STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
KORBI
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
29 Październik 2017

Korbi to jedno z sześciu szczeniąt, jakie przeszły pod naszą opiekę w wyniku interwencji Pogotowia dla Zwierząt, o której pisaliśmy kilka dni temu. Opis interwencji i warunki w jakich żyły szczeniaczki znajdziecie Państwo w zakładce "Interwencja PdZ październik" http://sosbokserom.pl/pies-2072/

Korbi to 7 tygodniowy samiec w typie boksera, ma sporą niedowagę, (waży zaledwie 1370 gram). Psiak trafił do nas brudny, zapchlony, z silną biegunką, bardzo wzdętym i bolesnym brzuszkiem. Korbi jest najchudszym i najdrobniejszym psiakiem z całego miotu.

Badaniu kału u psiaka wykazało obecność pasożytów: Toxocara Canis i kokcydia.

Korbi jest odrobaczany Aniprazolem kolejny dzień oraz jednorazowo dostał Baycox.

Opis wizyty:
Silna biegunka. Każda kość na wierzchu. Pies mocno wychudzony, zapchlony, liczne odchody pcheł w teście bibułowym. Cuchnąca, matowa sierść, pies brudny. Mocno wzdęty, bolesny brzuch, przy podnoszeniu do góry pies pojękuje i otwiera pyszczek, najpewniej z powodu bólu. Test Parvo i nosówka ujemne.

Szczeniaki z tej interwencji to kolejne psiaki, które w ostatnim czasie przeszły pod naszą opiekę. Badania tych psiaków,odpowiednia karma to wszystko wydatki, z którymi sobie nie poradzimy bez Waszej pomocy.
Prosimy Państwa o darowizny z dopsikiem: "psy z pseudo".
Szukamy dla psiaków domów tymczasowych, które zostaną ich domami stałymi po zakończeniu postępowania.

 

03 Listopad 2017

Korbi pojechał dziś do domu tymczasowego, który stanie się jego domem stałym po zakończeniu postępowania administracyjnego i karnego oraz przeprowadzeniu zabiegu kastracji. Bardzo się cieszymy, że kolejny nasz podopieczny znalazł swoich ludzi. Opiekunom gratulujemy nowego członka rodziny.

 

 

09 Listopad 2017

Dostaliśmy dziś relację z domu tymczasowego Korbiego. Opiekunka pisze o szczeniaczku tak:

"Agisz trafił do mnie w piątek 3 listopada. Od początku zawładnął moim serduchem. Przekochany, spokojny, przytulaśny, całuśny :) Dostał w pierwszej kolejności legowisko i swoje zabawki. Upodobał sobie największego pluszaka, którego targa za ucho po całym pokoju. Z dnia na dzień ma coraz więcej sukcesów w utrzymywaniu czystości. Doskonale zna drogę do miseczki. Zaczyna powarkiwać i poszczekiwać. Jest niespokojny, gdy nie ma mnie obok. Śpimy oczywiście razem, choć w teorii miało być inaczej. Zdarza się, że zostaje sam, lecz nie robi rewolucji w mieszkaniu. Wszyscy moi bliscy po poznaniu Agisza zakochali się natychmiast. Wczoraj poznał mojego 7-tygodniowego wnusia, był bardzo zainteresowany. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będą się wspólnie bawić. Agisz zapełnił pustkę po stracie Aresa. Myślę, że Ares zza Tęczowego Mostu patrzy i uśmiecha się z pobłażaniem, patrząc na tego malucha."

 

18 Grudzień 2017

Dostaliśmy nową relację od opiekunki Korbiego/ Agisza:

"Kolejna sesja fotograficzna. Trudna, ponieważ Agisz nie lubi zdjęć. Lubi natomiast wszelkie zabawy, najbardziej te z użyciem ząbków. Juz wie, co wolno, a co jest FE, mimo to próbuje, a nuż się uda? Generalnie jest pojętnym chłopczykiem, widać, że coraz więcej rozumie. Słucha, co się do niego mówi, czasem nawet odpowiada. Ze wszystkich dostępnych zabawek (a trochę tego jest) preferuje nakrętki od plastikowych butelek. Nadal jeszcze nie wychodzimy, dlatego ma lęk przed wyjściem np. na balkon, na klatkę schodową. Najbezpieczniej czuje się przy Pańci. Nie możemy się doczekać pierwszego spaceru i reakcji Agisza na przestrzeń, smycz, inne psy itp.Pozdrawiamy serdecznie, życzymy Państwu zdrowych, spokojnych Świąt, awszystkim pesełom ciepłego, kochającego domu.
Agata i Agisz."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.