STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
CHOCO
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Nieokreślony
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
03 Czerwiec 2018

Choco jest jedną z suk w typie rasy buldog francuski, która przeszła pod naszą opiekę w wyniku wspólnej interwencji z Pogotowiem dla Zwierząt.

Choco ma za długi język, umaszczenie czekoladowe i żółte oczy, co powinno ją absolutnie dyskwalifikować z hodowli. Niestety w "pseudo" hodowlach takich jak ta, hodowca jest nastawiony tylko na zysk i rozmnaża psy z chorobami i wadami genetycznymi przekazując te wady na kolejne pokolenia.

Zgodnie z wzorcem buldoga francuskiego do hodowli nie dopuszcza się psów o umaszczeniu: czarne podpalane, brązowe/czekoladowe i błękitne. Takie psy rodzą się z różnymi chorobami, gen czekoladowy i błękitny nie są akceptowane w FCI. 

Po interwencji Choco trafiła wraz z pozostałymi psami z tej hodowli do lecznicy. 
Suka miała liczne wyłysienia na łapach, pysku i szyi, zapalenie skóry, silny stan zapalny kanałów słuchowych z dużą ilością ciemnej wydzieliny, w zeskrobinie nużycę, liczne pasożyty w kale.

Podobnie jak pozostałe psy z hodowli Choco była bardzo wycofana i przestraszona, w hodowli mieszkała w kojcu w budzie, a to nie jest miejsce dla buldoga. Buldogi to psy bardzo towarzyskie, dla których najważniejsza jest miłość i uwaga człowieka. 

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.