STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ZETKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
09 Sierpień 2017

Bokserka Zetka została wczoraj zrzeczona na rzecz Fundacji przez właścicielkę. Właścicielka kilka dni temu poprosiła nas o pomoc i przejęcie opieki nad dwiema bokserkami, bo sytuacja rodzinna nie pozwalała jej dłużej dłużej opiekować się nimi.

Bokserka dzielnie zniosła długą podróż, przyjechała prosto do lecznicy, gdzie została zachipowana, przebadana, zważona (waży 20kg), zaszczepiona przeciwko wściekliźnie. Pobraliśmy również krew do badań.

Za badania Zetki musimy zapłacić: 279 zł, fvat nr 58/2017.

Wypis z karty:

"...Brak szczepień i odrobaczania.

Opis badania: temp 38,7

W badaniu klinicznym Błony śluzowe delikatnie przekrwione, wilgotne. Węzły chłonne dostępne do badania niepowiększone.

Stan okrywy włosowej zadowalający. Brak wyczuwalnych guzów skóry.

 Na prawym uchu strup prawdopodobnie po pogryzieniu. Ranę wygoliłam i zdezynfekowałam.

Małżowina uszna od wewnętrznej strony zliszajowacona. Brak zalegającej wydzieliny w uszach.

Spojówki lekko zaczerwienione - do obserwacji. Proszę o obserwację czy z oczu nie wydobywa się ropa. Niewielki kamień nazębny.

Sunia jest wychudzona. Widoczne wystające żebra oraz miednica. Przerośnięte tylne pazury. Test bibułowy ujemny.

Pobranie krwi na szeroki profil diagnostyczny. Proszę o przemywanie rany na  uchu Octeniseptem.

W przypadku pojawienia się wypływu, powiększenia zmiany, trudności w gojeniu konieczna wizyta w  lecznicy."

 

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi, który bez chwili zastanowienia przewiózł Zetkę około 400km. Panie Jacku, kłaniamy się nisko.

Jak zwykle, dziękujemy również niezawodnym dziewczynom Monice i Marzenie za pomoc w transporcie i ogarnicie bokserki w lecznicy i zawiezienie do domku tymczasowego. Panie Jacku, Dziewczyny, to zaszczyt mieć Was w naszej drużynie.

 

23 Sierpień 2017

Zetka zamieszkała w domu tymczasowym, który stanie się jej domem stałym po zabiegu sterylizacji. Do tego niestety długa droga, bo sunia jest bardzo wychudzona i w tym stanie sterylizacja nie może być wykonana. Sunia musi przybrać na wadze, bo ma sporą niedowagę. Kilka dni temu u bokserki pojawił się krwawy wypływ z odbytu, Zetka dostała antybiotyk i leki osłonowe. Wprowadzono również hypoalergiczną dietę typu intestinal Forza 10 intestinal active (https://sklepzkarmami.pl/karma-sucha-forza10-active-line/11095-forza10-intestinal-active.html), która nie tylko ustabilizuje układ pokarmowy, ale również pomoże bokserce wrócić do prawidłowej wagi i kondycji fizycznej.

Relacja Ani:

"Cześć dziewczyny,
miałam okazję poznać Zetkę :) sunia ma mnóstwo energii, w samochodzie chciała wejść na głowę :D po kilku korektach znalazła wygodną pozycję i zasnęła. Gdy dotarliśmy na miejsce, z auta wyskoczyła torpeda, która w jednej chwili chciała być wszędzie :)
Ładnie przywitała się z nowymi opiekunami. Po wejściu do domu zaliczyła (prawidłowo) kanapę, biegała i wszystko wąchała. Dostała wody i mały kubeczek karmy, ładnie zjadła i położyła się na legowisku po ciężkim i pełnym emocji dniu.
Po dwóch dniach podjechałam zobaczyć jak się miewa ślicznotka. Umówiłyśmy się z opiekunką że podjedziemy z Zetką do weterynarza gdyż przy załatwianiu pojawiło się sporo krwi. Zetka została zbadana i dostała antybiotyk za kilka dni ma pojawić się na kontroli. Zmartwieniem jest też fakt, że ma dużą niedowagę. Została zakupiona dobrej jakości, lecznicza karma Forza 10 intestinal active, co pomoże małej wrócić do formy po latach zaniedbań przez wcześniejszych opiekunów.
Przesyłam kilka zdjęć pięknej Zetki i czekam jak będę mogła wysłać relację fotograficzną, gdy wróci do właściwej wagi :)
 
Pozdrawiamy
Ania i Jarek"
 
 

 

30 Listopad 2017

Jakiś czas temu nasza piękna podopieczna Zetka przeszła zabieg sterylizacji i usunięcia krwawiącej zmiany z odbytu. Zabieg przebiegł prawidłowo, sunia wybudziła się bez problemów. Opiekunowie Zetki podjęli decyzję, że bokserka zostaje z nimi "na dobre i na złe" Było to oczywiste, bo miłość jaka zrodziła się między opiekuna a naszą cudną podopieczną jest ogromna i nierozerwalna.

Kilka dni temu nasza wolontariuszka Ania odwiedziła dom Zetki, podpisała z opiekunką umowę adopcyjną i uwieczniła to wydarzenie zdjęciami. Aniu, bardzo dziękujemy, że docierasz zawsze tam gdzie trzeba :)

Jakiś czas temu opiekunka wysłała do nas relację. Agata pisze tak:

"Witam serdecznie. Mika 29.09 o 12,45h była już bokserką po sterylizacji, zabieg sie udał i dodatkowo udało sie usunąć jak stwierdził wet. gruczolaka który był diagnozowany przez 3 lekarzy. W planach była kolonoskopia, gastroskopia i Bóg wie co jeszcze, ale na szczęścicie w nieszczęściu lub na odwrót udało się podczas jednego zabiegu - czystego i brudnego i pod osłoną antybiotyku wszystko zgrać tak, by Misiulka jak najmniej cierpiała. Teraz psinka przechodzi rekonwalescencję na antybiotyku Synulox od 30 dni i pewna poprawę , nawet znaczną udało sie zaobserwować juz po paru dniach, krwawienie z odbytu przed i po załatwianiu się została tylko wychodząca błonka z jelita grubego bez widocznej wcześniej krwi. No ale teraz problem został myślę usunięty raz na zawsze bo Malucha nie wykazuję żadnych niepokojących objawów. Bokserka o imieniu Zetka przyjechała do mnie 18.08 ok.22.30. Jak ją zobaczyłam to wlosy mi deba stanęły. Skóra i kości, jedynie ładnie wyglądała sierść , Psinka byla wykąpana i sierść lśniła bardzo ładnie. to był piątek wieczór i do środy byla karmiona karmą z Bosha ziemniaki z rybą. Od 23.08 Mikusia -( bo zostala szanowna Panna przechrzczona z Zetki )

zaczęła dietę suchą karmą - firmy Forza10 Intestinal active. Piesek, przypuszczam po tym co widzę nie był głodzony tylko karmiony byle czym i to co dostawała do jedzonka spowodowało  zapalenie jelit, psinka chyba nie przyswajała niczego co zjadała przelatywało to przez Nią jakby zamiast jelit miała plastikową rurkę, ale  po 2 tygodniach  podawania jedzonka 4 x dziennie przyrost wagi o 4,350 kg . U mnie 18.08 pojawiła sie w wadze piórkowej jak na boksera bo 20,350 kg. Podczas tego m-ca musiałam skorygować troszkę zalecenia fundacji odnośnie żywienia bo psiak nie lubi zapachu mielonego lnu zalanego wrzątkiem i rozmoczonej karmy. Domówiłam  m jeszcze by zachęcić Mikę do jedzonka karmę Forza10 w puszeczkach, konina, jagnięcina, jeleń i tuńczyk z ryżem poprawiły czystość miseczki na tyle że po zjedzeniu mogłabym wstawić ją do szafki. Do tłuściejszego dodatku jakim jest następna korekta dodatków bo wprowadziłam Forze10 Solo dieta z łososia bez wypełniaczy i zaw .8%tłuszczu w karmie miska pozostaje czyściutka po jedzonku. Mikunia obecnie waży 26 kg, wcina ładnie ale już teraz 3xdziennie. Mika jest psem bardzo energicznym i wesołym, ma SWOJE DO POWIEDZENIA NA SPACERKACH I PRZY  SWOJEJ MISCE, jesli coś nie jest tak, potrafi to pokazać. Nie znam warunków w jakich Ten piesek żył, ale wydaje mi sie, że obecność człowieka, właściciela była bardzo ograniczona czasowo. Pies w kontakcie z innymi psiakami jest otwarty i chętny do poznania tego drugiego, ale były też i takie momenty dotychczas, że próbowała sie "odgryżć". Ale wiem teraz, że trzeba Jej pokazać życie w domu i powolutku Ją przekonywać że z kochającymi Ją ludzmi będzie Jej naprawdę dobrze i bezpiecznie. Że będzie Szczęśliwym  Psem. Kończąc te kilka słów na temat Jej zaadoptowania się i powrotu do zdrowia dzięki zastosowaniu poleconej nam karmy, wiem że decyzja o adopcji TEGO PSIURKA BYŁA BARDZO DOBRYM POSUNIĘCIEM po niedawnym odejściu Naszej poprzedniej Suni, Bokserki - rzecz jasna.
Pozdrawiam serdecznie Agata."
 
17 Czerwiec 2018

Jakich czas temu nasza wolontariuszka Ania odwiedziła cudną Zetkę w jej nowym domu. Ania pisze o swojej wizycie tak:

"Cześć dziewczyny, odwiedziłam naszą piękną Zetkę w domu zwaną Mikusią :) Dziewczynka jak widać na zdjęciach, już nie jest jedynaczką. Jej młodsza siostrzyczka dostarcza jej wielu wrażeń, nie wspominając o opiekunach :D Mikusia pięknie nabrała ciałka, wszystkie problemy zdrowotne już są przeszłością, teraz może czerpać z życia to co najlepsze. Zostałam wycałowana za wszystkie czasy i to jest największa nagroda dla wolontariusza.

 
Pozdrawiam
Anna R."
 
 
06 Styczeń 2019

Dostaliśmy nowe zdjęcia od opiekunki adoptowanej od nas bokserki Zetki. 

Zetka nie dogadywała się z białą, głuchą bokserką, która zamieszkała z niąw tym samym domu jakiś czas temu.  Dochodziło do częstych spięć. Na szczęście jest coraz lepiej i zgrzyty między sukami sa coraz rzadsze.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.