STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
AMANDA
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Nieokreślony
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
17 Lipiec 2018

Amanda jest suką w typie rasy buldog francuski, która przeszła pod naszą opiekę 2 lipca, w poniedziałek. Została nam przekazana przez Pogotowie dla Zwierząt.
Informacje otrzymane z PDZ: 
"Dwaj kierowcy z województwa lubelskiego, zatrzymali zostali o 1 w nocy przez służby skarbowo – celne pod Toruniem. Pół busa to nielegalnie przewożone do Francji leki, które poukrywane były w lodówkach. W samochodzie przewożone były również dwa buldożki francuskie. Siedziały ściśnięte w klatkach, w ciemności, bez dostępu do wody. Wymiotowały i załatwiały się krwistą biegunką. Leki zabezpieczyli celnicy, a zabezpieczone psy trafiły do „Pogotowia dla Zwierząt”. Natychmiast wdrożono ich leczenie i są dowodem w sprawie karnej."

Pojechaliśmy z Amandą i  Alanem od razu do lecznicy. Psy były smutne, osowiałe, niepokoiła nas krwista biegunka i wymioty oraz to, że psiaki były smutne i osowiałe.

Opis badania w lecznicy:
Pies wymiotuje i ma biegunkę ze śluzem i domieszką krwi. Pies wycofany, ubrudzony kałem.
W badaniu kału - giardia dodatnie.
Test Parvo ujemny.
Pies zapchlony, test bibułowy dodatni.

Amanda dostała leki na odrobaczenie, antybiotyk oraz leki osłonowe. 

Badania, leczenie oraz leki Amandy kosztowały Fundację: 90 zł.

Psy z powodu problemów jelitowych są obecnie na karmie Forza Intestinal.
Możesz wspomóc leczenie i utrzymanie Amandy darowizną na konto Fundacji z dopiskiem: dla Amandy.

23 Lipiec 2018

Amanda i Alan były 19.07.2018 na konsultacji kardiologicznej u Dr. Niziołka. 

Doktor wykonał EKG i echo serca, na szczęście maluchy nie mają problemów sercowych.

Konsultacja kardiologiczna Amandy i Alana kosztowała: 300 zł, fvat numer FV 12/07/2018.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie T. za przekazanie darowizny 200 zł dla Alana i Amandy.

09 Sierpień 2018

30-07-2018 Amanda była z Alanem na konsultacji u prof. dr hab. Marka Galantego.
Opis badania:
"Nad krtanią oddech nieznacznie chrapliwy, podniebienie przedłużone, w gardle przekrwienie. Syndrom brachycefaliczny. Zalecana ewentualna korekta podniebienia w przyszłości."

Dla Amandy, która w domu tymczasowym jest wulkanem energii i rozrabiaką, takie wyjazdy do lecznicy są ogromnym stresem. Sunia z całych sił przytula się do opiekuna i grzecznie czeka do końca wizyty.

Buldogi francuskie bardzo często mają problemy z oddychaniem, chrapią, duszą się, często dochodzi do obrzęku płuc. Upały to dla nich szczególnie niebezpieczny okres. Nie należy lekceważyć takich objawów, ponieważ może być za późno. Psa należy zawsze konsultować u lekarza specjalisty, który po dokładnych badaniach stwierdzi, czy należy wykonać korektę podniebienia.

Konsultacja Amandy u specjalisty kosztowała 150 zł.
Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi C. za przekazanie darowizny 100 zł dla Amandy.

 

09 Wrzesień 2018

Dostaliśmy dwie relacje i zdjęcia z domu tymczasowego Amandy:

"Amanda to kochana i bardzo mądra dziewczynka. Uwielbia ludzi i zabawy z pieskami, a najbardziej lubi ganiać ptaki.  Nie ma żadnych problemów zdrowotnych, kupka jest bardzo dobrej konsystencji. Na spacerach najlepiej się czuje siedząc na środku trawnika i obserwując otoczenie, to jej ulubione spędzanie czasu. Taka z niej mała obserwatorka i osiedlowy monitoring ;-) Kocha przytulaski i chętnie rozdaje buziaczki, uwielbia spać na łóżku blisko nas, a najchętniej na mojej głowie. Ten mały skarb kradnie nasze serca z dnia nadzień, a zresztą jak tu jej nie kochać <3

P.S. Proszę uściskać małego Alanka od Amandy <3
Pozdrawiamy
Monika, Robert i Amanda

"Amanda rozwija się prawidłowo. Przytyła 1 kg 300 g. Kocha zabawy z pieskami a rzadko który dotrzymuje jej kroku.  Im większy kolega tym lepszy. Bardzo lubi podróżować i zwiedzać, co często trwa godzinami, ponieważ wszystko ją interesuje. Pozdrawiamy i buziaki dla Alanka."

 

25 Październik 2018

Dostaliśmy kolejną relację i zdjęcia z Dt Amandy:

"Kochani Amanda rośnie jak na drożdżach, co widać na załączonych zdjęciach :) Często chodzimy na place zabaw dla piesków aby miała szansę rozładować tonę energii jaką posiada.
Niestety nie jest zadowolona ze zmieniającej się aury nie przepada za deszczem i uwielbia leżakowanie pod ciepłą pościelą. Pozdrawiamy Was serdecznie a szczególnie Alanka <3."

14 Luty 2019

Amanda przeszła niedawno zabieg sterylizacji, opiekunowie podpisali umowę adopcyjną.

Relacja opiekunki:

"Kochani w dniu 7.02.19 Amanda przeszła zabieg sterylizacji.
Wszystko przebiegło prawidłowo chociaż stres był ogromny, niestety po zabiegu wystąpiła urojona ciąża bierzemy leki i jesteśmy pod opieką lekarza.
Amanda czuje się bardzo dobrze najchętniej zdjęła by ubranko i poszalała niestety musimy ograniczyć wariactwa i czułości :(
Pozdrawiamy serdecznie i oby do wiosny :)
Monika, Robert i Amanda"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.