STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KOLA
Wiek: Szczeniak
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most
29 Październik 2017

Kola to jedno z sześciu szczeniąt, jakie przeszły pod naszą opiekę w wyniku interwencji Pogotowia dla Zwierząt, o której pisaliśmy kilka dni temu. Opis interwencji i warunki w jakich żyły szczeniaczki znajdziecie Państwo w zakładce "Interwencja PdZ październik" http://sosbokserom.pl/pies-2072/

Kola to sunia w typie boksera, ma 7 tygodni, ma sporą niedowagę (waży ok. 2 kg) trafiła do nas brudna, zapchlona, z biegunką i bardzo wzdętym brzuszkiem. Test na Parvo i nosówkę wyszedł na szczęście ujemny.

Sunia jest odrobaczana Aniprazolem kolejny dzień oraz jednorazowo dostała Baycox.

Szczeniaki z tej interwencji to kolejne psiaki, które w ostatnim czasie przeszły pod naszą opiekę. Badania tych psiaków,odpowiednia karma to wszystko wydatki, z którymi sobie nie poradzimy bez Waszej pomocy.
Prosimy Państwa o darowizny z dopsikiem: "psy z pseudo".
Szukamy dla psiaków domów tymczasowych, które zostaną ich domami stałymi po zakończeniu postępowania.

 

 

04 Listopad 2017

Rodzeństwo Koli "rozjechało" się już do domków tymczasowych, które staną się ich dożywotnimi azylami po zakończeniu postępowania. Kola jako jedyna i ostatnia czeka z utęsknieniem na człowieka, dla którego stanie się całym światem a który da jej dom, miłość i tak bardzo potrzebne poczucie bezpieczeństwa. 

Kola czeka na miłość, może czeka właśnie na Ciebie?

14 Listopad 2017

Kola zamieszkała w domu tymczasowym, z którego nadal wygląda tego jedynego, wymarzonego, który da jej poczucie bezpieczeństwa do końca życia. Ta mała sunia chce tylko, żeby ją kochać i o nią dbać, w zamian da dozgonną wierność, i miłość, jaką człowieka obdarzyć może tylko pies.

Relacja opiekunki:

"Dzień dobry. Zdjęcia takie sobie, ale wszystkie robione w czasie zabawy wyszły poruszone. Kolci nadal sterczą jeszcze żeberka, ale podczas wizyty u weterynarza waga pokazała 3,45 kg. Nadal je łapczywie, karmię ją 5-6 razy, robimy niemal całonocną przerwę. Troszkę przekraczam zalecaną dawkę, ale mam wrażenie, że malutka tego potrzebuje. Ulubione miejsce snu- kocyk, który w ferworze zabawy z Kawą jeździ po całym pokoju. Kiedy nie śpi i nie jest zajęta harcami, przesiaduje na moich stopach, czasem dopomina się, by wziąć ją na ręce. Wtedy błyskawicznie wtula się i zasypia. Dziś po raz pierwszy wdrapała się za mną na schody. Gorzej było w odwrotną stronę - nie obyło się bez transportu na rękach. Jest bardzo karna, wystarczy krótkie ,,nie'', by przerwała np. próbę gryzienia kapcia. We wtorek sprawdzamy robale. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, może będzie można włączyć jakąś odżywkę dla maluchów no i za kilka dni zaszczepić. 

Pozdrawiam i pędzę, bo muszę ,,coś'' sprzątnąć."
 
 
11 Grudzień 2017

Do Koli niewyraźnie uśmiechnęło się szczęście i ta wątła iskierka zgasła...

Państwo, którzy mieli Kolę adoptować, jadąc po nią mieli pod Warszawą wypadek i po sunię nie dojechali. W tym samym dniu u szczeniąt z kartonu zdiagnozowano parwowirozę. Kola na swoje nieszczęście przebywała w jednym domu tymczasowym z Sansą, która niestety chorowała na parwowirozę. Wszystkie szczeniaczki i Kola (Kola profilaktycznie) otrzymywały od niedzieli surowicę. Maluchy z kartonu poradziły sobie z chorobą, jednak u Koli mimo ciągłego podawania surowicy wystąpiły objawy, które początkowo zdiagnozowane zostały jako zapalenie pochwy. Kola trafiła do całodobowego szpitala do izolatki i mimo ewidentnej poprawy i intensywnego leczenia, we wtorek nad ranem jej stan gwałtownie się pogorszył i bokserka odeszła...

Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom Ewelince i Jarkowi za pełną zaangażowania i troski opiekę nad Kolą i Sansą, wożenie sunieczek dwa razy dziennie do lecznicy, zabezpieczenie karmy i wszystkiego, co było do opieki nad szczeniaczkami potrzebne...

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.