STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BELA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: 798 180 888
07 Marzec 2018

Każdy dzień przynosi nam nowe zgłoszenia i prośby o pomoc, a my staramy się zawsze pomóc najszybciej jak tylko się da, szczególnie wtedy gdy wiemy, że pies wymaga pilnej diagnostyki i leczenia. W niedzielę wieczorem dostaliśmy prośbę o pomoc z zaprzyjaźnionej Fundacji La Fauna, pod której opieką od czwartku była młodziutka bokserka Bela, zrzeczona przez właściciela. Już w czwartek wieczorem u suni bokserki pojawiły się niepokojące objawy, więc trafiła do lecznicy, gdzie rozpoznano obrzęk oraz zaczerwienie spojówek, wywinięcie lewej powieki lewego oka dośrodkowo, grudkowe zapalenie 3 powieki, zapalenie pochwy, zapalenie żołądka, zapalenie okrężnicy. Sunia niemal cały czas przebywała w lecznicy, gdzie podawano jej kroplówki i wdrożono leczenie. Wiedzieliśmy, że działać trzeba od razu. Planowaliśmy transport suni do Warszawy na pełną diagnostykę, jednak życie napisało swój własny scenariusz  i Bela/Beti znalazła już swoich ludzi, ma również do zabawy towarzystwo trzech rezydentek.

W poniedziałek bokserka przeszła pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym w Krakowie u Pani Eli i Pana Marka, którzy adoptowali od nas w zeszłym roku Aiszę i Fifkę. Nowy opiekun odebrał sunię wraz z wolontariuszką Agnieszką z lecznicy. W domu tymczasowym, który niebawem stanie się domem stałym Bela dogadała się z suniami rezydentkami i zawładnęła sercami opiekunów. Wczoraj i dziś sunia była w lecznicy na kontynuacji leczenia, już nie gorączkuje, ma bardzo duży apetyt, karmiona jest często małymi porcjami, bez problemu oddaje mocz i kał.

12 Lipiec 2018

Bela Beti oraz jej "siostry" adopcyjne Aisza i Fifi oraz rezydentka Kaja wraz z opiekunami odwiedziły wczoraj siedzibę Fundacji. Bela pod bardzo troskliwą opieką Eli i Marka przybiera na wadze, skończyły się problemy gastryczne i po wakacjach będzie mogła przejść zabieg sterylizacji. Beti to żywe srebro, wszędzie jej pełno, ani przez moment nie usiedzi spokojnie, bo wszystko ją interesuje. Sunia nie należy do "najłatwiejszych" psów, jednak jej opiekunowie nie poddają się i pod okiem behawiorysty pracują z bokserką. 

 

19 Sierpień 2018

Mieliśmy nadzieję, że kolejny wpis w wątku cudnej Beli/ Beti będzie przenosił ją do działu "w domu" a nie jak obecnie, stanie się prośbą o dom najlepiej bez innych zwierząt. Myśleliśmy, że problemy jakie stwarza Bela Beti uda się wyeliminować dzięki pracy opiekunów z behawiorystami i szkoleniu, jednak tak się nie stało i bokserska musi pilnie znaleźć doświadczony dom bez innych zwierząt, kogoś, kto utemperuje jej charakter, równocześnie da jej poczucie bezpieczeństwa i będzie bardzo konsekwentny. 

Otrzymaliśmy obsszerną relację z domu Beli, zwanej przez opiekunów Beti:

"Beti - jako niespełna roczna bokserka – z biegunką i bardzo wychudzona, trafiła w marcu tego roku do domu tymczasowego w Krakowie. Po dwóch tygodniach zachorowała na zapalenie trzustki – kroplówki i specjalistyczna karma pozwoliły na wyprowadzenie jej z choroby. Obecnie pozostaje na karmie z małą zawartością tłuszczu (Brit premium junior) oraz gotowanym mięsie i nie wykazuje problemów zdrowotnych. Nie była jeszcze badana na dysplazję, nie jest też wysterylizowana (w czerwcu miała cieczkę, co przesunęło termin zabiegu na wrzesień).

Charakter Beti ukształtował pierwszy dom, w którym przebywała od szczeniaka – niestety wiemy niewiele ponad to, tyle że był to dom z ogrodem na wsi a Beti prawdopodobnie przebywała na zewnątrz.

Beti jest śliczną sunią, przyjaźnie nastawioną do większości ludzi i do dzieci, uwielbiająca głaskanie i przytulanie. Nie ma żadnych problemów, gdy do drzwi puka listonosz lub kurier albo gdy przychodzą znajomi. Jednak kiedy kogoś nie lubi lub gdy wyczuje, że ktoś się jej boi, potrafi warczeć a będąc na smyczy – wyrywać się. Zachowania takie mogą potęgować ciasne pomieszczenia, np. klatka schodowa w bloku.

W hoteliku dla psów (gdzie pod okiem doświadczonej behawiorystki przebywała dwa tygodnie podczas wyjazdu tymczasowych właścicieli),  nie sprawiała kłopotów w stadzie. Puszczona luzem w Szkole dla psów też jest do ogarnięcia, choć trzeba mieć ją na oku i nieraz przywoływać do porządku, bo lubi dominować. Diametralnie zmienia nastawienie, kiedy weźmie się ją na smycz – próbuje atakować psy znajdujące się w pobliżu, jest niezwykle podekscytowana (głowa i oczy „nieustannie w ruchu”) i zainteresowana najmniejszym nawet ruchem czy odgłosami. Trenerzy ze szkoły dla psów żartobliwie nazwali ją „psem polującym” – zgodnie stwierdzili, że Beti to pies próbujący dominować. Wymaga doświadczonego, kochającego ale równocześnie wymagającego właściciela, który będzie dla niej autorytetem i da jej poczucie bezpieczeństwa.  Ułożenie Beti do długa i przede wszystkim konsekwentna i systematyczna praca na linii właściciel-pies.

Beti dość szybko nauczyła się załatwiać swoje potrzeby na spacerze ale wciąż jeszcze przed nią jest nauczenie się chodzenia na smyczy (ciągnie i próbuje traktować smycz jako szarpak) oraz niereagowania na przechodzące obok psy.

W domu tymczasowym, gdzie łącznie z Beti są cztery sunie, niestety nie ze wszystkimi z nich się zgadza. Jeśli lubi – podchodzi i liże towarzyszkę po pysku, ale w przypadku jednej z rezydentek od początku pobytu szuka okazji, by zaatakować – a katalizatorem takich zachowań jest spodziewany posiłek lub zabawka w zasięgu wzroku. Już kilkakrotnie właściciele zmuszeni byli rozdzielać bokserki. Sytuacja ta nie pozwala na pozostawienie Beti, tym bardziej że jedna z rezydentek ma poważne problemy zdrowotne (m.in. rak i dysplazja stawów) i wymaga spokoju, by leczenie dało rezultaty.

Będąc sama Beti lubi się bawić. W ogrodzie  biega za rzucanymi przedmiotami, choć nie jest to równoznaczne z aportowaniem, za to pozwala jej na wyładowanie energii. W mieszkaniu najchętniej bawi się piłką.

Trzeba uważać by nie zostawiać jedzenia w zasięgu Beti, bo potrafiła np. rozerwać worek z suchą karmą bądź zjeść bochenek chleba zostawiony na stole – ostatnio te zachowania zostały wyciszone. Aktualnie nie gryzie i nie niszczy żadnych przedmiotów i można ją zostawić samą w domu, ale pierwsze dni pobytu zaowocowały potarganymi firankami i zniszczonymi kwiatkami.

Reasumując: w ocenie domu tymczasowego Beti jest wspaniałym, dającym się kochać psem a po ułożeniu na pewno będzie najwspanialszym towarzyszem i przyjacielem, bezgranicznie wpatrzonym w „Swojego Człowieka”."Link do filmu: https://youtu.be/NnhpxmZBgms

 

27 Sierpień 2018

Bela/Beti przyjechała dziś z opiekunami z Krakowa do Warszawy na zabieg sterylizacji, który w końcu był możliwy do wykonania. Rzadko spotykamy domy, ludzi, którzy z takim oddaniem, uporem i poświęceniem walczą o "trudnego" psa. Po chwilowym "załamaniu" i wizji znalezienia Beti nowego domu, tymczasowi opiekunowie podjęli decyzję, że dadzą bokserce kolejną szansę, ze nie poddadzą się bez walki i spróbowania wszystkiego, czym mogliby pomóc Beti w zapanowaniu nad zachowaniami niepożądanymi. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że sterylizacja wyciszy bokserkę i pozwoli jej zostać w domu ludzi, którzy kochają ją bezwarunkowo i gotowi są dla niej na poświęcenia i wydatki. Elu, Marku- trzymamy kciuki!

10 Luty 2019

Opiekunowie Beli/Betki podjęli decyzję, że bokserka zostaje u nich na stałe i kilka dni temu podpisali umowę adopcyjną.

Dzięki ich determinacji, cierpliwości i konsekwencji, mimo wielu trudnych chwil udało się ułożyć Belę na tyle, że nie dochodzi już do ciągłych zgrzytów między nią a pozostałymi psami w domu. Opiekunowie byli z bokserką na szkoleniu i pracowali z nią w domu zgodnie z instrukcjami behawiorysty.

 

08 Lipiec 2019

Bela jest młodą, energiczną bokserką, która ponownie szuka domu.

Jakiś czas temu została adoptowana z naszej Fundacji i zamieszkała w domu z trzema starszymi suniami, kundelką Kają, bokserką Fifi i bokserką Aiszą.

Bela jest sunią energiczną, skoczną, rozpiera ją energia, więc coraz częsciej dochodziło w poprzednim w domu do spięć między całą czwórką.

Bokserka nie przepada za innymi psami, podczas spacerów nieraz również dochodziło do spięć między nią a innymi psami.

Bela szuka domu, w którym nowi opiekunowie będa ją konsekwentnie wychowywać, poświęcą jej czas, zapewnią jej odpowiednią dawkę ruchu. 

Najlepiej, żeby był to dom bez innych psów.

 

 

 

 

28 Lipiec 2019

Bela/Betka pojechała do domu tymczasowego, dostaliśmy od nowych opiekunów relację i zdjęcia:

"Witam serdecznie,

Przesyłam krótkie sprawozdanie z życia Beli w nowym domu.
Pomimo ciężkich początków związanych z agresywnym zachowaniem na spacerach wobec innych psów jesteśmy w Beli zakochani po uszy.
Dlatego też podjęliśmy decyzję, że potrzebujemy stałego kontaktu z behawiorysta na terenie Katowic, bo chcemy żeby Bela nauczyła się chodzić na normalne długie spacery. Robimy co możemy żeby tak faktycznie się stało. Jesteśmy dobrej myśli!
W załączniku przesyłam kilka zdjęć i filmik z zabaw w ogrodzie u naszych teściów. Mieliśmy weekend wolny i postanowiliśmy sprawdzić czy Bela potrafi w ogóle aportować, bo niestety spacery póki co tylko na krótkiej smyczy.
W załączniku przesyłam również instrukcje od behawiorystki, na dowód tego, że pracujemy nad zachowaniami naszej małej bestii  :)
Pozdrawiam,
Iga"
 
06 Październik 2019

Dostaliśmy 2 relacje od opiekunów Beli/Betki:

Relacja z września:
"Witamy :)

Krótkie sprawozdanie z życia Belki.
Wszystko u nas gra. Bella już na dobre się u nas zadomowiła. Do tego stopnia, że nie chce spać już na swoim legowisku :) Ale zupełnie nam to nie przeszkadza :)
Spacery nadal trudne, ale w pewnym sensie już się do tego przyzwyczailiśmy i po prostu wiemy jak sobie z tym radzić.
Pozdrawiamy!
Iga, Maciek i Belka"

Relacja z października:
"
Witam :)
Ostatnio przesyłałam zdjęcia Belki leniuchującej, więc tym razem kilka fotek ze wspólnych spacerów. Bella, uwielbia długie wędrówki, pływanie w jeziorze i tarzanie się w trawie :)
Mamy ja od kilku miesięcy, a wydaje nam się, że jest z nami całe życie.
Pozdrawiamy,
Iga, Maciek i Belka"
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.