STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SABA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

Saba została oddana przez właścicieli jako nieopanowany niszczyciel, szalony, nieułożony szczeniak. Ponieważ chcieli ją oddać do schroniska, a jest już zimno i dla młodego psa pobyt w kojcu jest ogromną traumą, postanowiliśmy objąć suczkę opieką. Kilka dni spędziła w hotelu w Poznaniu, gdzie opiekun zaobserwował, że suczka boi się ludzi, zwłaszcza mężczyzn. Nie lubi, gdy przypina się jej smycz, mówi głośniej, pochyla nad nią, czy macha rękami. Saba przywiera wtedy do ziemi przerażona.
Od kilku dni jest w domu tymczasowym. Z bokserami – rezydentami suczka dogadała się bez problemu. Chętnie się z nimi bawi.
Początkowo bała się tymczasowych opiekunów, ale potem próbowała skakać na nich, zaglądać na stoły i żebrać przy posiłkach. Te zachowania są szybko ucinane przez psa-rezydenta.
Na spacerach Saba ładnie chodzi na smyczy. Nie zna żadnych komend, ale ponieważ jest bardzo łakoma, liczymy na to, że podstawowe polecenia opanuje dość szybko. Póki co, nie wykazała żadnych zainteresowań niszczycielskich. Owszem, chętnie przeżuwa zabawki, ale nie interesują ją ani meble, ani pozostawione na wierzchu przedmioty.
Saba jest strasznym pieszczochem. Podstawia się do głaskania, gdy tylko zauważy, że ktoś ma wolne ręce :). Jest bardzo energiczna – potrzebuje dużo ruchu i zabawy, jak każdy szczeniak.
Bokserka wychowywała się z dziećmi. Potrafi zachować czystość w mieszkaniu. Każdy napotkany pies jest dla niej najpierw straszny, a potem staje się kumplem do zabawy. Nie wiemy, jak reaguje na koty.

Szukamy dla niej konsekwentnych, spokojnych właścicieli, którzy zechcą suczkę wychować i nauczyć psich manier.
Przed adopcją zostanie wysterylizowana.

Serdecznie dziękujemy panu, który przewiózł Sabę z Poznania do Warszawy – to nieoceniona pomoc!


02.11.2009r.
W niedzielę, 25 października, Saba pojechała do nowego domu. Przywitało ją całe zoo: dwie suczki-rezydentki - maleńki mieszaniec Bella i znaleziona kiedyś staruszka bokserka Tekila oraz papuga, królik, szczurek i szynszyla.
Suczce spodobał się nowy dom – natychmiast znalazła sobie miękki kąt na kanapie. Już pierwszej nocy postanowiła się przytulić do nowej właścicielki i Belli, która niepodzielnie króluje w domu. Nie zważając na protesty małej suni, położyła na niej głowę i zaczęła spokojnie chrapać.
Jak pisze nowa Pani:
"Saba jest naprawdę cudownym psiakiem :) Na spacerach gdy nie zna terenu to idzie przy nodze, stara sie nie ciągnąć, ale gdy tylko teren pozna, to już jej królestwo :). Biega jak szalona za kamykami, patykami, normalnie energia nie do przebicia. Wczoraj ja wykąpałam – po wyjściu z wody dostała kompletnej głupawki, biegała po całym domu, wskakiwała na łóżko, w końcu nie wyrobiła na zakręcie i walnęła w szafkę, aż zahuczało.”

28.10.2010

Dostaliśmy maila z nowego domu Saby:

"Witam wszystkich i przepraszam, że się nie odzywałyśmy, ale dopiero ostatnio można powiedzieć iż nasze życie się ustabilizowało :) Nie chcę zapeszać ani nic z tych rzeczy, ale Sabek powoli doszła do siebie nareszcie i jest w miarę. Obecnie jej waga wynosi 20 kg i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Widać że Saba ma bardzo wielką wolę życia :) w końcu to ADHD ;p Saba jest już u mnie rok, no będzie pełny rok 23 października i nie wyobrażam sobie jakby jej tu nie było, albo by jej zabrakło. Przez ten okrągły rok, Saba wychorowała się chyba już na wszystkie choroby jakie mogą tylko być, łącznie z guzami ;/ Na szczęście, wszystkie zabiegi i operacje znosiła dobrze, po każdej była osłabiona i wychudzona, ale razem walczyłyśmy i zawsze zwyciężałyśmy i będziemy zwyciężać :) Mamy bardzo fajną panią weterynarz, p.Agnieszkę Walaszcyk, która zawsze wkłada dużo serducha aby nam pomóc. Saba jej pozwala zrobić ze sobą prawie wszystko, ale dopiero wtedy jak usiądzie sobie sama na krzesełku u pani weterynarz, zawsze z tego się śmiejemy :)
Po tym roku spędzonym razem, czyli ja, Bela, Tekila, Saba i nasza znajda Nuka, widać jaka jest przeogromna więź miedzy nami :) Dziewczyny, gdy są na spacerze pilnują siebie nawzajem, a gdy tylko jedna się gdzieś zapodzieje od razu jest akcja poszukiwanie. Jedna drugiej, krzywdy nie da zrobić i jedna za druga pójdzie, mogę nawet powiedzieć że chyba na koniec świata:)Ich charaktery wzajemnie się uzupełniają: Tekila - taka matronka, uosobienie spokoju, zero agresji, taki śpioch flegmatyk, ale zachęcona do zabawy bryka jak koziczka; Bela - to jest najmniejsze a zawsze najwięcej hałasu narobi i na jej alarm wszystkie dziewczyny zawsze są gotowe do szarży, taki mały pyskacz bojek; Nuka - to taka nasza znajda z pól, którą przyniosła Tekila w pysku, była we krwi, zbita, brudna, ma około 7 miesięcy już i uczy się od każdej po troszku; Saba - moja ADHD dziewczynka, łobuz pierwsza liga, zaczepnik, pyskacz, przez nią inne dziewczyny zawsze są padnięte po spacerze, ma charakter stróżujący, uwielbia ganiać za wszystkim co się rusza i ucieka, uwielbia kopać, kocha aportować kamyki, patyki, piłki wszystko co się tylko zmieści do pyska :)Uwielbia grać w nogę, tylko wtedy trzeba uważać bo bardzo oszukuje i łapie za nogawki albo za kostki i przewraca żeby tylko zabrać piłkę :) Do obcych zdystansowana, czasami nawet zawarczy, nie lubi zbyt dzieci, niestety nie udało nam się tego wytępić z jej charakterku, do innych psów czy suczek raczej tolerancyjna chyba że jej się ktoś nie spodoba z wyglądu ;)W domu jest kochana, pakuje się zawsze na kolana, wpycha zabawki swoje żeby się nią zająć, gdy idę do pracy to zawsze leży koło drzwi i pilnuje aby nikt się do domu nie wdarł :)"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.