STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TEXAS
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
15 Sierpień 2017
Otrzymaliśmy informację, że w zaprzyjaźnionym schronisku kwarantannę odbywa bokser. Nasza wolontariuszka Agnieszka pojechała zapoznać się z psiakiem, oto jej relacja:
 
"Texas (imię nadane przez schronisko) jest bokserem w wieku około 6 lat, z zachowania na spacerze żwawy, energiczny, wesoły, ale w sposób stonowany, w schronisku zdezorientowany i smutny. Bokser ma niewielki kamień na zębach, jest jeszcze niewykastrowany, ma lekko zaczerwienione oczka i dwa niewielkie guzki, pierwszy na szyi, drugi na klatce piersiowej, raczej tłuszczaki niż coś groźnego. Pies jest bardzo przyjacielski, całuśny, przepięknej urody (sama bym go adoptowała, gdybym nie miała już tylu! :)). Zabrałam go na spacer, ale szybko się zziajał, zaczął szukac wody i cienia, więc niestety nie pochodzilśmy zbyt długo. Na początku z boksu "wyleciał jak z procy", ale ogólnie szedł na smyczy bardzo ładnie, jak się zatrzymałam usiadł ze mną i dał się pooglądać, można mu zajrzeć do pyszczka, w oczy, obejrzeć pazurki, uszy. Myślę, że nie będzie to pies problemowy, na spacerujace z innymi osobami psiaki nie zwracał uwagi, nawet jak prowokowały go szczekaniem na niego. To jest taki pies, którego każdy miłośnik boksera chciałby mieć :)"
 
Pilnie szukamy domu tymczasowego dla Texasa, by bokser nie siedział ani jednego dnia dłużej w schronisku niż wymaga tego kwarantanna - zwłaszcza, że są straszne upały, a Texas jak każdy bokser wyjątkowo źle znosi schronisko.
 
 

 

 

22 Sierpień 2017

Otrzymalismy nowe zdjęcia Texasa z prośbą o pilne znalezienie bokserowi domu. 

 
Psiak jest przepiękny zarówno z wyglądu jak i charakteru, został sprawdzony jego stosunek do dzieci - Pani ze schroniska poznała go ze swoimi dziećmi w wieku 3 i 5 lat, podobno ładnie się zachowywał, były przytulanki i całuski. Do psów Texas ma stosunek obojętny, nie powinno być problemów. Pracownicy opisują go jako psiaka z mnóstwem pozytywnej energii jak u młodzika, byc może ma mniej lat niż wstępnie szacowano (wstępnie 5-6, ale wtedy był smutny, zagubiony, zasmarkany, dziś dają Texasowi młodszy wiek - 3-5 lat).
 
Ponownie prosimy Państwa pilnie o dom, chociaż tymczasowy, dla tego pięknego boksia, by nie siedział w schronisku dłużej niż wymaga tego kwarantanna.
 
31 Sierpień 2017

30.08.2017 Texas opuścił schronisko i przeszedł pod naszą opiekę. Zamieszkał w domu tymczasowym u Pani Agnieszki i jej Męża. Texas bardzo ładnie zniósł podróż do nowego domu, jest psem po prostu idealnym. 

12 Wrzesień 2017

30 Sierpnia podpisaliśmy umowę ze schroniskiem w którym przebywał Texas i pies przeszedł pod naszą opiekę. Nasza wolontariuszka  w swoim wolnym czasie, własnym autem dowiozła boksera pół drogi do domu tymczasowego za zwrot kosztów paliwa. Przekazując opiekunom z domu tymczasowego Texasa podpisała z nimi umowę na dom tymczasowy (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami), z którą opiekun tymczasowy zapoznał się wcześniej i nie miał zastrzeżeń( W umowie zawarte są wszystkie obowiązki domu tymczasowego i jasno określone warunki umowy), przekazała schroniskowe zaświadczenie o szczepieniu i wszystkie informacje, jakie otrzymała na temat psa ze schroniska.

02 września opiekunowie tymczasowi zgłosili Fundacji, że pies jest chory. Lekarz weterynarii u którego byli zdiagnozował u niego zapalenie trzustki i zalecił kroplówki oraz karmę wątrobową Hepatic. Opiekunowie poprosili nas o pomoc w pokryciu kosztów leczenia boksera, chociaż zgłosili się do naszej Fundacji z chęcią adopcji boksera i zobowiązali się w umowie na pokrycie kosztów wyżywienia i leczenia. Podpisanie na początku umowy na DT wynikało i w większości przypadków wynika tylko z naszej ostrożności i chęci zostawienia opiekunom "furtki", gdyby z jakiegoś powodu zrezygnowali z adopcji psa. Taka umowa chroni więc zarówno psa jak i opiekunów.
Z relacji opiekunów wynikało, że pies jest w złym stanie, w związku z czym nasza Fundacja w ciągu godziny zorganizowała transport do lecznicy całodobowej oraz pobyt w szpitalu i wykonanie szerokich badań diagnostycznych na koszt Fundacji. Opiekunowie nie odbierali od nas telefonów, a następnie nie wyrazili zgody na leczenia boksera w lecznicy całodobowej którą wskazaliśmy, chcieli leczyć Texasa tylko  u swojego lekarza.  Poprosili o umowę adopcyjną, na podpisanie której się na początku zgodziliśmy. W związku z tym, że przez kolejne dni nie otrzymaliśmy od opiekunów żadnych informacji co do stanu zdrowia psa, podjęliśmy decyzję, że wyślemy kolejną wizytę przed adopcyjną, żeby się upewnić, że Texas ma dobrą opiekę.

Niestety opiekunowie zaczęli pomawiać Fundację oskarżając nas o to, że zostawiliśmy psa bez pomocy, chociaż się o nią zwrócili i że chcemy wywieźć psa do lecznicy całodobowej tylko po to, żeby go uśpić.

08.09.2017 o godzinie 19:00 dostaliśmy od opiekunów sms z informacją, że jeśli natychmiast nie otrzymają od nas umowy adopcyjnej, rozwiązują z nami w trybie natychmiastowym umowę na dom tymczasowy i że mamy zabrać psa do godziny 20:00.

Texas został przez nas zabrany chwilkę przed 20:00, przyjechał do Warszawy. Nie był to pies umierający, nie nadający się do transportu jak twierdzili opiekunowie z domu tymczasowego. Texas to wulkan energii, wesoły, bardzo silny i energiczny bokser, którego rozpiera energia.

Texas był wczoraj w lecznicy, opis badania:

Pies reagujący, ożywiony, bystry. Piesek wesoły, bardzo przyjazny. Podczas pobytu w lecznicy nie niszczy. Cierpliwie znosi zabiegi.

W badaniu kału metoda flotacji brak obecności jaj pasożytów. Kał oddany prawidłowo, lekko ciastowaty, brak domieszek śluzu i krwi.
Pobrałam od psa krew celem weryfikacji badań. W chwili obecnej nie widzę wskazań do leczenia pacjenta. W wynikach krwi brak zmian patologicznych. Wskazane badanie moczu ze względu na niewielkie obniżenie albumin w badaniu krwi.
Brak wskazań do wykonywania badania USG w tym momencie, samopoczucie psa dobre.

Wykonane badania krwi o szerokim profilu pobrane w lecznicy w Warszawie i wysłane do laboratorium w Warszawie  nie potwierdziły zapalenia trzustki (lipaza 77 przy normie do 120, amylaza 1099 przy normie 1850) Texas nie jest psem chorym, wymagającym leczenia.

Od byłych opiekunów nie dostaliśmy żadnej karty leczenia psa, informacji jakie kroplówki i antybiotyki dostawał. Dostaliśmy tylko świstek z wynikami badań krwi psa o imieniu Ali.  Nie dostaliśmy również relacji ze zdjęciami psa. Byli opiekunowie tymczasowi Texasa trafią na naszą czarną listę. O postępowaniu ich lekarza weterynarii, który  napisał oświadczenie, że pies nie nadaje się do transportu ze względu na zły stan  oraz rokowanie określił jako ostrożne co do wyleczenia poinformujemy właściwą Izbę Weterynaryjną.


 

17 Wrzesień 2017

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Texasa. Pani Ania pisze tak:

"Dzień dobry, za nami już tydzień z Texasem, zwanym też Gargamelem;)

 
Pies jest grzeczny i spokojny, ładnie chodzi na smyczy - ciągnąć zaczyna jedynie na widok innych psów, z którymi bardzo chce się zapoznawać, wydaje się, że w celu zabawy (ale na smyczy nie jest to łatwe a na razie nie mamy bezpiecznego miejsca żeby go puścić). W domu  - ideał, nie niszczy, nie psoci, ładnie bawi się butelką czy piłką. Zostaje sam na 8 godzin, bez szkód w wyposażeniu. Interesuje się, kiedy jemy ale nie sępi. Bardzo lubi być głaskany, do czego aktywnie zachęca; chodzi za nami po mieszkaniu, kładzie się tak, żeby obserwować co się dzieje. Bardzo przyjazny do ludzi, wita gości i od razu nadstawia się się do głaskania. Ożywił się przy odkurzaczu na który polował;). Je chętnie ale nie rzuca się na jedzenie (mimo wychudzenia); wydaje nam się, że kiedy wróci do formy, odzyska większą energię do spacerów i zabaw. Jedyną kwestią co do której nie do końca możemy się dogadać jest kwestia kanapy - na razie stanęło na kompromisie, należy do niego kiedy śpimy albo jesteśmy w pracy a więc kiedy nie widzimy:)
Reasumując - miły, grzeczny i kochany psiak.
 
ps. przepraszam za jakość zdjęć, ciężko go uchwycić, zaczyna się wiercić jak tylko się zbliżam;)
 
 
06 Grudzień 2017

Opiekunowie z domu tymczasowego Texasa podjęli decyzję, że bokser zostaje u nich na stałe. 
Kilka dni temu odwiedziła ich nasza wolontariuszka Kasia, podpisała umowę adopcyjną.
Relacja Kasi:

"Texas- teraz Rysiu, Rysiek. 
Piesek super przyjazny. Przywitał mnie od razu w dzrwiach i czekał na głaskanie i przytulanie. Bardzo pozytywny. Opiekunka zmieniła imię na Rysio, co bardziej do niego pasuje. Jest uroczy, chodzi za człowiekiem oby tylko głaskać...
Ma apetyt. Pani Ania mówi, żey jeszcze troszkę nabrał ciała - pracują nad tym."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.