STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FIFI
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
12 Wrzesień 2017

Fifi to jedna z suń, które w sobotę zostały zrzeczone na rzecz Fundacji przez właściciela i przeszły pod naszą opiekę. Bokserka odwiedziła dzisiaj lecznicę, gdzie została przebadana, zachipowana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona. Przy okazji przycięto jej pazurki.

Opis badania:
Suczka otyła, przełysiałe boki ciała, wyciągnięte sutki. Przerośnięte pazury. Hiperkeratoza lusterka nosowego. W piątym sutku lewej listwy obecny niewielki guzek. W USG w okolicy wyrostka mieczykowatego guz wielkości 6x6 cm z licznymi hipoechogennymi kawernami.
W badaniach krwi podwyższona lipaza trzustkowa.

Fifi jedzie jutro na kolejne badanie USG wykonane przez lekarza specjalistę, który dokładnie opisze jaki guz znajduje się w jej brzuchu.

Za dzisiejszą wizytę i badania Fifi mamy dług w wysokości: 329 zł.

15 Wrzesień 2017

Kilka dni temu Fifi była ponownie w lecznicy, wykonano szczegółowe badanie USG jamy brzusznej. 

Fifi w domu tymczasowym czuje się bardzo dobrze. Nie widać po niej żadnego stresu wynikającego ze zmiany domu. Sunia bez problemu dogadała się z całym stadem. Fifi kocha gumowe zabawki, a ponieważ zrobiło się jesiennie, pomaga nam w grzybobraniu i wszędzie ze sobą nosi gumowego grzyba.

USG jamy brzusznej wykazało:
Między wrotami wątroby, a żołądkiem widoczna zmiana o charakterze guza. Echostruktura guza torbielowata. Nie uwidoczniono połączenia zmiany z żadnym z narządów jamy brzusznej. W diagnostyce różnicowej należy uwzględnić guza wywodzącego się z krężki, węzłów chłonnych lub jajnika (ze względu na bardzo charaketrystyczną echostrukturę guza).

Za badania Fifi mamy do spłacenia w lecznicy dług w kwocie: 449 zł, fvat nr 10/9/2017.

 

04 Październik 2017

Fifcia, nazywana przez nas Grubcią lub Kuleczką przeszła dzisiaj zabieg sterylizacji i usunięcia guza:

W znieczuleniu ogólnym wykonano zabieg Laparotomii w linii pośrodkowej: na krawędzi płata prawego pośrodkowego wątroby kulista deformacja o średnicy ok. 8 cm.

Wykonano:

- ovariohysterectomię
- usunięto deformację z wątroby

Zmiana została wysłana do badania histopatologicznego.

Zabieg Fifi kosztował 750 zł, histopatologia 162 zł.

Fifica bardzo prosi o pomoc w pokryciu długu za jej zabieg, prosimy o darowizny z dopiskiem: "operacja Fifi"

Fifi ważyła 34 kg, kiedy do nas trafiła, udało się ją trochę odchudzić, obecnie waży 31 kg.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Fifi grzybiarz

https://youtu.be/-1qcFGbfP-E

 

 

 

20 Październik 2017

Fifi była kilka dni temu na zdjęciu szwów. Bokserka czuje się bardzo dobrze, udało się ją odchudzić 5 kg.

Jest wynik histopatologii zmiany wyciętej w brzuchu, na szczęśćie nie jest to nowotwór. 
Komentarz z laboratorium: możliwa zmiana pourazowa lub zwyrodnieniowa. Z uwagi na obecność dojrzałej tkanki i wapnienia proces o chrakaterze przewlekłym.

Badania i zabieg Fifi kosztowały: 919 zł
Darowizny dla Fifi, bardzo dziękujemy:
Patrycja S, kwota: 60 zł

Fifunia poleca się do adopcji, kto ją pokocha?

05 Listopad 2017

Fifi po zabiegu czuje się bardzo dobrze, już zapomniała o szwach, rozrabia jak szczeniak i upomina się o uwagę. Bokserka nadal czeka na swój wymarzony dom i swojego człowieka. Jest grzeczna, nic nie niszczy, dogaduje się z innymi psami, uwielbia się przytulać.

 

 

14 Grudzień 2017

Do Fifeczki Kuleczki uśmiechnęło się szczęście, bokserka zamieszkała w nowym domu w Krakowie. Jej nowi opiekunowie adoptowali od nas jakiś czas temu bokserkę Aiszę. Czekamy na relację i zdjęcia z nowego domu.

01 Styczeń 2018

Otrzymaliśmy nowe zdjęcia od Pana Marka i Pani Eli, którzy jakiś czas temu adoptowali od nas bokserkę Fifi. 
Fifi zamieszkała z adoptowaną również od nas bokserką Aiszą oraz rezydentką Kają. Cała ekipa szybko się dogadała, odwiedzili także naszą wolontariuszkę, która o Fifi pisze tak:
"Fifi to prawdziwa charakterna Ancymonka, wpadła w gości, a urzędowała jakby od 100 lat była domownikiem, ciekawska, od razu na łóżko, brzuchem do góry i tarzanie się ile wlezie. Jedzenie znajdzie wszędzie i uporczywie go szuka, widać, że lubi pojeść i jej Nowi Opiekunowie bardzo starają się ją trcohę odchudzić. Z nowymi koleżankami Aiszą i Kają dogaduje się dobrze, choć każda z nich jest inna. Fifi znalazła swoje miejsce na ziemii i trafiła do naprawdę fajnego domu, oby dobrze im się wszystkim razem żyło :-) Pozdrowienia dla Opiekunów Fifi i Aiszy."

 

12 Lipiec 2018

Cudna Fifi, adoptowana od nas w grudniu wraz z "siostrami" adopcyjnymi Aiszą i Belą Beti oraz sunią rezydentką Kają i opiekunami odwiedziła Fundację. Fifi jest psem, obok którego nie można przejść obojętnie. Sunia głośno i stanowczo domaga się głaskania i pieszczot a w nowych miejscach czuje się jak w swoim domu. Fifi miała ogromne szczęście, że trafiła do domu Eli i Marka, którzy nie tylko stworzyli jej cudny dom ale przede wszystkim dają psom ogrom miłości i doskonałą opiekę.

31 Lipiec 2018

Tydzień temu Fifi przyjechała ze swoimi opiekunami z Krakowa do Warszawy, towarzyszyła Aiszy w lecznicy podczas podawania chemii. Fifeczka jak zawsze była bardzo grzeczna i cierpliwa, większość czasu w lecznicy przespała, najpierw w gabinecie obok Aiszy, później na kanapie i ostatecznie na fotelu. Cudna Fifi jest cały czas na diecie, opiekunowie pilnują, żeby bokserka nie przybrała na wadze.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.