STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KLUSIA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
15 Marzec 2018

Klusia przeszła jakiś czas temu pod naszą opiekę. Sunia jest bardzo otyła, ma nadwagę, nieraz rodziła. 
Mopsiczka była na wizycie kontrolnej w lecznicy, opis badania:
Suczka otyła, sutki wyciągnięte. Końcówka cieczki. Bardzo wąskie otwory nosowe. Suczka musi stracić na wadze około 3-4 kg. Kiedy Klusia do nas trafiła ważyła11 kg, obecnie waży 9,5 - schudła pod naszą opieką 1,5 kg.
Klusia została zaszczepiona, zaczipowana, odrobaczona, pobrano jej krew. Klusia ma bardzo słabą wentylację uszu ze względu na liczne fałdki wokół małżowiny. Wykonano toaletę uszu, w cytologii bardzo liczne komórki Malassezia. 
Kilka dni temu Klusia była ponownie w lecznicy. Sunia nadal miała wypływ z pochwy, w badaniu krwi duża leukocytoza, badanie USG jamy brzusznej wykazało ropomacicze. 
Klusia przeszła wczoraj zabieg sterylizacji w asyście anestezjologa, stwierdzono ropomacicze i zmienioną macicę wypełnioną płynem.

Badania i wizyta Klusi kosztowały: 174 zł fvat nr 4/2/2018
Badanie krwi, USG jamy brzusznej oraz zabieg w asyście anestezjologa kosztowały: 809 zł, fvat nr 14/3/2018.
15 Kwiecień 2018

Rodzina, która zgłosiła się w sprawie adopcji naszej Kluseczki niestety musiała zrezygnować z powodu problemów w rodzinie. Klusia szuka więc najlepszego domu pod słońcem i poleca się do adopcji. Sunia jest bardzo grzeczna, to wielki pieszczoch, uwielbia się przytulać, jest bardzo łagodna, dogaduje się ze wszystkimi psami.

10 Czerwiec 2018

Klusia lubi jeść, jest na diecie od czasu kiedy przeszła pod opiekę naszej Fundacji, ładnie schudła. Ale Klusia jest zawsze tam, gdzie jest coś do jedzenia. Najbardziej lubi wszelkiego rodzaju smaczki, wtedy Kluseczka jest bardzo zajęta i zadowolona.

 

13 Lipiec 2018

Jakiś czas temu siedzibę Fundacji odwiedziła Ela, która bezgranicznie zakochała się w fundacyjnej Klusi.

Relacja Eli:

"Klusia, Kluseczka, Pączuś - w sumie można w nieskończoność wymieniać pasujące do tej cudnej mopsicy określenia. Kluseczka jest bardzo towarzyskim psem, zawsze chętna do zabawy i wygłupów. Kocha ludzi i bardzo domaga się uwagi, z psami się dogaduje i nie sprawia najmniejszych problemów. To jeden z tych psów, które robią bałagan w głowie i sercu i nie można przestać o nich myśleć. W zachowaniu bardzo podobna do mojej Missi - wszędzie jej pełno a człowiek jest dla niej najważniejszy, choć na pierwszym miejscu jest oczywiście jedzenie. Miałam możliwość i przyjemność spędzać z Klusią czas i w dzień i w nocy i z wielkim żalem wyjeżdżałam z Warszawy bez niej. To pies, którego najchętniej zabrałabym do siebie i już nie wypuściła z rąk. Poczytanie przy Klusi książki jest niemal niemożliwe, od razu "dopada" człowieka i lizaniem po twarzy i wygłupami domaga się uwagi. Nocą wtula się w człowieka i tak naprawdę tylko tego jej trzeba - bliskości. Kocha i chce być kochana, ale nie musi o to zabiegać, bo gdy się ją pozna, zajmuje w sercu sporo miejsca. Klusia tak bardzo kocha jeść, że po wyjściu z pokoju, zamiast na dwór, kieruje się od razu do kuchni. Na podwórku bryka i szaleje. Klusia to uosobienie miłości."

 

30 Sierpień 2018

Klusia Kluseczka nie szuka już domu, jest już dumnym psem adoptowanym, mającym już swój dom stały i swoich ludzi. Spełnił się najbardziej oczekiwany i oczywisty scenariusz, opiekun tymczasowy czyli Prezes Fundacji nie jest w stanie oddać suni nikomu. Trudno się dziwić tej decyzji, bowiem Klusia potrafi skraść serce każdemu, na kogo drodze stanie. Owija sobie człowieka wokół palca i wgryza się tak bardzo w umysł, że nie sposób o niej nie myśleć i nie uśmiechać się do tych myśli i wspomnień.

11 Listopad 2018

Jesienne chłodne dni to nie jest dobra pora dla Kluseczki, sunia nie chce wychodzić na dwór, trzeba ją wynosić. Klusia śpi cały dzień, ożywia się tylko w porze karmienia, wtedy jest pierwsza pod drzwiami kuchennymi.

12 Wrzesień 2019

U Klusi pojawił się ostatnio problem z częstym posikiwaniem w domu, sunia została zabrana do lecznicy na badania, lekarz pobrał jej mocz z punkcji pęcherza, który został wysłany do badania ogólnego i na posiew - czekamy na wyniki.

Kluseczka jak zawsze wesoła, wyśpiewuje arie operowe pod drzwiami kuchni, żeby szybciej dostać swoją miskę z jedzeniem.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.