STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
HAWANA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
11 Sierpień 2017

Bokserka Hawana została we wtorek zrzeczona na rzecz Fundacji przez właścicielkę. Właścicielka kilka dni temu poprosiła nas o pomoc i przejęcie opieki nad dwiema bokserkami, bo sytuacja rodzinna nie pozwalała jej dłużej dłużej opiekować się nimi.

Bokserka dzielnie zniosła długą podróż, przyjechała prosto do lecznicy, gdzie została zachipowana, przebadana, zważona (waży 25kg), zaszczepiona przeciwko wściekliźnie. Pobraliśmy również krew do badań.

Sunia niedawno rodziła, ma mocno wyciągnięte sutki pełne mleka. Dostała galastop, aby zatrzymać laktację. Sunia ma krwisty wypływ z dróg rodnych, zlecono USG jamy brzusznej.

Sunia dostała antybiotyk i lek przeciw zapalny w iniekcji, do kontynuacji doustnie.

Za badania Hawany musimy zapłacić: 279 zł, fvat nr 59/2017

Informacje z karty:

"Temp 39,4 st

 Błony śluzowe przekrwione, wilgotne. Oddech przyśpieszony, ale sunia jest zdenerwowana, długo czekała na poczekalni. Osłuchowo bez patologicznych szmerów, tętno na tętnicach udowych dobrze wyczuwalne ok 72/min Węzły chłonne dostępne do badania niepowiększone. Jama brzuszna miękka, niebolesna. Okrywa włosowa ładna, bez przełysień. Skóra niezaczerwieniona. Brak wyczuwalnych guzów skóry. Uszy zabrudzone, ale bez stanu zapalnego. Toaleta na miejscu

Spojówki zaczerwienione. Na rogówce widoczna waskularyzacja. Po wybarwieniu fluoresceiną brak uszkodzeń rogówki. Widoczny ciemnokrwisty wypływ ze sromu. W gruczołach mlekowych mleko podbarwione ropą. Pobranie krwi na szeroki profil diagnostyczny. Podałam antybiotyk ogólnie i lek p/zapalny. Jutro konieczna kolejna wizyta w godz 8-15 celem wykonania badania USG układu rozrodczego. Do oczu proszę o zakraplanie kropli z antybiotykiem 5 x dziennie. Wskazana  konsultacja okulistyczna.

Dalsze leczenie uzależnione od wyników badań dodatkowych. Wykonano  badania diagnostyczne."

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi, który bez chwili zastanowienia przewiózł Zetkę około 400km. Panie Jacku, kłaniamy się nisko.

Jak zwykle, dziękujemy również niezawodnym dziewczynom Monice i Marzenie za pomoc w transporcie i ogarnicie bokserki w lecznicy i zawiezienie do domku tymczasowego. Panie Jacku, Dziewczyny, to zaszczyt mieć Was w naszej drużynie.

 

 

17 Sierpień 2017

Dostaliśmy relację z domku tymczasowego cudnej Hawany. Pani MAgda pisze do nas tak:

"Dzień dobry Pani Elżbieto,

Sunia jest pod naszą opieką od kilku dni, dochodzi do zdrowia i ma coraz więcej energii. Ma wrażliwy żołądek, dlatego źle przyjęła antybiotyk doustny. Na szczęście został zmieniony na antybiotyk w zastrzykach. Przyjmuje też Galastop zatrzymujący laktację i powoli widać rezultaty. Do oczu zakraplamy krople z antybiotykiem oraz krople ze sterydami. 

Sunia jest wesoła, uwielbia zabawy i chętnie chodzi na spacery. Ma coraz więcej śmiałości, przy każdej okazji rozdaje nam całuski. Chodzi za nami krok w krok, a do tego jest bardzo ciekawska. Musi wszystko sprawdzić i obwąchać sama, w szczególności czy nie wyrzuciliśmy czegoś dobrego do śmietnika. Jednocześnie jest posłuszna i łagodna. Miła i cierpliwa dla dzieci i spokojna wobec obcych ludzi. Dobrze rozumie się z innymi psami, wyrozumiała nawet dla tych szczekliwych. Nie lubi zostawać sama nawet na chwilę, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że nie boi się wysokości i stół pod oknem jest dla niej idealnym punktem obserwacyjnym, kiedy czeka na nasz powrót.
Jest przesłodka i bardzo się cieszymy, że do nas trafiła.

Pozdrawiamy

Magda i Rafał"
 
 
30 Wrzesień 2017

Kilka dni temu nasza cudna Hawana przeszła zabieg sterylizacji. Sunia po zabiegu czuje się bardzo dobrze, rana goi się prawidłowo.

Opiekunowie podjęli decyzję, że bokserka zostanie z nimi na zawsze. Bardzo się cieszymy i gratulujemy nowego członka rodziny. 

"Dzień dobry Pani Elżbieto,

W najbliższy piątek rano zawozimy sunię na zabieg sterylizacji do naszego zaufanego weterynarza. Chcielibyśmy we własnym zakresie pokryć koszty zabiegu. 
Sunia stała się już częścią rodziny :)
Poza sterylizacją jesteśmy także w trakcie leczenia jej uszu, ponieważ weterynarz stwierdził poważny stan zapalny. Sunia jest już po antybiotyku, teraz podajemy krople do uszu. Dodatkowo, gdy wróci do sił po sterylizacji, planujemy wizytę u psiego okulisty, do którego skierował nas weterynarz z powodu zmian na rogówkach grożących pogorszeniem wzroku.
 
Pozdrawiam,
Magda "
 
"Dzień dobry Pani Elżbieto,
Havana (w nowym domu Lilou) jest już po zabiegu sterylizacji i wraca do formy. Czekają ją jeszcze szczepienia oraz wizyta u okulisty w związku ze zmianami na rogówkach. 
Sunia stopniowo przyzwyczaja się do dużego miasta. Chętnie bawi się z innymi psami i z zapałem aportuje ulubioną piłeczkę. Polubiła też jazdę samochodem, w weekendy zabieramy ją na spacery po lesie.
Pozdrawiamy,
Magda i Rafał"
 
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.