tygodnie zostanie zaszczepiona przeciwko wściekliźnie. Wizytę zniosła dzielnie, była grzeczna choć bardzo zainteresowana innymi zwierzętami, których niestety było niemało. Zaprzyjaźniła się z częścią personelu, u którego uśmiech na twarzy wywołał zwłaszcza wiek ,,szczeniaczka". Poza tym Tequila uwielbia wylegiwać się na balkonie gdy tylko świeci słońce i namawia aby wynieść jej legowisko, żeby miała pełną wygodę i komfort. Załączam zdjęcia z wizyty i pozdrawiam."

 

09 Czerwiec 2017

Pana Adama i jego rodzinę poznaliśmy, gdy starali się o adopcję pręgowanego szczeniaczka z naszej Fundacji. Zamiast słodkiego boksiowego dziecka, Pan Adam przygarnął dorosłą sunię Juleczkę, będącą w wielkiej potrzebie, którą niestety pożegnał po długiej walce z chorobą w kwietniu tego roku. 

Historia lubi się powtarzać. Pan Adam z rodziną znów czekał na boksiowe dziecko. Poproszony o transport dla Tequili nie odmówił a tym samym zyskał swoje, jak pisał w poprzedniej relacji 74 miesięczne szczenię. Nie potrafił odmówić tym pełnym miłości boksiowym oczom.

Tequila przeszła kilka dni temu zabieg sterylizacji i stała się oficjalnie członkiem rodziny. Wszystko przypieczętowane umową adopcyjną. 

Relacja:

"Dzień Dobry! Minęło kilka dni i Teqi ponownie odwiedziła swojego doktorka, który zaszczepił ją przeciwko wściekliźnie oraz pakietem innych szczepionek. Została również umówiona na zabieg sterylizacji. Wszystko przebiegło pomyślnie i przy okazji została usunięta również brodawka na tylnej łapce, czysto ze względów kosmetycznych, aby nasza sunia czuła się piękną. W domu przed zabiegiem robiła przymiarki kombinezonu ale okazało się, że jest posłuszna i nie ma potrzeby go zakładania. Niestety potrzebowała chwili żeby powyciągać sobie szwy na łapce i pięknie zaszyta ranka po brodawce znów się otworzyła. Podczas wizyty kontrolnej zszyto jej jeszcze raz ranę ale już bez znieczulenia, zniosła dzielne i ból i reprymendę od doktorka. Teraz już nie próbuje się dobierać do opatrunku. Na początku tygodnia ma wizytę kontrolną i myślę, że to będzie wszystko na jakiś czas. Przesyłam zdjęcia z wizyty u doktorka. Postaram się przesłać relację z życia codziennego Tequili za jakiś czas. Pozdrawiam"

 

14 Sierpień 2017

Dostaliśmy kolejną relację z wymarzonego domku Tequili. Serce rośnie a kąciki ust same unoszą się, gdy widzimy, jak cudnie trafiają nasi podopieczni. Czasem padamy ze zmęczenia, bo ogrom zgłoszeń nas przerasta i przytłacza, ale patrząc w szczęśliwe , uśmiechnięte oczy psów, które w nowych domach rozkwitają, mamy pewność, że to co robimy warte jest każdego wysiłku.

Relacja Pana Adama:

"Witam wszystkich miłośników bokserków! Minęły dwa miesiące od ostatniej relacji, więc wypada napisać kilka słów o Tequilli. Myślę że udało nam się poznać już naszą podopieczną dość dobrze i wielkich zastrzeżeń do zachowania nie mamy, jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich nawet obcych, lubi pieski a najbardziej mniejsze. W domu szkód nie robi, nic nie gryzie, uwielbia leżeć na balkonie. Zdrowotnie też jest wszystko w porządku, waży ok 32 kg, więc myślę, że waga jest optymalna. Obecnie już spaceruje bez smyczy jak tylko jest to możliwe, oczywiście z czego bardzo się Teqi cieszy, okazując radość wykonując różne dziwne hopki, podskoki itp. Zasłużyła sobie na swobodę, gdyż można ją odwołać i karnie wraca, chociaż nie zawsze zadowolona, bo inne pieski dalej biegają, ale wie, że jak nie wróci, to będą spacerki na smyczy. Niestety pogoda nie rozpieszcza i na jakieś dalsze wypady nie zdążyliśmy jeszcze pojechać, choć na dniach wyjeżdżamy i zobaczymy jak naszej Tequilli spodobają się góry. Również w parku można spotkać różne zwierzątka np. jeża, który wzbudził duże zainteresowanie. W związku z różnorodnością pogody nasze wyjazdy ograniczają się do działki i tam dopiero zaczynają się gonitwy za piłką, kijem a hitem jest spacer nad jezioro, bo wtedy nasza boksia zamienia się w motorówkę a właściwie w amfibię, bo prosto z wody robi szybki wypad na ląd, tarzanie się w piachu albo trawie i natychmiastowy powrót do wody i pogoń za kaczkami. Widok super, na szczęście da się odwołać i wraca na brzeg na zawołanie. Często nam towarzyszy sznaucer Tobi, więc ma kompana do zabawy, niestety do rekinów on się nie zalicza i podziwia jej popisy z plaży. Najlepsze są powroty, bo są tak zmęczone, że ledwo co przebierają łapkami i padają na posłanka i śpią, ale rano można zaczynać wszystko od nowa. I to tyle na ten moment. O jej popisach w górach napiszę w następnej relacji a teraz dołączam garść zdjęć naszego boksiowego ,,szczeniaczka". Pozdrawiam Adam"

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.