STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SHREK
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu:
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nieokreślony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
13 Październik 2017

Shrek, buldożek francuski, nasz nowy podopieczny odebrany został interwencyjnie wraz z 33 innymi psami i 2 kotami przez Fundację Mondo Cane z nielegalnej hodowli. Z tej interwencji pod naszą opiekę przeszły również bokserka Sonia, szczeniak bokserka Fiona oraz bokser Eddi. Warunki, jakie panowały w tej pseudo hodowli pokazujemy w zakładce: "Interwencja Mondo Cane" http://sosbokserom.pl/pies-2061/

Shrek przyjechał wczoraj do Warszawy do lecznicy. Bardzo dziękujemy Krysi i jej mężowi za zaopiekowanie się naszymi podopiecznymi oczekującymi na transport oraz Pani Eli i Panu Markowi za przywiezienie psiaków do Warszawy.

 

 

16 Październik 2017

Shrek spędził w szpitalu noc, pies był zapchlony, miał brudne uszy. Został odpchlony, odrobaczony, wyczyszczono mu uszy.

Opis z karty:

Silnie wyrażony zespół psów brachycefalicznych, bardzo małe otwory nosowe. Pies podczas oddechu silnie charczy. W okolicy nosa silny stan zapalny skóry. W cytologii z miejsc zmienionych liczne ziarniaki i neutrofile. Pies został zaczipowany. 
Shrek musi dostawać przez co najmniej 3 tygodnie antybiotyk.

Musi też przejść pilnie zabieg korekty podniebienia i skrzydełek nosowych.

Za leczenie Shreka Fundacja musi zapłacić: 150 zł.

23 Październik 2017

Shrek zamieszkał w domu tymczasowym, gdzie do towarzystwa ma szczeniaczka buldożka. Psy dogadały się natychmiast i nie ma między nimi ani grama agresji. Są nierozłączne. Shrek ewidentnie ma problemy psów brachycefalicznych, bardzo szybko się męczy, oddycha z wysiłkiem. W środę nasz cudny Shrek przejdzie zabieg korekty podniebienia, skrzydełek nosa i kastrację. 

 

27 Październik 2017

25.10.2017 Shrek przeszedł zabieg kastracji, skrócenia podniebienia miękkiego oraz plastykę skrzydełek nosowych.
Zabiegi w znieczuleniu wziewnym w asyście anestezjologa kosztowały: 1236 zł, fvat nr 39/10/2017.
Opiekunowie tymczasowi Shreka przekazali naszej Fundacji darowiznę, dzięki której będziemy mogli zapłacić za fakturę, bardzo dziękujemy!!!

21 Kwiecień 2018

Opiekunowie Shreka podjęli decyzję, że buldożek zostanie z nimi na zawsze. Wczoraj odwiedziliśmy Shreka w jego domu i podpisaliśmy umowę adopcyjną. 

Shrek nadal ma problemy behawioralne, obce osoby podgryza, na spacerach różnie reaguje na napotkane psy.Jego opiekunowie nie poddają się i pracują z buldogiem.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.