STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
FLAVI
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
12 Luty 2018

Kilka dni temu zostały nam zgłoszone dwie buldożki (Flavi i Fiesta) i w ten sam dzień stały się naszymi podopiecznymi. Jedna z suń - Flavi wymagała natychmiastowej pomocy lekarskiej z powodu narastającej duszności. Buldożki pojechały prosto do całodobowej lecznicy, gdzie Flavi udzielona została pomoc lekarska ratująca życie. Buldożka od razu trafiła do komory tlenowej, wcześniej otrzymała steryd w celu opanowania duszności i zmniejszenia obrzęku dróg oddechowych.

Następnego dnia Flavi była ponownie w lecznicy, dostała steryd, lek p. bólowy oraz antybiotyk. Mimo zakroplenia preparatem p. pchłom w lecznicy całodobowej następnego dnia po suni nadal skakały pchły, więc dostała preparat doustnie.
Opis badania:
Na małżowinach usznych ślady po pogryzieniach. Na ciele liczne ślady i blizny po pogryzieniach. Guz na brzuchu to przepuklina, najpewniej po nieprawidłowo wykonanym zabiegu cesarskiego cięcia. Wrota przepukliny średnicy 4 cm. W świetle obecne jelita i kreska. Konieczna szybka interwencja chirurgiczna. Przepuklina tej wielkości zagraża życiu psa!
W okolicy prawej gałęzi żuchwy duży tęgi guz, sprawia wrażenie płynnej zawartości w środku. Prawdopodobnie torbiel ślinianki. Konieczna korekcja podniebienia.

W najbliższą środę sunia przejdzie zabieg sterylizacji, odprowadzenia przepukliny i korekty podniebienia. W związku z tym, że jest to pies w typie buldoga, który dodatkowo miał problemy z dusznością, zabieg musi być wykonany w asyście anestezjologa.
Prosimy Państwa o pomoc dla Flavi, badanie krwi, asysta anestezjologa oraz zabiegi to koszt około 1400 zł. Prosimy o darowizny: "dla Flavi". Uratujmy ją razem!!

19 Luty 2018

Flavi i Fiesta po kilku dniach pobytu w Fundacji pojechały do domu tymczasowego pod Warszawą. Jakiś czas temu odwiedziliśmy Flavi i Fiestę w domu tymczasowym.
Relacja Germaine:
"Flavi w przeciwieństwie do Fiesty jest bardzo rezolutna, ciekawska, odważna, wszędzie jej pełno. Na początku był problem z akcpetacją psa rezydenta, była o niego zazdrosna, nie chciala go wpuszczać do domu. W domu tymczasowym u Pani Krysi poczuła się jak u siebie, co chwilę wybierała inną zabawkę i zachęcała do zabawy."

W środę Flavi przeszła zabieg sterylizacji i opracowania przepukliny brzusznej w asyście anestezjologa. Przed zabiegiem miała pobraną krew, wyniki były dobre.
Opis: 

Wykonano: Ovariohysterectomię i opracowanie przepukliny brzusznej najprawdopodobniej pooperacyjnej. Odświeżono brzegi rany i wrota przepukliny zamknięto przy pomocy szwów.

Badania i zabieg Flavi kosztowały w sumie:  1248 zł
203 zł, fvat nr 6/2/2018
1045 zł, fvat nr 17/2/2018

Darowizny przekazane dla Flavi, dziękujemy:
Małgorzata Z., kwota: 50 zł
Joanna M., kwota: 30 zł
Agata W., kwota: 100 zł
Dorota M., kwota: 30 zł
Anna R., kwota: 50 zł
Maciej A., kwota: 80 zł
SUMA: 340 zł

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.