STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
SALLY
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: Ela 608-270-633
04 Sierpień 2017

Dwa dni temu, późnym wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie o suni pilnie potrzebującej domu, zgłoszenie, którego treść   nie pozostawiała wyboru

"Do oddania jest 7 letni pies rady bokser, właścicielem jest Niemiec, który nie ma 1500 euro na zapłacenie zaległych podatków za psa. Pies na dniach trafi do schroniska. Wychowany jest z małymi dziećmi..."

Zanim zdążyliśmy zadzwonić pod załączony numer, o pomoc dla suni poprosiło nas schronisko, do którego właściciele przywieźli bokserkę. Godzinę później Sally została naszą podopieczną, została zrzeczona na rzecz Fundacji przez właścicieli. Asiu, cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc kolejnemu potrzebującemu psu. Ada, dziękujemy za zdjęcia i pomoc.

Dziś Sally zamieszkała w domu tymczasowym u Pani Janki, która zawsze wyciąga do nas pomocną dłoń. Po kilku godzinach pobytu w domu tymczasowym, mamy pierwsze, nieśmiałe informacje: "Sally jest drobna, bardzo chuda, widać jej żebra, ma zapadnięte boczki. Do ludzi nastawiona pozytywnie, wdzięczy się i zaczepia do zabawy, bardzo delikatna ale lubi wyrazić swoje zdanie." Zachowuje się tak, jakby mieszkała z nowymi opiekunami całe życie a nie kilka godzin.

 

13 Sierpień 2017

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Sally. Bokserka nadal szuka domku, takiego na zawsze, opiekuna, który da jej poczucie bezpieczeństwa i będzie kochał miłością bezwarunkową.

Relacja Pani Janiny:

"Witam,

Sally jest z nami dziesięć dni a sporo o niej wiemy. Wygląda na ok. 5 lat (według naszej oceny) i jest z niej bardzo ładna boksia, ma cudny pyszczek i taki swój wdzięk osobisty. Niestety przyjechała przeraźliwie chuda i teraz dostaje jeść kilka razy dziennie, aż nabierze trochę ciałka. Je suchą karmę, ale nawet kawałkiem suchego chleba też nie pogardziła.

Sally jest też grzeczna i posłuszna, słucha i reaguje na polecenia chociaż jest to dla niej trudne, bo niektórych rzeczy nie zna, uczy się. Kiedy przyjechała, kompletnie nie reagowała na swoje imię, teraz już się trochę nauczyła. Podobnie dziwna sprawa z chodzeniem na smyczy, też się dopiero uczy, ale jest bardzo bystra i zdolna. Nauka właściwie wszystkiego idzie jej bardzo szybko. Pozostawiona sama w domu nie rozrabia. U weterynarza (byliśmy założyć czipa) zachowuje się spokojnie i posłusznie.

Bawi się chętnie, nawet zaczepia do zabawy a aportowaniu nie ma końca, ma dużo energii. Sally jest też nauczona pilnowania obejścia, ogrodu, domu, samochodu. Gdzie się znajduje, tam od razu zabiera się za pilnowanie, czasem trzeba ją aż wyciszyć.

Po Sally i jej reakcjach z całą pewnością można stwierdzić, że była solidnie bita i to zarówno ręką człowieka jak i jakimś kijem czy czymś podobnym, los chyba nie szczędził jej kuksańców.

Jest z niej wspaniała boksereczka z typowym boksim zachowaniem, taka kochana... przychodzi, kładzie pyszczek na kolana i się przymila, widać jak chce za wszelką cenę zaskarbić sobie uczucia i stara się o to.

Pozdrawiamy razem z Sally."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000,
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2017 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.