STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
INTERWENCJA PdZ paźdź.
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Nieokreślony
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: ankieta.sosbokserom@gmail.com
26 Październik 2017

Kilka dni temu dostaliśmy od Państwa zgłoszenie kolejnej pseudohodowli. Ta samo zgłoszenie powędrowało do Pogotowia dla Zwierząt, czego efektem jest wczorajsza interwencja PdZ. W imieniu naszym jak również Pogotowia dla Zwierząt bardzo dziękujemy Państwu za czujność i nie pozostawanie obojętnym wobec cierpienia zwierząt.

Z interwencji pod naszą opiekę przeszło 6 szczeniąt, 5 w typie boksera, jeden w typie amstafa. Szczeniaki są bardzo zarobaczone, wychudzone, z biegunką, mają znaczną niedowagę. Są osowiałe, wycofane.  Potrzebujemy dla nich karmy Royal Canin Starter, podkładów, ręczników kuchennych. Musimy je odrobaczyć a później zaszczepić. Prosimy Państwa o pomoc dla psów pod naszą opieką z tej interwencji. Prosimy o darowizny z dopiskiem: "psy z pseudo".

Pogotowie dla Zwierząt tak opisuje wczorajszą akcję.

"Kolejny pseudohodowca namierzony

Wychudzone, trzymane w kojcach w chlewie, zarobaczone i żyjące w odchodach – takie szczeniaki wystawiono na portalu olx w dziale „za darmo”. Po kontakcie hodowcą trzeba było jednak zapłacić: 400 za szczeniaka boksera, 600 za amstafa i tyle samo za owczarka niemieckiego. Chętnych nie brakowało. My także się wybraliśmy. Kiedy kupiliśmy chorego psa za 400 zł. wyjęliśmy z kieszeni legitymację „Pogotowia dla Zwierząt”. I tak zakończyliśmy „działalność” producenta psów. Zajęło to nam godzinę, wszystkie psy odebraliśmy razem z policją.

Pan Wojtek z powiatu lipnowskiego postanowił, że oprócz hodowli świń w wolnych boksach zajmie się „produkcją psów”. Nakłady mniejsze, bo karma „Pufi” w Biedronce tania, a zysk – prawie na czysto. Rozmnożył więc „przedsiębiorca” owczarki niemieckie, psy w typie amstafa i boksera. Dał w Internecie kilka ogłoszeń i kupcy zaczęli zjeżdżać do wiejskiej zagrody.

Sprzedawał psy chore, z odparzonymi w odchodach kończynami, zarobaczone i niedożywione. Oczywiście bez metryk i rodowodów. Niezadowoleni klienci zgłosili pseudohodowcę do Pogotowia dla Zwierząt. I my pojechaliśmy pod pretekstem zakupu. Wpuszczono nad do chlewika, gdzie trzęsące się z zimna szczeniaki boksery z dala od mamy oczekiwały na własną sprzedaż. Pan ochoczo przyjął 400 zł. Wydał nam psa i zacierał ręce z dobrej dniówki. Miał jednak pecha. Transakcję uwieczniła ukryta kamera. Po chwili na teren jego posesji przyjechali wezwani przez nas policjanci. Właścicielowi odebrano wszystkie psy. Przed sądem odpowie on nie tylko za nielegalny handel nimi ale także za znęcanie się nad zwierzętami, ponieważ psy utrzymywane były w nieodpowiednich warunkach bytowania.

Podobnych interwencji – prowokacji przy zakupie jako Pogotowie dla Zwierząt wykonujemy kilka miesięcznie."

                             

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.