STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
CINDI
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Siedz. Fund.
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
06 Sierpień 2018

Wiele udanych interwencji, kilka tysięcy uratowanych zwierząt, wiele kontrowersji lecz zawsze wychodziliśmy z twarzą bo najważniejsi są dla nas Ci, którzy obronić sami się nie mogą. To my ludzie jesteśmy ich głosem i to do nas należy OBOWIĄZEK, aby ich szanować i zapewnić im godne życie. Kiedyś konie pomagały nam na wojnie i na roli, dzisiaj wysyłamy je na rzeź, nie mamy szacunku jako ludzie do zwierząt, to na nich testowane są kosmetyki, chemiczne detergenty, leki na nowotwory. Nasze fundacyjne życie jest wyboiste, pełne przykrych spraw lecz zawsze ze szczęśliwym zakończeniem. Dziś jednak zmuszeni jesteśmy wziąć pod nasze skrzydła ostatniego psa. Chcemy pomagać nadal, ale nie jesteśmy w stanie, ponieważ brakuje nam środków finansowych na leczenie i wyżywienie naszych podopiecznych. Koszty np. wyżywienia, opieki weterynaryjnej, rehabilitacji jednego z naszych seniorów to ok 400zł miesięcznie, choć jak domyślacie się te koszty i tak są zaniżone bo wielu Lekarzy udziela nam rabatów. Obecnie pod opieką mamy ok. 50 zwierząt, co miesięcznie daje kwotę która nas samych przerasta. Dziś przedstawiamy Wam naszego ostatniego podopiecznego. Nie jest to bokser ale yoreczka, której życie miało zakończyć się "ostatnia igłą Morbitalu". Nie mogliśmy odmówić pomocy...Yoreczka została przyniesiona do lecznicy jako „nieekonomiczny odrzut z hodowli". Nie może już dawać potomstwa, w końcu urodziła klika miotów po kilka tysięcy, wiec jeśli nie może na siebie zarabiać to "po co komu ona?" Życie psa niestety sprowadziło się do czystej ekonomii.

Cindi ma 3 latka, jest bardzo wycofana. Przyjechała do nas bez szczepień, zarobaczona.
Pojechaliśmy z sunią od razu do lecznicy.
Cindi została zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana, pobrano jej krew. W związku z tym, że w jamie ustnej większość zębów była w bardzo złym stanie został umówiony zabieg sanacji.
Opis zabiegu:
Sanacja jamy ustnej, masywny kamień nazębny z odsłoniętymi korzeniami. Kamień usunięto, wykonano ekstrakcję wszystkich siekaczy, zębów trzonowych i przedtrzonowych. 
Cindi przez kilka dni dostawała podskórnie antybiotyk.

Koszty badań, szczepień oraz zabiegu Cindi to koszt: 649 zł.

Prosimy Was o wsparcie naszych działań. Nr rachunku: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000

 

25 Sierpień 2018

Cindi zamieszkała jakiś czas temu u Pani Beaty, która kilka lat temu adoptowała od nas psa w typie boksera Harrego. Sunia jest w trakcie procedury adopcyjnej, szybko przywiązała się do nowej opiekunki i nie odstępuje jej na krok.

 

 

02 Wrzesień 2018

Dostaliśmy relację i zdjęcia od naszej wolontariuszki Beaty, która odwiedziła Cindi w nowym domu:

" Witam
Kilka dni temu odwiedziłam Panią Beatę i Cindi w jej nowym domku. Mała ma się dobrze. Nadal jest wystraszona, ale nie tak bardzo jak wyjeżdżała do nowego domu. Odwagi dodaje jej starszy kompan, a mianowicie Hary zwany w domy Mamedem również adoptowany z naszej Fundacji. Na dokładkę piętro niżej mieszka Maurycy zwany Leosiem  również adopciak z naszej Fundacji i do tego grona dochodzi jeszcze adopciak syna pani Beaty doberman, który też uczy naszą damę :) Tak więc młoda dama powoli nabiera manier :)
Cindi w domu jest zaciekawiona wszystkim, główka jej cały czas kreci się w prawo i lewo i tak poznaje otaczający ją świat. Czystość zachowuje bardzo ładnie lecz spacery są dla Cindi do tej pory koszmarem. Mała wychodzi na podwórko załatwia potrzeby i szybko chce wracać do domu. W swojej opiekunce widzi cały świat, a w nocy śpi w łóżeczku przytulając się do swojej pańci  :)
 Pozdrawiam serdecznie Beata "

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.