STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FIGA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
31 Marzec 2018

Zostaliśmy poproszeni o pomoc dla 3 letniej Figi - suki w typie buldog francuski. 
Figa trafiła do nas osowiała, wymiotowała, nie chciała jeść. Została zawieziona od razu do lecznicy. 

Opis badania:
Suczka mocno wycofana, lękliwa, znaczny wypływ z lewego oka. W lewej gałce ocznej ślad po urazie, silne zgrubienie spojówki w jego okolicy, prawdopodobnie po szyciu blizna na spojówce.

W USG jamy brzusznej znacznie pogrubiona błona śluzowa żołądka, bolesna okolica. Pętle jelit zgazowane, pogrubiała ściana jelit.
Suka dostała leki osłonowe i antybiotyk oraz lek poprawiający apetyt. 

W domu Figa dostaje antybiotyk, leki osłonowe oraz karmę typu Intestinal.

Za wizytę i leczenie Figi zapłaciliśmy 200 zł. 

Relacja Germaine:
"Figa była na początku bardzo nieufna i wycofana. Powoli zaczyna ufać człowiekowi, podchodzi do głaskania, merda ogonkiem. Niestety jeszcze ma problemy gastryczne, dostaje cały czas leki. W przyszłym tygodniu czeka ją wizyta u Okulisty, Dr Garncarza. Stosunek do psów - bez agresji, chociaż zaatakowana potrafi się bronić.

 

25 Kwiecień 2018

Figa trafiła pod naszą opiekę miesiąc temu i przez cały czas miała problemy gastryczne, wymiotowała, ulewała. Buldożka od razu przeszła badanie USG, które wykazało zapalenie jelit, otrzymała antybiotyk, leki osłonowe. Kilka dni temu jej stan się pogorszył, Figa zaczęła jeść trawę, postękiwać, ewidentnie coś jej dolegało. Dziś opiekunka zabrała Figę na kolejną wizytę w lecznicy, sunia miała wykonane badanie USG przez lekarza radiologa, które wykazało zapalenie trzustki, zapalenie otrzewnej (płyn w jamie brzucha). Badanie krwi wskazuje na leukopenię, czyli obniżoną ilość krwinek białych. Fidze od razu wdrożono leczenie - kroplówki, leki przeciw bólowe, rozkurczowe, antybiotyk, dietę specjalistyczną. Przez kolejne kilka dni musi mieć podawane w lecznicy kroplówki dożylne z lekami osłonowymi.

02 Maj 2018

Figa nadal dostaje leki i kroplówki z powodu zapalenia trzustki i zapalenia otrzewnej. Buldożka była na konsultacji okulistycznej, jak jej stan się poprawi, przejdzie zabieg okulistyczny. Czeka ją również zabieg porzerzenia skrzydełek nosa, bo nasilają się problemy z oddychaniem. 
Opis badania: skórzak w kącie bocznym na powiece dolnej - wcześniej wycinany, pozostał kawałek drażniący rogówkę, zapalenie rogówki bez uzkodzeń.

Dotychczasowa diagnostyka Figi kosztowała Fundację: 

Pierwsza wizyta Figi to fvat nr 19/4/2018, kwota: 57 zł
Wizyta u okulisty to fvat nr 149/01/2018, kwota: 64 zł
USG jamy brzusznej: 120 zł
Ostatnie badania i leczenia Figi związane z zapaleniem trzustki: około 200 zł

Darowizny dla Figi: 0 zł

Bardzo prosimy Państwa o wpłaty z dopiskiem Figa leczenie.

 

04 Lipiec 2018

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Figuni, który stanie się domem stałym po dopełnieniu formalności. Pan Kacper pisze do nas tak:

"Przesyłam relację oraz zdjęcia :)

Figa, zwana również Figulcem jest z nami od 11 maja i od razu zdobyła nasze serducha. Początkowo była zdezorientowana i zasmucona nową sytuacją. Każdy kolejny dzień z nami pokazywał jednak, że Figa coraz bardziej nam ufa. Dzisiaj Figa jest coraz weselszym buldożkiem, który zaczyna pokazywać w pełni swój prawdziwy charakter. Uwielbia swoją piłkę (wcześniej nie wiedziała nawet do czego służą zabawki), a jeszcze bardziej swoją Panią, którą sobie wyjątkowo upodobała (przez co Pan jest trochę zazdrosny). Każdy wspólnie spędzony dzień przynosi nowe sytuacje, najczęściej te zabawne. Jesteśmy przeszczęśliwi, że mogliśmy przygarnąć ją pod swój dach i nie wyobrażamy sobie już dnia bez niej. :)"

 

01 Marzec 2019

Figa przeszla w grudniu zabieg sterylizacji i poszerzenia przegród nosowych, a w styczniu plastykę powieki, jej opiekunowie podpisali kilka dni temu z Fundacją umowę adopcyjną.

Relacja:

"Droga Fundacjo,

Trochę się u nas pozmieniało… na szczęście wszystko na duży plus! Figunia po dojściu do zdrowia (wcześniejsze zapalenie trzustki) została poddana 2 zabiegom (1-szy – sterylizacja wraz poszerzeniem przegród nosowych wykonany w grudniu, 2-gi – plastyka powieki wykonany pod koniec stycznia).
Najważniejsze dotyczy jednak jej zachowania. Figa jest w końcu pełnym energii (niewątpliwie pomogła w tym operacja noska, cytując naszego doktora „tlen jest potrzebny do życia”), wesołym psiakiem pokazującym swój uroczy charakter.
W wielkim skrócie Figa to…
Straszna pieszczocha – wylegiwanie i wtulanie się w człowieka na kanapie to jedno z jej ulubionych zajęć.
Osiedlowa celebrytka – obok Figi nie da się przejść obojętnie, zapoznała się już ze wszystkimi, łącznie z Paniami ekspedientkami w sklepie spożywczym.
Ogromny leń – niejednokrotnie na spacer trzeba ją wyciągać siłą z łóżka, zwłaszcza kiedy jest niesprzyjająca aura („ooo nieeee, tylko nie spacerek!”).
Coraz większy łobuziak – w przerwach między spaniem, zachęca sama do zabawy (czasem nawet podszczekując). Mimo koszyka pełnego zabawek, ostatnio jej ulubionymi są plastikowe butelki.
... A przede wszystkim członek rodziny bez którego nie wyobrażamy sobie życia
Przesyłami zdjęcia Figi (większość jak śpi, bo nie jesteśmy w stanie uchwycić jak się bawi), a także dokumenty potwierdzające przeprowadzenie zabiegów.
Serdecznie pozdrawiamy,
Emilka i Kacper"
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.