STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
ZETKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: Ela 608-270-633
09 Sierpień 2017

Bokserka Zetka została wczoraj zrzeczona na rzecz Fundacji przez właścicielkę. Właścicielka kilka dni temu poprosiła nas o pomoc i przejęcie opieki nad dwiema bokserkami, bo sytuacja rodzinna nie pozwalała jej dłużej dłużej opiekować się nimi.

Bokserka dzielnie zniosła długą podróż, przyjechała prosto do lecznicy, gdzie została zachipowana, przebadana, zważona (waży 20kg), zaszczepiona przeciwko wściekliźnie. Pobraliśmy również krew do badań.

Za badania Zetki musimy zapłacić: 279 zł, fvat nr 58/2017.

Wypis z karty:

"...Brak szczepień i odrobaczania.

Opis badania: temp 38,7

W badaniu klinicznym Błony śluzowe delikatnie przekrwione, wilgotne. Węzły chłonne dostępne do badania niepowiększone.

Stan okrywy włosowej zadowalający. Brak wyczuwalnych guzów skóry.

 Na prawym uchu strup prawdopodobnie po pogryzieniu. Ranę wygoliłam i zdezynfekowałam.

Małżowina uszna od wewnętrznej strony zliszajowacona. Brak zalegającej wydzieliny w uszach.

Spojówki lekko zaczerwienione - do obserwacji. Proszę o obserwację czy z oczu nie wydobywa się ropa. Niewielki kamień nazębny.

Sunia jest wychudzona. Widoczne wystające żebra oraz miednica. Przerośnięte tylne pazury. Test bibułowy ujemny.

Pobranie krwi na szeroki profil diagnostyczny. Proszę o przemywanie rany na  uchu Octeniseptem.

W przypadku pojawienia się wypływu, powiększenia zmiany, trudności w gojeniu konieczna wizyta w  lecznicy."

 

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi, który bez chwili zastanowienia przewiózł Zetkę około 400km. Panie Jacku, kłaniamy się nisko.

Jak zwykle, dziękujemy również niezawodnym dziewczynom Monice i Marzenie za pomoc w transporcie i ogarnicie bokserki w lecznicy i zawiezienie do domku tymczasowego. Panie Jacku, Dziewczyny, to zaszczyt mieć Was w naszej drużynie.

 

23 Sierpień 2017

Zetka zamieszkała w domu tymczasowym, który stanie się jej domem stałym po zabiegu sterylizacji. Do tego niestety długa droga, bo sunia jest bardzo wychudzona i w tym stanie sterylizacja nie może być wykonana. Sunia musi przybrać na wadze, bo ma sporą niedowagę. Kilka dni temu u bokserki pojawił się krwawy wypływ z odbytu, Zetka dostała antybiotyk i leki osłonowe. Wprowadzono również hypoalergiczną dietę typu intestinal Forza 10 intestinal active (https://sklepzkarmami.pl/karma-sucha-forza10-active-line/11095-forza10-intestinal-active.html), która nie tylko ustabilizuje układ pokarmowy, ale również pomoże bokserce wrócić do prawidłowej wagi i kondycji fizycznej.

Relacja Ani:

"Cześć dziewczyny,
miałam okazję poznać Zetkę :) sunia ma mnóstwo energii, w samochodzie chciała wejść na głowę :D po kilku korektach znalazła wygodną pozycję i zasnęła. Gdy dotarliśmy na miejsce, z auta wyskoczyła torpeda, która w jednej chwili chciała być wszędzie :)
Ładnie przywitała się z nowymi opiekunami. Po wejściu do domu zaliczyła (prawidłowo) kanapę, biegała i wszystko wąchała. Dostała wody i mały kubeczek karmy, ładnie zjadła i położyła się na legowisku po ciężkim i pełnym emocji dniu.
Po dwóch dniach podjechałam zobaczyć jak się miewa ślicznotka. Umówiłyśmy się z opiekunką że podjedziemy z Zetką do weterynarza gdyż przy załatwianiu pojawiło się sporo krwi. Zetka została zbadana i dostała antybiotyk za kilka dni ma pojawić się na kontroli. Zmartwieniem jest też fakt, że ma dużą niedowagę. Została zakupiona dobrej jakości, lecznicza karma Forza 10 intestinal active, co pomoże małej wrócić do formy po latach zaniedbań przez wcześniejszych opiekunów.
Przesyłam kilka zdjęć pięknej Zetki i czekam jak będę mogła wysłać relację fotograficzną, gdy wróci do właściwej wagi :)
 
Pozdrawiamy
Ania i Jarek"
 
 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2017 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.