STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TALAR
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
31 Sierpień 2017

Kiedy wydaje się nam, że widzieliśmy już wszystkie formy okrucieństwa wobec psów, a w szczególności zupełnie bezbronnych szczeniąt, w nasze ręce wpada ogłoszenie, które nie pozwala nam spać i spokojnie przyglądać się rzeczywistości. Gorączkowo szukamy rozwiązania i angażujemy nie tylko skuteczne zasoby ludzkie, czyli Pogotowie dla Zwierząt, ale również wcale niemałą kwotę na zabezpieczenie finansowe interwencji. 

Wśród osób przyglądających się naszym poczynaniom i walce o lepszy los psów panuje jednak przeświadczenie, że interwencja jest darmowa a diagnostyka i leczenie psów, ofiar ludzkiej chciwości i braku wyobraźni finansowana przez lecznice. Cały koszt interwencji i dalszej opieki nad odebranymi zwierzętami spada jednak na naszą Fundację. A kwota jest niestety bardzo wysoka.

Kilka dni temu pod naszą opiekę przeszedł Talar i czwórka jego rodzeństwa. Szczeniaczki mają około 4 tygodni i odebrane są nie tylko skrajnie zaniedbane, zarobaczone, zapchlone ale również w wieku, w którym powinny pozostawać pod opieką matki. Gmina nie wyraziła jednak zgody na odbiór suni, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla zdrowia dzieciaczków ale również zaburzając ich rozwój emocjonalny. Pseudo hodowca dwa szczeniaczki w takim stanie zdążył już sprzedać, kolejne dwa były zarezerwowane, jeden miał do nowego domu być wysłany firmą kurierską.

Talar, wypis z karty:

"Opis wywiadu: Piesek odebrany z nielegalnej hodowli
Zwierzę brudne, zaniedbane, wzdęty brzuszek.
Sierść brudna i matowa.
Zabrudzone ziemią uszy.
W sierści masa odchodów pcheł.
Niewielka przepuklina pępkowa. Wrota około 3mm, odprowadzalna
Opis badania:
Błony śluzowe bladoróżowe, wilgotne, węzły chłonne niepowiększone, jama brzuszna bolesna, wzdęta, napięta,
osłuchowo bez zmian, wzmożona perystaltyka jelit, temp 38.00
W sierści masa odchodów pcheł.
Po pieskach skaczą pchły
W badaniu kału metoda flotacji próbki zbiorczej od wszystkich szczeniąt około 40-60 jaj Toxocara canis w polu
widzenia !!!!!
Tak duża inwazja ekto i endopasożytów zagraża życiu i zdrowiu szczeniąt.
Pieski zostały odrobaczone i odpchlone.
Za 14 dni pierwsze szczepienie, proszę przynieść na szczepienie próbke kału z 3 kolejnych dni."

 

07 Wrzesień 2017

Nasze cudne dzieciaczki odwiedziły wczoraj lecznicę, gdzie zostały zachipowane, przebadane. Wykonaliśmy badanie kału, które wskazało na dalsze bardzo duże zarobaczenie szczeniąt, w związku z czym, musieliśmy odroczyć szczepienie. Wszystkie dzieciaczki dostały aniprazol na kolejnych pięć dni i dopiero po zakończeniu odrobaczania, po powtórnym badaniu kału, jeśli kał będzie wolny od pasożytów, będziemy mogli rozpocząć pierwsze szczepienia. Dzieciaczki rosną i przybierają na wadze, karmione są karmą dla szczeniąt Royal starter. 

 

 

02 Listopad 2017

Dostaliśmy króciutką relację i zdjęcia z DT Talara:

"Talar pozdrawia. Ma się dobrze, przybrał ciałka i się rozbrykał."

14 Listopad 2017

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Talara. Opiekunka pisze do nas tak:

"Witamy Aniu. Talek czuję się dobrze. Rośnie i przybiera na wadze. Na spacerach poznaje cały świat od podstaw. Wszystko go ciekawi. Byliśmy u weterynarza na kontroli, rozwija się bardzo dobrze, został ponownie odrobaczony. W przyszłym miesiącu kolejna wizyta. Pracujemy nad jego bardzo łapczywym jedzeniem i przychodzeniem na zawołanie - z tym jest ciężko. Wykorzystujemy jego apetyt i uczymy przychodzić na smaczki lecz czasami otaczający go świat jest ciekawszy niż ja. Pozdrawiamy i zapraszamy na kawę"

 

28 Grudzień 2017

Dostaliśmy nową relację i zdjęcia od opiekunów Talara:

"Witamy serdeczmie. Od czego tu zacząć hmm... We wtorek zakończyliśmy szczepienia, była już wścieklizna ( nasz mały już nie taki mały 16,5 kg). Talar dzielnie znosi wszystkie zabiegi, troszkę nam gorączkował ze wględu na wychodzące ząbki, dziąsła swędzą, co widać na naszych meblach. Rogi w stole idealne. Bardzo dużo rozumie, jest wpatrzony w człowieka, komendy wykonuje z takim zaangazowaniem, a zarazem swoją ciapowością - urocze,. Zdarza mu się, że dostaje zaniku pamięci lub słuchu (ale to chwilowe). Myślał, że jak przerósł Luśkę to teraz będzie mógł nią rządzić, no szybko Luna postawiła Talara na dobry tor. Jest bardzo energiczny takie ADHD nie usiedzi na miejscu dlatego wiadomo, że jak jesteśmy w pracy to Talar szuka sobie zajęcia, później mamy niespodzianki, ale z dobrej strony jest psem, który pomaga w porządkach domowych, np. pranie z pralki wyciągnie czy śmiatek poda, najpierw się trochę nad nim poznęca. Noc przesypia całą głośno chrapiąc na legowisku, wskakuje do nas zawsze po 4 i pobudka (każdemu kto ma problem ze wstawaniem rano do pracy przydałby się taki psiak). Z jedzeniem bardzo dobrze już nie mamy rzucania się na miskę i łapczywego jedzenia, także Lusia może zjeść w spokoju gdyż po jedzeniu Talar siada przy misce swojej i czeka aż Luna zje, nie podchodzi, grzecznie czeka. Bo wcześniej to było na zasadzie zjem szybko swoje i to od Luny wszamię. Uwielbia siedzieć przy klatce u królika i go obserwować, mają stycznośc tylko pod kontrolą gdyż jeszcze ją goni, a królik ucieka ale też są już postępy. Pozdrawiamy."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.