STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
PEPE
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
Kontakt: Germaine 798 180 888
19 Listopad 2017

W piątek zostaliśmy poproszeni przez lecznicę w Sosnowcu o pomoc dla buldożka Pepe. Po bezowocnych próbach kontaktu lecznicy z innymi organizacjami, udało się skontaktować z nami i od razu podjęliśmy działania. Pepe od razu przeszedł podstawowe, wstępne badania. Resztę badań wykonamy w Warszawie.

Bardzo dziękujemy Kindze za ekspresową akcję oraz opłacenie jednej z faktur na kwotę 70 zł.

Nasza wolontariuszka Kinga pisze tak:

"W piątek zostałam poproszona o zabezpieczenie i odwiedziny w domu Pepe. 

Tak też zrobiłam, od razu po pracy udałyśmy się z Olą do domu Pepusia, by chłopaka poznać i przetransportować do domu tymczasowego. Starałyśmy się dowiedzieć wszystkiego co istotne w kwestii tego słodkiego buldoga. Pepe ma 9 lat, mieszkał w mieszkaniu z dziećmi. Jest nauczony zostawania samemu w domu, nie niszczy i nie psoci. Kocha kontakt z człowiekiem, sam się nadstawia do miziania i pokazuje brzuszek, jednak nie jest w tym namolny. Ładnie śpi na swoim legowisku, czasami się ma wrażenie jakby psa w ogóle w domu nie było jest tak spokojny i cichutki. Bardzo ładnie zniósł podróż autobusem. W przeszłości został zaatakowany przez parę psów co spowodowało u niego niechęć do psich kolegów.
Niestety ma problemy zdrowotne, w momencie odebrania psa zostały zgłoszone problemy z wymiotami i biegunką z domieszką krwi, został przestawiony na karmę royal gastro. Te objawy pojawiają się co jakiś czas. U Pepusia trzeba zdiagnozować stawy i kręgosłup ponieważ występowały paraliże, pies miał podawane na stawy leki ludzkie, co nie było dobrym posunięciem. Do tego koło dupki ma fałdkę, którą trzeba regularnie myć i pielęgnować by nie wdał się stan zapalny. Pepuś miał problemy z załatwianiem się, a gdy udaje mu się wypróżnić jest to wodnista biegunka. 

W dniu odebrania Pepe  odwiedził lekarza weterynarii, gdzie została pobrana krew do badań. Psiak waży aktualnie 13kg, żebra wyczuwalne, ale obecna tkanka tłuszczowa podskórna. Ma zmianę rogowaciejącą na nosku. Na zębach obecny kamień nazębny. Lekko zaczerwieniona śluzówka gardła, powiększone węzły chłonne. Na lewej łopatce ma bliznę po usunięciu guza. Osłuchowo w normie, brzuch miękki i niebolesny. Jędra symetryczne niebolesne. Zapalenie skóry w fałdzie przy i pod skróconym ogonem. Brak pasożytów na skórze. Podejrzenie problemów gastrycznych od stosowanych przewlekle leków ludzkich."
 
23 Listopad 2017

Pepe przyjechał w poniedziałek do Warszawy, trafił od razu do lecznicy, gdzie pozostał do środy.
Buldog miał biegunkę, wymiotował, ponieważ jego poprzednia opiekunka podawała mu ludzkie leki przeciw bólowe. W lecznicy dostał leki osłonowe i przeciw wymiotne.
Pepe miał wykonane USG jamy brzusznej, które wykazało znacznie powiększony gruczoł krokowy 7x5 cm z licznymi torbielami w miąższu. W badaniu przez prostnicę stwierdzono obecność dużego uchyłku prostnicy. Wskazana kastracja psa oraz korekcja uchyłków prostnicy.

Badania i leczenie Pepe kosztowały 250 zł.
W środe buldog ma umówiony zabieg kastracji i korekcji uchyłków prostnicy w obecności anestezjologa, który będzie kosztował około 650 zł.
Prosimy Państwa bardzo o pomoc dla Pepusia i przekazywanie darowizn z dopiskiem: "dla Pepe".

Pepe jest radosnym, kontaktowym psiakiem. Bez problemu dogaduje się z małymi psami, boi się psów dużych i warczy na nie. Jest gadułą, szczeka żeby wymusić jedzenie albo mizianie. Lubi się bawić zabawkami i piłką.

Pepuś poleca się do adopcji.

28 Listopad 2017

Pepe jest bardzo radosnym, zawsze chętnym do zabawy buldożkiem. Kocha zabawki, szczególnie piłki i wciąż domaga się uwagi opiekuna, gada, dyskutuje i szczeka, uwielbia być w centrum zainteresowania. Z małymi psami i sukami dogaduje się bez problemu, dużych psów się boi i miewa z nimi konflikty.

 

03 Grudzień 2017

Pepe przeszedł w środę zabieg kastracji i korekty uchyłku prostnicy w asyście anestezjologa. Buldog został w szpitalu do piątku i wrócił do domu tymczasowego. Pies czuje się bardzo dobrze, uwielbia się bawić z Leą, upomina się o głaskanie szczekając i skacząc na opiekunów.

Leczenie i zabieg Pepe kosztowały 1150 zł.

Darowizny dla Pepe, bardzo dziękujemy:
Nikodem G., kwota: 10 zł i 20 zł

Prosimy Państwa o pomoc w opłaceniu długu za Pepusia, który już nie cierpi, a dzięki operacji załatwia swojej potrzeby bez bólu.

 

07 Luty 2018

Pepe zamieszkał jakiś czas temu pod Łodzią, w domu tymczasowym u Pani Agnieszki, która adoptowała od nas Raisę. Buldożek czuje się dobrze, nie ma już żadnych problemów z oddawaniem czy popuszczaniem kału. Poczatki z Pepe u Pani Agnieszki były trudne, dochodziło do spięć między nim a Raisą, których inicjatorem był Pepuś zazdrośnik. Ale rodzina Pani Agnieszki się nie poddała i dzięki ich miłości, wytrwałości i konsekwencji Pepe zachowuje się coraz lepiej.

Relacja Pani Agnieszki:
"No cóż,jedyne co mogę powiedzieć po 2 tygodniach o słodkim Peptusiu to to,że ktoś mu kiedyś chyba źle śrubki i kabelki polutował (wychował) i teraz jedyne o czym myśli bidulek to "głodny, głodny, głodny, głodny, głodny, głodny....) Bo wszystko co ma znaczenie  jedzenia jest godne zainteresowania małego Pepusia. Co jest śmieszne w jego wykonaniu bo potrafi jak kosmita wcisnąć się wręcz między szafkę a kogoś kto trzyma jedzenie żeby móc się weń wpatrywać i zaklinać w nadziei,że to coś przed nim wreszcie spadnie i może jeszcze trafi do tej słodziej paszczy. I tak bym mogła pisać do jutra o tym ale opiszę te mniej ważne rzeczy:) Pieseł ogólnie cudny, przesłodki i bardzo milusi.Uwielbia się przytulać i jak go ktoś mizia po brzusiu wtedy radośnie robi fikołki albo z nami gada (szczekając) i tak mu się ten łepetek przy tym trzącha,że dziwne,że się wstrząsu mózgu nie nabawił:)Ładnie chodzi na smyczy,nie lubi dużych psów dlatego, że się ich boi.Ogolnie ma stosunek obojętny.Drypta za nami wszędzie i zawsze,do toalety,garderoby,korytarza itp. bo przecież zawsze trzeba mieć nadzieję,że może po tym spacerku miska z jaconkiem trafi na podłogę przed jego pychola?Trzeba mieć nielada silną wolę (nie chwaląc się) jak my, żeby nie ulegać tym maślanym wpatrzonym w nas gałom.Wtedy to już nie Pepe ino typowy Batman:)A zasłonki (uszy) przy tym ma cudne:)Ogólnie piechol do kochania i rozpieszczania.Słodzik i tyle.W domku ładnie zostaje,nie niszczy  nie hałasuje i nie brudzi.Przy dzieciach łagodny ale ŻEBRAK!

 
Po kolejnym tygodniu już nie ma żebraka:( Pepuś pięknie się wszystkiego uczy.Grzecznie czeka na miskę siedząc i nasłuchując tego magicznego słowa "weź". Nie hipnotyzuje nas wzrokiem tylko na komendę "miejsce" kładzie się na swoim posłanku (czasami zdarza mu się udawać ,że to nie do niego bo przecież on nie czeka aż coś skapnie na podłogę i obraca się do nas swoim szacownym zapleczem;)) Lubi spać na nogach albo jak dziecko na rękach.Ogolnie ciezko go nie przytulać bo  raczej się nie da, próbowałam ale nie pojęłam tej umiejętności :) Jedyne co mogę powiedzieć to to, że Pepe vel Batman zasługuje na miłość i ciepło bo potrafi się odwdzięczyć bezgranicznie tym samym. Jeżeli ktoś chce kochanego bezproblemowego psa to Pepuś jest dla niego."
 
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.