STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
PUSIA
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
11 Marzec 2018

W piątek rano otrzymaliśmy zgłoszenie ze schroniska w Łodzi o suni bokserce, którą właściciel przyprowadził do schroniska, bo nie może nad nią sprawować opieki. Sunia kilka dni wcześniej "wykupiona" została za przysłowiową złotówkę z psiej rozmnażalni. Niestety, w domu nie dogadała się ze szczeniakiem labradora, wg relacji właściciela psy przejawiały względem siebie agresję, więc bokserka nie mogła w tym domu zostać. Dodatkowo, na dniach rodzina Pana Michała ma się powiększyć, opiekunowie mieli obawy, czy poradzą sobie z dwoma psami, które się nie polubiły i z noworodkiem. Umówiliśmy się z właścicielem, że przyjmiemy bokserkę od razu w piątek. Pan Michał zobowiązał się dowieźć sunią do lecznicy w Warszawie. Przygotowaliśmy więc miejsce w lecznicy i dom tymczasowy. Kontakt z właścicielem niestety się urwał. W sobotę wieczorem Pan Michał znów zadzwonił i poprosił o zabranie psa. I tak oto, w sobotni wieczór Pusia przeszła pod naszą opiekę. Po bokserkę do domu Pana Michała udał się wolontariusz, Pan Michał podpisał zrzeczenie na rzecz Fundacji i przekazał Pusię.

Pusia jest bardzo zaniedbana, ma przerzedzoną sierść, wyłysienia na głowie i pysku. Bokserka ma biegunkę, nie chce jeść.

W domu wolontariusza sunia położyła się i usnęła, spokojna, łagodna do człowieka, czekała na transport do Warszawy. Koło godziny 23 bokserkę odebrały w Łodzi Germaine z Dominiką i pojechały do Warszawy. W samochodzie na początku sunia bardzo dyszała, później uspokoiła się i poszła spać.

Patrząc na stan suni możemy sobie tylko wyobrazić co w życiu przeszła, ile razy rodziła szczenięta i w jakich warunkach żyła. Gdyby tylko mogła przemówić, z pewnością opowiedziałaby nam historię nie tylko wywołującą łzy ale również wściekłość, że człowiek potrafi tak krzywdzić...

15 Marzec 2018

Pusia była kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy. 
U bokserki stwierdzono:
Przełysienia na skórze między łopatkami i na głowie. Suczka z powiększonymi gruczołymi mlekowymi w stanie zapalnym- zalecono antybiotyk ze względu na obecność brunatnej wydzielny w gruczołach mlekowych.
W kanałach słuchowych spora ilość wydzieliny woszczynowej.
Test bubułowy dodatni, liczne biegające po psie pchły.

Pusia została odpchlona, dostała antybiotyki do podawania podskórnego w domu, została zaszczepiona przeciwko chorobom wirusowym.

Relacja Germaine:
"Pusia jest bardzo grzeczną bokserką, zniosla wszystkie zabiegi spokojnie, cały czas merdała ogonem i zwijała się w precelki. Do psów na początku z rezerwą, po jakimś czasie już bez problemu. Nauczona czystośći."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.