STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MINNIE
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
29 Październik 2017

Minnie to jedno z sześciu szczeniąt, jakie przeszły pod naszą opiekę w wyniku interwencji Pogotowia dla Zwierząt, o której pisaliśmy kilka dni temu. Opis interwencji i warunki w jakich żyły szczeniaczki znajdziecie Państwo w zakładce "Interwencja PdZ październik" http://sosbokserom.pl/pies-2072/

Minnie to sunia w typie amstafa, ma 7 tygodni, ma sporą niedowagę (waży ok. 2,5 kg) trafiła do nas brudna, zapchlona, z biegunką i bardzo wzdętym brzuszkiem. Test na Parvo i nosówkę wyszedł na szczęście ujemny.

Opis z karty:"Suczka bardzo wycofana, przy dotyku cała się kuli, stąpa bardzo ostrożnie. Przy badaniu palpacyjny sunia oddała z bólu mocz- żółty i klarowny. Próba bibułowa dodatnia- liczne pchle odchody na skórze oraz osobniki pcheł. Odpchliłam suczkę, zabezpieczyłam przeciwko kleszczom
W badaniu kału z jednego dnia metodą flotacji obecne jaja Toxocara oraz kokcydia"

Sunia jest odrobaczana Aniprazolem kolejny dzień oraz jednorazowo dostała Baycox.

Szczeniaki z tej interwencji to kolejne psiaki, które w ostatnim czasie przeszły pod naszą opiekę. Badania tych psiaków,odpowiednia karma to wszystko wydatki, z którymi sobie nie poradzimy bez Waszej pomocy.
Prosimy Państwa o darowizny z dopsikiem: "psy z pseudo".
Szukamy dla psiaków domów tymczasowych, które zostaną ich domami stałymi po zakończeniu postępowania.

 

04 Listopad 2017

Minni pojechała dziś do domu tymczasowego z tradycjami amstafowymi, który stanie się jej domem stałym po zakończeniu postępowania administracyjnego i karnego oraz przeprowadzeniu zabiegu sterylizacji. W domu czekał na sunieczkę staruszek amstaf, który od razu stał się jej opiekunem i przewodnikiem. Gratulujemy nowym opiekunom decyzji o przygarnięciu amstafki. Cieszymy się bardzo, że znaleźliśmy dla niej wspaniały dom, w którym niczego jej nie zabraknie i będzie żyła po królewsku. Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom Agnieszce i Tomkowi za sprawne i bezpieczne przewiezienie suni do jej nowego domku. 

06 Listopad 2017

Dostaliśmy krótką relację z domku tymczasowego Minnie. Jej opiekunowie o małej Minnie piszą tak:

"Minnie chyba czuje się coraz lepiej, pewniej i bezpieczniej. Całą noc przespała spokojnie, no i oczywiście w jedynym słusznym dla pas miejscu, czyli ze swoja Nowa Panią w łóżku. Naturalnie ma swoje oddzielne posłanie, na którym obecnie spokojnie śpi po porannych i przedpołudniowych atrakcjach z poznaniem naszej Synowej oraz Wnuczki. Wczoraj wieczorem nie chciała niczego jeść, tylko piła olbrzymie ilości wody. Od rana je prawie jak „odkurzacz", więc trochę dawkujemy. Mając trochę doświadczenia z psami, a w tym również z mającymi traumatyczną przeszłość, jestem przekonany, że w ciągu kilku dni będzie już całkowicie „normalna".

 

14 Listopad 2017

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Minnie. Opiekunowie piszą tak:

"Witam ! Na załączonych zdjęciach Minnie z tego weekendu. Zdecydowanie nabrała ciała, ma doskonały apetyt i prawidłową przemianę materii. Poznała już praktycznie cały dom, po którym porusza się prawie swobodnie, ale najchętniej ze Starszymi. Jutro w poniedziałek badania u Weterynarza. Pozdrawiam"

 

17 Grudzień 2017

Dostaliśmy nową relację i zdjęcia od opiekunów Minnie:

"Witam,
Ta malutka psina waży już ponad 7kg, choć sprawia wrażenie pięknej linii i sylwetki. Urosła też poważnie i czuje się w nowym domu zdecydowanie swobodniej i pewnie, a nawet chwilami usiłuje "ustawiać" starsze psy. Wczoraj była kolejny raz u weterynarza, który potwierdził ogólny stan zapalny pęcherza, na co dostała antybiotyk w zastrzyku, dzisiaj w tabletkach, a jutro ponownie do kontroli. Dołączam kilka fotek, a kolejnym mailu filmik z "gier i zabaw rodzinnych"

Link do filmu:

https://youtu.be/w60Jd3B8L0k

 

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.