STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ARIA
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
01 Czerwiec 2017

Aria to cudna sunia w typie chihuahua, która przeszła pod naszą opiekę, zrzeczona przez właścicielkę. Sunia jest przerażona, ale coraz bardziej otwiera się na człowieka. Aria boi się dużych psów, na ich widok wciska się w kąt i pozostaje w bezruchu. Pilnie szukamy dla suni domu bez dużych psów.

14 Czerwiec 2017

Aria była na wizycie w lecznicy. Sunia została zachipowana, odrobaczona, zaszczepiona, pobrano krew do badania. Ze względu na bardzo zły stan zębów i dziąseł, sunia dostała antybiotyk. Zęby będą w przyszłości do usunięcia.

Wizyta i badania Arii kosztowały: 230 zł, fvat nr 5/6/2017.

 

 

23 Czerwiec 2017

Aria przekazana nam jako pies 2-3 letni okazała się "starszą panią". Aria ze względu na bardzo zły stan uzębienia nadal dostaje antybiotyk. Po zaleczeniu stanu zapalnego w jamie ustnej chihuahua przejdzie zabieg usunięcia chorych zębów w znieczuleniu ogólnym. Sunia była na konsultacji kardiologicznej, stwierdzona niedomykalność zastawki, jednak nie ma jeszcze wskazań do rozpoczynania leczenia kardiologicznego.

Relacja:

Aria to cudowna maleńka sunia, która została oceniona na 7-9 lat lat. Miałam okazję poznać to słodkie maleństwo i zakochać się w niej po uszy. 

Jest taka mała i bezbronna... bardzo wystraszona, ta naprawdę nie wiadomo co jej człowiek zrobił, że tak reaguje. Na początku boi się dotyku człowieka i stara się go unikać, postawiona w nowym miejscu stoi i zastyga. Spędziłam z nią 2 dni, przez które zaczęła merdać ogonkiem - gdy się do niej mówiło - i troszkę cieszyć na widok człowieka, jednak dalej było widać w niej strach :( Jedzenie jest dla niej dość ważne, ponieważ gdy je poczuje, potrafi przełamać swój strach - wesoło biega po domu i czeka, aż jej się da coś smacznego, jest w stanie nawet wejść do pomieszczenia, gdzie się znajdują duże psy, które ją przerażały. Jednak jeszcze sporo pracy i czasu zanim zaufa człowiekowi i od nowa będzie się cieszyć życiem.  
 
Aria na prawdę jest uroczą sunieczką, która zasługuje na najlepszy dom na świecie, który wykaże się cierpliwością, miłością i spokojem. Da jej czas by zaufała, da jej szansę na wykonanie pierwszego kroku i nie będzie robić nic na siłę. 

Sunieczka powoli zaczyna załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne poza domem - chyba pierwszy raz się tak cieszyłam, gdy psiak zrobił siusiu i kupkę na dworze. Mam nadzieję, że dzięki pracy jaką włoży w jej ułożenie i oswojenie dom tymczasowy sunia zobaczy, że ludzie nie są źli, a ich dotyk będzie kojarzyć z dobrocią i miłością - a nie strachem"

 

30 Sierpień 2017

Dostaliśmy relację od Dominiki, opiekunki Arii.

"Aria jest u mnie od czerwca. Przez ten czas dużo się zmieniła, oczywiście na plus. Malutka nauczyła się chodzić na smyczy i już jej się tak nie boi, spacery zaczynają sprawiać jej przyjemność i już wie do czego one służą. W domu już nie siedzi schowana po kątach tylko czuje się swobodnie. Z moimi psami się zakumplowała i jest już członkiem ich stada. Jest we mnie wpatrzona i gdy jestem, czuje się bezpiecznie. Aria cały czas jest leczona, systematycznie odwiedzamy Panią weterynarz. O to kilka jej zdjęć :)"

 

23 Październik 2017

Dom tymczasowy Arii podjął najsłuszniejszą decyzję z możliwych i oświadczył, że nie odda Arii za żadne skarby.

Relacja Dominiki, naszej wolontariuszki:

"Aria jest tydzień po  sterylizacji, zabieg przeszła super, który był pod okiem kardiologa. Doszła do siebie bardzo szybko, jej serduszko jest w lepszym trochę stanie, wiec w nowym roku będzie można  zrobić jej porządek w pyszczku. Aria w domu jest psem wesołym,rezolutnym i zakochana we mnie po swoje małe uszy i nie jest to tylko moje zdanie, ale także moich znajomych. Aria zadomowiła się na dobre i bardzo się zmieniła na korzyść, widać ze jest szczęśliwym psem.

Pozdrawia Dominika z psiakami"

Za badania i zabieg Arii zapłaciliśmy: 425 zł, fvat nr 14/09/2017.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.