STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FLAVI
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
12 Luty 2018

Kilka dni temu zostały nam zgłoszone dwie buldożki (Flavi i Fiesta) i w ten sam dzień stały się naszymi podopiecznymi. Jedna z suń - Flavi wymagała natychmiastowej pomocy lekarskiej z powodu narastającej duszności. Buldożki pojechały prosto do całodobowej lecznicy, gdzie Flavi udzielona została pomoc lekarska ratująca życie. Buldożka od razu trafiła do komory tlenowej, wcześniej otrzymała steryd w celu opanowania duszności i zmniejszenia obrzęku dróg oddechowych.

Następnego dnia Flavi była ponownie w lecznicy, dostała steryd, lek p. bólowy oraz antybiotyk. Mimo zakroplenia preparatem p. pchłom w lecznicy całodobowej następnego dnia po suni nadal skakały pchły, więc dostała preparat doustnie.
Opis badania:
Na małżowinach usznych ślady po pogryzieniach. Na ciele liczne ślady i blizny po pogryzieniach. Guz na brzuchu to przepuklina, najpewniej po nieprawidłowo wykonanym zabiegu cesarskiego cięcia. Wrota przepukliny średnicy 4 cm. W świetle obecne jelita i kreska. Konieczna szybka interwencja chirurgiczna. Przepuklina tej wielkości zagraża życiu psa!
W okolicy prawej gałęzi żuchwy duży tęgi guz, sprawia wrażenie płynnej zawartości w środku. Prawdopodobnie torbiel ślinianki. Konieczna korekcja podniebienia.

W najbliższą środę sunia przejdzie zabieg sterylizacji, odprowadzenia przepukliny i korekty podniebienia. W związku z tym, że jest to pies w typie buldoga, który dodatkowo miał problemy z dusznością, zabieg musi być wykonany w asyście anestezjologa.
Prosimy Państwa o pomoc dla Flavi, badanie krwi, asysta anestezjologa oraz zabiegi to koszt około 1400 zł. Prosimy o darowizny: "dla Flavi". Uratujmy ją razem!!

19 Luty 2018

Flavi i Fiesta po kilku dniach pobytu w Fundacji pojechały do domu tymczasowego pod Warszawą. Jakiś czas temu odwiedziliśmy Flavi i Fiestę w domu tymczasowym.
Relacja Germaine:
"Flavi w przeciwieństwie do Fiesty jest bardzo rezolutna, ciekawska, odważna, wszędzie jej pełno. Na początku był problem z akcpetacją psa rezydenta, była o niego zazdrosna, nie chciala go wpuszczać do domu. W domu tymczasowym u Pani Krysi poczuła się jak u siebie, co chwilę wybierała inną zabawkę i zachęcała do zabawy."

W środę Flavi przeszła zabieg sterylizacji i opracowania przepukliny brzusznej w asyście anestezjologa. Przed zabiegiem miała pobraną krew, wyniki były dobre.
Opis: 

Wykonano: Ovariohysterectomię i opracowanie przepukliny brzusznej najprawdopodobniej pooperacyjnej. Odświeżono brzegi rany i wrota przepukliny zamknięto przy pomocy szwów.

Badania i zabieg Flavi kosztowały w sumie:  1248 zł
203 zł, fvat nr 6/2/2018
1045 zł, fvat nr 17/2/2018

Darowizny przekazane dla Flavi, dziękujemy:
Małgorzata Z., kwota: 50 zł
Joanna M., kwota: 30 zł
Agata W., kwota: 100 zł
Dorota M., kwota: 30 zł
Anna R., kwota: 50 zł
Maciej A., kwota: 80 zł
SUMA: 340 zł

01 Marzec 2018

Flavi była dzisiaj w lecznicy, zdjęto jej szwy po zabiegu. Sunię czeka jeszcze zabieg usunięcia zmienionej ślinianki. 

Mamy do spłacenia za Flavi fvat nr 17/2/2018 na kwotę: 1045 zł. Brakuje jeszcze 908 zł, żeby ją spłacić.
Darowizny dla Flavi: 340 zł, dzięki którym udało nam się spłacić pierwszą fvat nr 6/2/2018 na kwotę 203 zł. 

Bardzo Państwa prosimy o pomoc dla suni, ogromna przepuklina została już zoperowana i nie zagraża jej życiu, Flavi jest też po zabiegu sterylizacji. Teraz musimy się zająć ślinianką, która suni przeszkadza.

27 Marzec 2018

21 Marca Flavi przeszła zabieg usunięcia ślinianki prawej w asyście anestezjologa. Gruczoł był znacznie powiększony i twardy. Sunia wcześniej miała duże problemy z oddychaniem, dostawała steryd zmniejszający obrzęk oraz antybiotyki. 

Przed zabiegiem suni pobrano krew. W ranie zdeponowano dren na okres 3-5 dni. Kolejne dni Flavi spędzała w szpitalu, lekarze oczyszczali dren i podawali suni leki osłonowe oraz antybiotyk.

Dziękujemy bardzo opiekunce tymczasowej Flavi, Pani Krysi za opiekę nad sunią, wożenie codziennie do szpitala i odbieranie Flavi ze szpitala oraz zakupienie specjalnego miękkiego kołnierza.

Badania Flavi przed zabiegiem, asysta anestezjologa, zabieg, leki oraz pobyt w szpitalu to dług: 1200 zł który musimy spłacić. Prosimy Państwa o darowizny dla Flavi, która przeszła dwa zabiegi ratujące jej życie - pierwszy usunięcia gigantycznej przepukliny oraz drugi usunięcia ślinianki, który powodował ucisk i duszność.

 

 

 

06 Maj 2018

Flavi po zabiegach chirurgicznych czuje się dobrze, obrzęk, jaki pojawił się kilka dni po usunięciu ślinianki wchłonął się i był wynikiem reakcji organizmu suni na szwy. Teraz umówić musimy zabieg korekcji podniebienia, który poprawi jakość życia buldożki.

Flavi po początkowych problemach zaakceptowała psa rezydenta i teraz wszystkie psy razem się bawią i śpią koło siebie. Flavi bardzo dobrze dogaduje się z wnuczką opiekunki, jest bardzo towarzyska, aktywna, ciekawska i odważna, całkowite przeciwieństwo Fiesty.

 

Badania i zabiegi Flavi kosztowały Fundację w sumie:  2542 zł
203 zł, fvat nr 6/2/2018
1045 zł, fvat nr 17/2/2018
1294 zł, fvat nr 16/4/2018

56 zł, fvat nr 13/4/2018 została opłacona przez opiekunkę z DT - bardzo dziękujemy Pani Krysiu.

Darowizny dla Flavi w marcu:

Magdalena L., kwota: 30 zł
Małgorzata Z., kwota: 50 zł
Justyna T., kwota: 100 zł
Suma: 180 zł

Darowizny dla Flavi w lutym i marcu: 520 zł - bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom

 

08 Październik 2018

Pani Krysia, opiekunka z domu tymczasowego Fiesty i Flavi podjęła decyzję, że sunie zostaną u niej na stałe i kilka dni temu podpisała umowę adopcyjną.

Relacja Germaine:

"Flavi to pełna energii, bardzo ciekawska i rezolutna sunieczka. Przeciwieństwo spokojnej Fiesty, trochę czarny charaketerek. Wszędzie jej pełno, musi wszystko sprawdzić, wskakuje na fotele, kanapy, a nawet na stół. Flavi przyjęła nas ze spokojem, dopóki byłyśmy na zewnątrz, w domu już nie była taka gościnna, nie pozowliła nam usiąść na kanapie. Początki z Flavi były trudne, Pani Krysia włożyła dużo pracy w to, żeby całe stado się dogadywało, żeby nie dochodziło do spięć. Teraz relacje są dużo lepsze, chociaż Flavi czasami jeszcze potrafi pokazać, że to ona rządzi w stadzie."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.