STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TINA
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
03 Wrzesień 2017

Kiedy wydaje się nam, że widzieliśmy już wszystkie formy okrucieństwa wobec psów, a w szczególności zupełnie bezbronnych szczeniąt, w nasze ręce wpada ogłoszenie, które nie pozwala nam spać i spokojnie przyglądać się rzeczywistości. Gorączkowo szukamy rozwiązania i angażujemy nie tylko skuteczne zasoby ludzkie, czyli Pogotowie dla Zwierząt, ale również wcale niemałą kwotę na zabezpieczenie finansowe interwencji. 

Wśród osób przyglądających się naszym poczynaniom i walce o lepszy los psów panuje jednak przeświadczenie, że interwencja jest darmowa a diagnostyka i leczenie psów, ofiar ludzkiej chciwości i braku wyobraźni finansowana przez lecznice. Cały koszt interwencji i dalszej opieki nad odebranymi zwierzętami spada jednak na naszą Fundację. A kwota jest niestety bardzo wysoka.

Kilka dni temu pod naszą opiekę przeszła Tina i czwórka jej rodzeństwa. Szczeniaczki mają około 4 tygodni i odebrane są nie tylko skrajnie zaniedbane, zarobaczone, zapchlone ale również w wieku, w którym powinny pozostawać pod opieką matki. Gmina nie wyraziła jednak zgody na odbiór suni, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla zdrowia dzieciaczków ale również zaburzając ich rozwój emocjonalny. Pseudo hodowca dwa szczeniaczki w takim stanie zdążył już sprzedać, kolejne dwa były zarezerwowane, jeden miał do nowego domu być wysłany firmą kurierską.

Tina, wypis z karty:

Opis wywiadu: Piesek odebrany z nielegalnej hodowli
Zwierze brudne, zaniedbane, wzdęty brzuszek.
Sierść brudna i matowa
Zabrudzone ziemią uszy.
W sierści masa odchodów pcheł.
Błony śluzowe bladoróżowe, wilgotne, węzły chłonne niepowiększone, jama brzuszna bolesna, wzdęta, napięta,
osłuchowo bez zmian, wzmożona perystaltyka jelit, temp 38.00
W sierści masa odchodów pcheł.
Po pieskach skaczą pchły
W badaniu kału metoda flotacji próbki zbiorczej od wszystkich szczeniąt około 40-60 jaj Toxocara canis w polu
widzenia !!!!!
Tak duza inwazja ekto i endopasożytów zagraża życiu i zdrowiu szczeniąt
Pieski zostały odrobaczone i odpchlone
Przez najbliższe 2 dni po 1 ml oleju parafinowego do pyszczka 3 x dziennie
Za 14 dni pierwsze szczepienie, proszę przynieść na szczepienie próbke kału z 3 kolejnych dni

 

07 Wrzesień 2017

Nasze cudne dzieciaczki odwiedziły wczoraj lecznicę, gdzie zostały zachipowane, przebadane. Wykonaliśmy badanie kału, które wskazało na dalsze bardzo duże zarobaczenie szczeniąt, w związku z czym, musieliśmy odroczyć szczepienie. Wszystkie dzieciaczki dostały aniprazol na kolejnych pięć dni i dopiero po zakończeniu odrobaczania, po powtórnym badaniu kału, jeśli kał będzie wolny od pasożytów, będziemy mogli rozpocząć pierwsze szczepienia. Dzieciaczki rosną i przybierają na wadze, karmione są karmą dla szczeniąt Royal starter. 

 

10 Listopad 2017

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Tiny. Opiekunka pisze tak:

"Witam Pani Aniu!

Tinka jest po badaniu kału, wyszedł nam pasożyt: "badaniem parazytologicznym w dostarczonej próbce kału stwierdzono liczne ocysty kokcydiów". Zastosowany został preparat doustny. Jesteśmy również po szczepieniu "Nobivac DHP". Pan "nieludzki dr" stwierdził, że jest w dobry stanie. Za ok. 3.tygodnie powtarzamy badanie kupki z nadzieją, że juz wszystko ok będzie.

Tymczasem pozdrawiamy serdecznie i pozostajemy w kontakcie."
"Witam Pani Aniu, 
Tinulka ma się świetnie, jest małym gryzoniem naszych nóg i ogólnie wszystkiego co nadaję się do masowania dziąseł. Rosnie dziewczyna jak na drożdżach! Wszystkie zakamarki naszego ogródka już opanowala. Coraz lepiej wyglądają również sprawy z załatwianiem toalety, po prostu pędzi pod drzwi i popiskuje. Naprawdę szybko się uczy. Początkiem listopada mamy kolejną wizytę u "nieludzkiego dr" na szczepienie i taką ogólną kontrole. Wysylam kilka fotek, widać na nich, że ogromnie pokochała naszą kanapę. 

Pozdrawiam"
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.