STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KLARA
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most
17 Marzec 2018

W naszych codziennych działaniach fundacyjnych mamy wzloty i upadki, takie scenariusze pisze nam życie i niestety, nie zawsze mamy możliwość zmienić jego bieg, czasem jest to daleko poza nami i nawet przy największym zaangażowaniu czasem ponosimy porażkę.

Wczoraj zgłoszona nam została bokserka staruszka w bardzo złym stanie, sunia została zabrana z ul. Wilanowskiej przez Fundację Animal Rescue Poland, została zawieziona od razu do lecznicy, gdzie rozpoczęła się walka o jej życie.
Bokserka musiała przejść operację ratującą życie, badania USG w jamy brzusznej wykazało guza o średnicy ok. 10 cm. 

Opis badania:
Pies ledwo utrzymuje postawę stojącą na nogach
Sierść zabrudzona, na niej żywe kleszcze. Guz skóry w okolicy lędźwiowej.
Wykonano laparotomię jamy brzusznej:
- Guz silnie unaczyniony, wielkości średnicy ok. 10 cm, znajdował się w okolicy prawej nerki, wywodzący się z prawego jajnika. Lewy jajnik powiększony z licznymi torbielami. Rogi macicy niepowiększone, z licznymi torbielami. W jamie brzusznej duża ilość surowiczo-krwistego płynu, jelita silnie zgazowane, sine z niewyczuwalną perystaltyką. 

Dziś w godzinach południowych w obecności przedstawicieli Animal Rescue odebraliśmy Klarę z lecznicy i zabraliśmy do Fundacji. Miał to być jej nowy, lepszy początek... Sunia była bardzo słaba, miała bardzo niską temperaturę ciała nieprzekraczającą 35stopni, z lecznicy do samochodu została wniesiona. W domu została ułożona na ciepłym posłaniu, na poduszce elektrycznej. Wieczorem miała dostać kroplówkę dożylnie, antybiotyk i leki osłonowe. 
Pomoc dla Klary nadeszła zbyt późno, wychudzona, zaniedbana, wyziębiona staruszka nie dała rady.
Klara odeszła.....

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.