STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
PYSIA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
29 Czerwiec 2018

Pysia jest jedną z suk w typie rasy pinczer, która przeszła pod opiekę naszej Fundacji w wyniku wspólnej interwencji z Pogotowiem dla Zwierząt.

W hodowli malutka, drobniutka Pysia mieszkała razem z innymi pinczerami w kojcu na zewnątrz, była jak pozostałe pinczerki zupełnie nie zsocjalizowana, bała się wszystkiego, uciekała na widok człowieka. W dniu interwencji pinczery uciekały przed swoimi właścicielami/hodowcami, próbowały gryźć. 

Pinczery to psy należące do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa, uwielbiające życie rodzinne, bardzo wierne i oddane. Niestety w takich "pseudo" hodowlach trzymane cały czas w kojcach zewnętrznych, muszą przetrwać zarówno w największe upały jak i największe mrozy, we własnych odchodach, zarobaczone, nie mają zapewnionego ani leczenia, ani kontaktu z człowiekiem, ani spacerów. Służą hodowcy tylko do przynoszenia zysku. 

Pysia trafiła do lecznicy prosto po interwencji, badania wykazały znaczny kamień nazębny, brudne uszy, silnie przerośnięte pazury świadczące o tym, że suka nie wychodziła z kojca, zapchlenie, liczne pasożyty w kale.
W domu tymczasowym suka  na początku oddawała mocz w domu, mieszkając w hodowli w kojcu nie była nauczona czystości.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.