STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KOLI
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: Siedz. Fundacji
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
25 Marzec 2018

Przeszukując internet natknęliśmy się na zdjęcie boksera, który całą zimę spędził w schronisku... zapomniany, niezauważany, samotny. Na zdjęciach prezentował się marnie, a gdy usłyszeliśmy, że w schroniskowym boksie jest od połowy grudnia, nasza decyzja była błyskawiczna i jedyna z możliwych. Zabieramy...

W czwartek cudny chłopak przeszedł pod naszą opiekę, prezes Fundacji Germaine z Markiem osobiście po niego pojechali. Pani Bożeno, bardzo dziękujemy za zaufanie i tak ciepłe i serdeczne przyjęcie nas w schronisku.

Koli bardzo nas zaskoczył nie tylko nieziemską urodą ale i wręcz szczenięcym zachowaniem pełnym energii.

Relacja Germaine:
"Koli to piękny bokser, bardzo energiczny, uwielbiający zabawę i zabawki, piłki, sznurki, patyki. Skoczny, wiecznie wesoły, zachęcający do wspólnych zabaw. Dogaduje się z innymi psami, ale bardzo pilnuje swoich zabawek. W domu idealny, nic nie niszczy, nie skacze na drzwi, nie szczeka. Znosi wszystkie zabawki do swojego legowiska i ich pilnuje. Na spacerze wszystko go interesuje, chce się z każdym witać."

01 Kwiecień 2018

Kilka dni temu do naszej Fundacji zgłosiła się osoba, podajaca się za właściciela adoptowanego przez nas ze schroniska Koliego. 
Standardowo, zgodnie z naszą procedurą, poprosiliśmy o udokumentowanie własności psa. Dostaliśmy zdjęcia boksera, numer tatuażu, skan metryki oraz skany ze stronami z książeczki zdrowia.
Koli pojechał z nami do lecznicy na wizytę kontrolną, podczas której po wygoleniu sierści z okolic pachwiny udało nam się odczytać częśćiowo numer tatuażu. 
Opis wizyty:
Piesek wychudzony. Parakeratoza, zapalenie ropne mieszków włosowych. Zmiany na kończynach miednicznych w okolicach stawów skokowych.
Przycięto przerośnięte pazury. 

W dniu wczorajszym po boksera przyjechali właściciele, którzy potrafili udokumentować własność psa. Podpisali z nami porozumienie z zaleceniami dotyczącymi leczenia psa i wrócili z psem do domu.
Lubimy takie szczęsliwe zakończenia: gdyby Koli nie trafił pod naszą opiekę i nie został pokazany na naszej stronie, jego właściciele prawdopodobnie nigdy nie dowiedzieliby się, co stało się z bokserem, który zniknął z ich posesji w październiku 2017.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.