STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
GUCIO
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
30 Czerwiec 2017

O pomoc dla Gucia poprosiło schronisko. Bokser źle znosił pobyt w boksie, wskakiwał na budę  i "płakał" za człowiekiem, nie chciał jeść, był apatyczny. Dziękujemy Pani Kasi ze schroniska za zaufanie i pomoc w transporcie. Dziękujemy również Panu Michałowi, ze pomógł przy przekazaniu psiaka w ręce opiekunów tymczasowych. W środę wieczorem Gucio przeszedł pod naszą opiekę. Po Gucia do Kielc pojechali Pani Iza i Pan Paweł, którzy równocześnie udzielili Guciowi domu tymczasowego. Dziękujemy. Nasza wolontariuszka pojechała pomóc zapoznać psich domowników z nowym przybyszem. Obdył się spacer po neutralnym terenie, a następnie zapoznanie w ogródku. Dla Gucia to był dzień pełen emocji, Gucio byl strasznie podeskcytowany wszystkim, całym otoczeniem, choć na ludzi początkowo nie zwracał wielkiej uwagi. Zapoznanie z psim rezydentem goldenem Aresem przebiegło bez problemów. Gucio do schroniska trafił wykastrowany, schronisko wykonało także chipowanie, szczepienia p/wściekliżnie i chorobom zakaźnym oraz odrobaczanie. Czekamy na relację z domu tymczasowego Gucia.

 

23 Lipiec 2017

Gucio otrzymał w swoim domu tymczasowym imię Grido. Oto relacja:

 
"Grido jest u nas już trzy tygodnie. Sprawuje sie na piątkę  :) jest przekochany, zapatrzony w człowieka. Załatwia sie na polu, a ma apetyt ogromny, na spacerach chodzi ładniej od naszych dwóch psów :) spokojnie, przy nodze, nigdzie nie odbiega. Psiak domaga sie wielkiej uwagi. Potrafi nas oszczekać gdy śpimy i w środku nocy domaga sie pieszczot. Bardzo się cieszymy, że wybraliśmy własnie jego :)"
 
 
17 Październik 2017

Otrzymaliśmy nową relację o Guciu, zwanym przez swoją Nową Rodzinę Grido. Gucio/Grido dał na początku swoim opiekunom nie lada "w kość", ale na szczęście kluczowym okazał się być czas adaptacji, ale także wiele starań opiekunów. Przy podpisywaniu umowy Grido to już zupełnie inny pies niż na początku - spokojniejszy, bardziej wyciszony. Dziś wiemy, że Dom Tymczasowy nie odda już Grida, zostanie z nimi na zawsze:

"Dwudziesty ósmy września, dziś mijają równe trzy miesiące odkąd jest z nami Grido. Było ciężko, nie powiem, że nie. Początkowo bał się nawet wejść do domu, bał się schodów, telewizora. Rywalizował ciągle z Aresem. Nie jeden raz psy ze sobą próbowały walczyć. Grido demolował pokoje, załatwiał swoje potrzeby w każdym pomieszczeniu, jadł kwiatki, futrynę a nawet drzwi. Wyskakiwał z balkonu, wskakiwał ponownie do domu przez okno w ganku. Jednak wszyscy przetrwaliśmy ten gorący okres. Pomocny okazał się czas na zaadoptowanie się Grida do nowego miejsca, ludzi i zwierząt oraz czas poświęcony na tresurę, cierpliwość, obroża z feromonami, behawioralne zabawki, pomoc ze strony wolontariuszki Agnieszki z którą konsultowaliśmy każdy wybryk Grida. Dziś jest już dobrze, czasami zdarzają się mniejsze lub większe „akcje” jednak nad wszystkim panujemy. Psy nie dość, że przestały ze sobą rywalizować to nawet się polubiły :). Początki wszędzie bywają ciężkie: w nowej szkole, pracy, związku, miejscu zamieszkania – co nie oznacza, że od razu trzeba się poddawać! :) Pozdrawiamy, Iza i Paweł"

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.