STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
JUREK
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
23 Sierpień 2017

Kilka dni temu pod naszą opiekę przeszły dwa szczeniaczki w typie jamnika, odebrane interwencyjnie przez Pogotowie dla Zwierząt. Choć nie są bokserami ani psami w typie boksera, nie mogliśmy przejść obojętnie wobec ich stanu i losu.

Szczeniaczki są w wieku około dwóch-trzech miesięcy. Były w kojcu w którym panowała temperatura około 30 stopni Celsjusza, bez dostępu do wody, bez schronienia przed słońcem. Aby się schłodzić, wykopywały dziury i chowały się w nich. Za budę służył im stolik i oparte o niego dwie deski... Szczeniaki były zziajane, zapchlone, miały bardzo wzdęte brzuszki, co świadczy o dużym zarobaczeniu.

W lecznicy zostały przebadane, zachipowane, odrobaczone i odpchlone. Jurek była słabiutki, miał blado-różowe błony śluzowe, pobrano mu więc krew. Po spryskaniu psiaków preparatem zwalczającym pchły, stół usłany był zwłokami pasożytów.

Informacje z karty: W morfologii stan zapalny, obniżony HCT najpewniej na skutek pogryzień przez pchły. W kale liczne jaja Toxocara canis.

Leczenie Jurka kosztowało 130 zł, fvat nr 22/8/2017.

 

 

30 Sierpień 2017

Jurek zamieszkał ze swoim 3 miesięcznym bratem w siedzibie Fundacji. 
Psiaki zostały zabrane interwencyjnie, mieszkały do niedawna w kojcu, w drewnianej skrzynce, pod stołem imitującym budę. Mimo to są wyjątkowo czyste i swoje potrzeby załatwiają tylko na zewnątrz. Jurek jest dużo bardziej wycofany od swojego brata Antosia. Woli się przytulać do człowieka niż bawić. Jest ciapowaty i uległy, pozwala Antosiowi wyjadać ze swojej miski. Jurek potrzebuje swojego człowieka, kogoś, kto pokocha go całym sercem i da poczucie bezpieczeństwa...

11 Wrzesień 2017

Kilka dni temu Jurek i Antoś były na wizycie kontrolnej w lecznicy. Psiaki czują się dobrze, zostały więc zaszczepione. Przy okazji przycięto im pazurki.

Maluchy ucza się chodzenia na smyczy dzięki spacerom z naszymi wolontariuszami.

Leczenie Jurka kosztowało 78 zł: fvat nr 5/9/2017.

 

06.10.2017

Jurek i Antoś przeszli pod opiekę Fundacji Dar Serca. Bardzo dziękujemy za współpracę i przejęcie opieki nad maluchami.

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.