STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DAGA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
24 Marzec 2018

Kilka dni temu pod naszą opiekę przeszła3 letnia bokserka Daga, której świat zawalił się po śmierci opiekuna. Sunia zamieszkała u Kasi, która kilka miesięcy temu pożegnała adoptowaną od nas bokserkę Sabę. Daga jest psem jakby przepraszającym za to, że żyje, podaje łapę i układa się w pozycji uległej, nastawiając brzuszek do głaskania. Z psami dogaduje się bez problemu, do ludzi przyjazna, ale gdy coś jej nie pasuje, potrafi pokazać uzębienie. Nie ma w niej jednak agresji, tylko jakby chęć odstraszenia. Bokserka nie zna komend, jakby nigdy nikt do niej nie mówił, wszystkiego więc się uczy i poznaje świat. Z każdym dniem coraz bardziej się otwiera i odzyskuje boksiowy charakter.

 

09 Kwiecień 2018

W Niedzielę Wielkanocną cudna Daga pojechała do domu tymczasowego, który niemal od razu stał się jej domem stałym. Nowi opiekunowie osobiście, w świąteczny dzień przyjechali po sunię, pokonując niemal 200km, by Wielkanoc spędzić już w pełnej rodzinie. W piątek sunia przeszła zabieg sterylizacji, który uchronił ją przed podstępnie rozwijającym się ropomaciczem. Opiekunom gratulujemy decyzji a Dadze cudownego domu. 

Relacja Pani Alicji:

"Daga
Daga jest w 3ciej dobie po zabiegu sterylizacji. Czuje się dobrze. Po kontroli lekarskiej lekarz stwierdził, że wszystko dobrze się goi. Chciałaby już spowrotem wariować i się bawić, ale jeszcze musi poczekać. Z kotem chciałaby również się bawić, jednak on jest na etapie jej obserwacji, ale nic sobie nie robią. Jest również odrobaczona i zabezpieczona przed pochłami i kleszczami. Zadomowiła się już w domu, uwielbia jeździć samochodem, chodzić na spacery, nauczyła się chodzić na smyczy przy nodze, nie szarpie, idzie grzecznie, pilnuje się. Ma sporo zabawek, jednak najlepiej lubi miękka piłkę. Z jedzeniem nie ma problemu, akceptuje karmę zaleconą przez Panią Kasię. Zabieg przeszedł bez komplikacji, jednak lekarz zdiagnotował wczesne stadium ropomacicza. Po zabiegu dostała antybiotyk w zastrzyku. Rozumie proste komendy typu idziemy na dwór i jest wielkim pieszczochem, lubi być głaskana i przytulana. Rowież zaczęła szczekać. Cieszy się do dzieci, obserwuje ich, co robią nawet podczas ich kąpieli."

23 Czerwiec 2018

Otrzymaliśmy relację od opiekunki Dagi. Pani Alicja pisze tak:

"Pierwszy urlop Dagi :)
Daga czuje się już swobodnie. Na dworze bawi się piłką i dużo biega. W ogrodzie biegała bez smyczy i słuchała sie. W domu ulubionym miejscem jest kanapa :) uwielbia jazdę samochodem. Dużo ją interesuje i wszystko ją ciekawi. Jest przywiązana do dzieci i domowników. Jest uparta ale słucha się. Jak coś wyczuje i podoba jej się zapach, bardzo dużo się slini."

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.