STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
RITA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
11 Lipiec 2017

Rita to cudna sunia oddana przez właścicielkę. Sunia przeszła pod naszą opiekę i zamieszkała chwilowo u Pani Eli a następnie pojechała do domu tymczasowego do Pani Sylwii i Pana Józefa

Bardzo dziękujemy Asi za pomoc i dowiezienie bokserki do lecznicy a następnie do domu tymczasowego. Asiu, cieszymy się, że Cię mamy i zawsze możemy na Ciebie liczyć. Ogromne podziękowania dla lek. wet. Pana Marcina W. za przebadanie, zaszczepienie i zaczipowanie bokserki  jako darowizna dla Fundacji oraz Pani Eli za przyjęcie sunieczki pod swój dach i otoczenie jej opieką. Ewelinko, Jarku - dziękujemy za szczęśliwe dowiezienie Rity do Warszawy.

Relacja Asi:

"Rita - całuśna dziewczyna, bez problemu jeździ samochodem, nie wariuje, znałyśmy się 3 minuty a już dostałam buziaki, bez problemu wsiadła do auta. Zachowuje czystość, załatwiła się poza posesją, u weta grzeczna choć na lekarza faceta warcząca, do psów ciągnęła do zabawy, najbardziej do owczarka niemieckiego, bardzo ciekawska i spragniona kontaktu z człowiekiem, szybko nawiązuje kontakty i rozdaje buziaki, na smyczy trochę ciągnie ale szybko się uczy. Takie 19 kg miłości"

Relacja Pani Eli:

"Na spacerku Rita jest w ciągłym ruchu i ciekawa wszystkiego. Rita, filigranowa blondyneczka, jest spokojną i radosną boksią bez jakichkolwiek oznak agresji. Nie sprawia kłopotów, ładnie je-apetyt jej dopisuje, swoje potrzeby załatwia na zewnątrz. Zachowanie typowo boksiowe,.....ocean łagodności i miłości. Kocha ludzia bezgranicznie, wystarczy okazać jej trochę czułości.Na psy reaguje ok, albo ich nie zauważa albo bawi, na koty nie wiem. Z baloknem sie oswoiła i zrobiła sobie z niego taras widokowy, z 3 pietra niezły widok. Cudowna dosłownie, na oczy nie widziałam jeszcze tak umaszczonego boksiaka i do tego oba oka w różnych kolorach. Poza tym, po poznaniu, godzina zainteresowania sunią i sunia twoja.....nie opuszczała mnie na krok, morze miłośći i łagodności, typowe boksiowe zachowanie i cudne chrapolenie, a na spacerku wulkan energii"

 

16 Lipiec 2017

Wczoraj naszą cudną Ritę i jej opiekunów, Panią Sylwię i Pana Józefa odwiedziła nasza wolontariuszka Kasia. Opiekunowie podjęli oczywistą dla nas decyzję, że nietuzinkowa bokserka zostanie z nimi na zawsze. Bardzo się cieszymy, że sunieczka znalazła miłość i spokojny azyl u ludzi, którzy są związani z rasą od lat i są "znawcami" i pasjonatami. Rita jest bezpieczna i kochana, Pani Sylwia i Pan Józef są szczęśliwi a my mamy pewność, że w tym domu bokserce niczego nie zabraknie.

Rita stała się więc pełnoprawnym członkiem rodziny i otrzymała imię Devi. Jej Państwo mówią o niej z wielkim rozczuleniem i miłością w głosie i nazywają ją ich "Calineczą", bo jest malutka i drobniutka. 

Relacja Kasi:

"Od dziś, tj. 15.07.2017 r. Rita vel Devi vel Calineczka ma oficjalnie nowy dom. Wyjątkowy dom. Ta maleńka, filigranowa sunieczka od pierwszych chwil i pierwszego psiego buziaka pokochała nowych opiekunów. Oni pokochali ją z wzajemnością. Mimo krótkiego pobytu można rzec, że to jest właściwe miejsce dla właściwego psa. 

Mnie przywitała z godnością boksera czyli warknięciem. Potem już było tylko lepiej. Pieszczoty i zabawa z piszączymi zabawkami.
Ale najważniejszą rzecza i tak było zainteresowanie Pana Józefa. Podczas mojej wizyty nie odstępowała go na krok. Po każdej chwili zapomnienia, czyli zabawy ze mną, siadała pomiędzy jego nogami i domagała sie pieszczot. Potem wskakiwała na łóżko i znów tylko psie czułości. Pilnie obserwowala oboje opiekunów i czuwała by nie zniknęli jej z zasięgu wzroku.
Rita vel Devi albo Calineczka jest już po kompleksowych badaniach lekarskich. Pierwsza kąpiel w specjalistycznym szamponie odbyła się bez problemu. Uszy wyczyszczone. Witaminy zaaplikowane. Pierwsze spacery pokazały, że Rita vel Devi jest bardzo żywiołowym psem. Biega za piłeczką, patyczkami (nie oddaje), gania ptaki i jest coraz bardziej radosna.
Za kilka dni sunia jedzie na wakacje. Tam napewno pod czujnym okiem Pani Sylwii i Pana Józefa nabierze wlaściwych boksiowych ksztaltów.
Miała przyjemność przekazywania do Domów kilkunastu psów, ale to miejsce ma wyjątkowo pozytywną energię i spokój, który zapewni psu zasłużoną stabilizację a opiekunom radość z posiadania czworonoga. 
Dostałam kilka obroży i smakołyków dla psów fundacyjnych. Przekaż je przy najbliższej wizycie na Mrówczej.
 
Pozdrawiam
Kasia i Łobuz vel Jumbo"
 
 
26 Wrzesień 2017

Dostaliśmy krótką, powakacyjną relacją z domu Rity, nazywanej przez opiekunów Devi. Pani Sylwia pisze tak:

"Dzień dobry, Pani Elu,

Zgodnie z obietnicą przesyłam kilkanaście zdjęć Devi z wakacji na działce. Tak wygląda szczęśliwy pies…

Pozdrawiam serdecznie

Sylwia"

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.