STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TESI
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
01 Wrzesień 2017

Kiedy wydaje się nam, że widzieliśmy już wszystkie formy okrucieństwa wobec psów, a w szczególności zupełnie bezbronnych szczeniąt, w nasze ręce wpada ogłoszenie, które nie pozwala nam spać i spokojnie przyglądać się rzeczywistości. Gorączkowo szukamy rozwiązania i angażujemy nie tylko skuteczne zasoby ludzkie, czyli Pogotowie dla Zwierząt, ale również wcale niemałą kwotę na zabezpieczenie finansowe interwencji. 

Wśród osób przyglądających się naszym poczynaniom i walce o lepszy los psów panuje jednak przeświadczenie, że interwencja jest darmowa a diagnostyka i leczenie psów, ofiar ludzkiej chciwości i braku wyobraźni finansowana przez lecznice. Cały koszt interwencji i dalszej opieki nad odebranymi zwierzętami spada jednak na naszą Fundację. A kwota jest niestety bardzo wysoka.

Kilka dni temu pod naszą opiekę przeszła Tesi i czwórka jej rodzeństwa. Szczeniaczki mają około 4 tygodni i odebrane są nie tylko skrajnie zaniedbane, zarobaczone, zapchlone ale również w wieku, w którym powinny pozostawać pod opieką matki. Gmina nie wyraziła jednak zgody na odbiór suni, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla zdrowia dzieciaczków ale również zaburzając ich rozwój emocjonalny. Pseudo hodowca dwa szczeniaczki w takim stanie zdążył już sprzedać, kolejne dwa były zarezerwowane, jeden miał do nowego domu być wysłany firmą kurierską.

Tesi, wypis z karty:

"Opis wywiadu:

Piesek odebrany z nielegalnej hodowli
Zwierzę brudne, zaniedbane, wzdęty brzuszek.
Sierść brudna i matowa
Zabrudzone ziemią uszy.
W sierści masa odchodów pcheł.
Opis badania:
Błony śluzowe bladoróżowe, wilgotne, węzły chłonne niepowiększone, jama brzuszna bolesna, wzdęta, napięta,
osłuchowo bez zmian, wzmożona perystaltyka jelit, temp 38.00
W sierści masa odchodów pcheł.
Po pieskach skaczą pchły
W badaniu kału metoda flotacji próbki zbiorczej od wszystkich szczeniąt okó 40-60 jaj Toxocara canis w polu
widzenia !!!!!
Tak duza inwazja ekto i endopasożytów zagraża życiu i zdrowiu szczeniąt
Pieski zostały odrobaczone i odpchlone
Przez najbliższe 2 dni po 1 ml oleju parafinowego do pyszczka 3 x dziennie
Za 14 dni pierwsze szczepienie, proszę przynieść na szczepienie próbke kału z 3 kolejnych dni.

 

07 Wrzesień 2017

Nasze cudne dzieciaczki odwiedziły wczoraj lecznicę, gdzie zostały zachipowane, przebadane. Wykonaliśmy badanie kału, które wskazało na dalsze bardzo duże zarobaczenie szczeniąt, w związku z czym, musieliśmy odroczyć szczepienie. Wszystkie dzieciaczki dostały aniprazol na kolejnych pięć dni i dopiero po zakończeniu odrobaczania, po powtórnym badaniu kału, jeśli kał będzie wolny od pasożytów, będziemy mogli rozpocząć pierwsze szczepienia. Dzieciaczki rosną i przybierają na wadze, karmione są karmą dla szczeniąt Royal starter. 

 

02 Listopad 2017

Dostaliśmy relację i zdjęcia z DT Tesi i Tosi:
"Witam

Oto nowe zdjęcia dziewczyn, rosną jak na drodzach są bardzo psotne, gryzą wszystko. Są po drugim szczepieniu, następne jest 06.11.2017
Pozdrawiam serdecznie."

 

01 Luty 2018

Otrzymaliśmy wieści z domu Tosi i Tesi, Pani Irena pisze do nas tak:

"Dziewczyny są już u nas dłuższy czas. To dwa przeciwieństwa Tina radosna i pełna energii Liga spokojniejsza ale ma charakter,kiedy ktoś jej przeszkadza, kiedy jest zmęczona to potrafi delikatnie złapać. Dziewczyny są mega energicznie na spacerze Tina idzie spokojnie trzymając smycz w pysku a Liga prowadzi i ciągnie. Pozdrawiam Irena"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.