STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
MAXIU
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
02 Styczeń 2018

Staruszek Maxiu trafił do schroniska jakiś czas temu, został oddany przez właściciela. Pies ma olbrzymi nowotwór przy odbycie.

Kilka dni temu zostalismy poproszeni o pomoc dla Maxia i pies przeszedł pod naszą opiekę. Przyjechał od razu do lecznicy w Warszawie, został 2 dni w szpitalu.
Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w transport Maxia do Warszawy.

W lecznicy Maxiu został odpchlony, odrobaczony, wykonano USG jamy brzusznej oraz biopsję ze zmiany. Czekamy na wyniki biopsji.


Relacja Germaine:
"Maxiu jest potężnym psem, ale bardzo wychudzonym, widać mu wszystkie żebra, kości miednicy. Na szczęście ma apetyt, uporaliśmy się też z biegunką, więc mamy nadzieję, że teraz zacznie przybierać na wadze. Psiak bezkonfliktowy, nie zwraca uwagi na koty, ani na małe psy. Dużych psów chyba się boi, warczy na nie, kiedy są blisko, ale nie atakuje."

 

04 Styczeń 2018

Dostaliśmy wynik biopsji z guza odbytu:
Przesłany materiał - 3 preparaty.
Rozpoznanie cytologiczne: obraz cytologiczny wskazuje na gruczolakoraka gruczołów apokrynowych zatok przyodbytowych.

Wynik biopsji zostanie jutro skonsultowany z onkologiem, który podejmie decyzję dotyczącą sposobu leczenia Maxia.

Relacja Germaine:
"Maxiu chodzi za nami wszędzie, nie można go zostawić samego w pokoju, potrafi otworzyć wszystkie drzwi. Śpi w swoim legowisku, ale lubi się też położyć przy naszych nogach i wtedy mruczy jak stary niedźwiedź. Uwielbia jeść i ciągle szuka michy. Obecnie jesteśmy na karmie Royal Intestinal ze względu na problemy gastryczne i wychudzenie. W Poniedziałek mamy umówioną wizytę w lecznicy, bedzie miał wykonane USG jamy brzusznej."

 

10 Styczeń 2018

08.01.2018 Maxiu był w lecznicy na badaniu USG jamy brzusznej, które niestety wykazało obecnośc guza na śledzionie:
Opis:
Śledziona nieznacznie powiększona o zmienionej echostrukturze. W miąższu okolicy trzonu narządu widoczna zmiana o mieszanej echogeniczności, z obecnością licznych kawern i deformującą brzeg narządu. 
09.01.2018 Max był w lecznicy, wykonano badanie krwi. Bokser ma hipercalcemię.
Ze względu na nowotwór w okolicy odbytu i na śledzionie, Maxiu miał pierwszą chemioterapię onkologiczną. Dostał kroplówkę z lekami osłonowymi.
Na szczęście po podaniu chemii nie było żadnych biegunek, wymiotów, Maxiu wrócił do domu i domagał się miski z karmą.

Relacja Germaine:

"Maxiu był bardzo grzeczny podczas badań i podawania chemii. Później dostał kroplówkę z lekami osłonowymi. Tego samego dnia byliśmy w lecznicy też z Diunką i Maxiu starał się  być cały czas blisko naszej babulinki."

Leczenie Maxia kosztowało nas do tej pory: 724 zł. Prosimy o pomoc dla staruszka, który cieszy się swoim nowym życiem. Prosimy o darowizny z dopiskiem: "Maxiu".

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.