STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
APRILLA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
05 Czerwiec 2018

Aprilla to jedna z suk, która po wspólnej wrześniowej interwencji Pogotowia dla Zwierząt i naszej Fundacji przeszła pod naszą opiekę. Gdy została odebrana hodowcy miała 9 miesięcy i była w zaawansowanej ciąży. Kilka dni później urodziła chore, słabe, zniekształcone, niezdolne do życia szczeniaczki (niektóre z rozszczepem czaszki), które w ciągu kilku dni odeszły. Takie jest prawo natury, że suki zbyt młode, same będące jeszcze dziećmi dają słabe, chore mioty, a ich rozwijające się jeszcze organizmy, nieprzygotowane na ciążę zmuszone są do ogromnego wysiłku i prowadzą do zaburzeń rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Ciąża u tak młodej suki, do tego w takich warunkach w jakich była trzymana w hodowli - w kojcu zewnętrznym, we własnych odchodach- to patologia, to "pseudo hodowla" nastawiona tylko na zysk kosztem życia i zdrowia zwierząt.

Aprilla w dniu odbioru była przerażona, wciskała się w podłoże. Była jeszcze psim dzieckiem a nie było w niej ani grama szczenięcej radości i buldożkowej głupawki. Wyglądała jak jeden wielki smutek, jak zaszczuty, skrzywdzony pies. 

Po interwencji Aprilla trafiła od razu do lecznicy, w której stwierdzono: przodozgryz, zapalenie worków spojówkowych, zapalenie kanałów słuchowych z ropną wydzieliną. Suka była brudna, cuchnąca, zapchlona, w kale miała liczne pasożyty.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.