STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
PEREŁKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: 798 180 888
19 Sierpień 2018

Perełka to kolejna bokserka, która wczoraj przeszła pod naszą opiekę. Na ogłoszenie, że szuka domu natknęliśmy się na Facebooku i od razu zaczęliśmy działać. Perła patrzyła na nas ze zdjęć z takim błaganiem o miłość i dom, że nie potrafiliśmy przejść wobec jej wzroku obojętnie. Bardzo dziękujemy Kindze i Patrycji za zaufanie i przekazanie nam Perełki. Bardzo dziękujemy również Pani Joannie  Asi i Panu Łukaszowi za pomoc, odebranie Perły od właściciela, transport suni do Włocławka i przekazanie Ewelinie i Jarkowi, którzy dowieźli sunię do Warszawy. Ewelinko, Jarku na Was zawsze możemy liczyć dzięki za Wasze ogromne serca i pomoc, której nigdy nie odmawiacie. Perełka spędziła noc w siedzibie Fundacji, a dzisiaj przeszła w lecznicy podstawowe badania i zabiegi. Została zachipowana, zaszczepiona, rozpoczęliśmy odrobaczanie, ponieważ badanie kału wykazało obecność pasożytów. Sunia niedawno miała szczeniaki, w sutkach zalega jej mleko, stwierdzono również zmianę w listwie do obserwacji, bo może być wynikiem stanu zapalnego. Wieczorem bokserka pojechała do domu tymczasowego.

Relacja Germaine:
"Perełka jest drobniutką bokserką, na początku była bardzo wycofana i wystraszona, po kilku godzinach już się nas bardzo pilnowała i wszędzie za nami chodziła. Nie przejawia agresji w stosunku do innych psów, ale jest o nie zazdrosna i odpycha je, kiedy podchodzą do głaskania. W domu bardzo grzeczna, nic nie niszczy, nie szczeka. Bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem, uwielbia być głaskana i przytulana."

26 Sierpień 2018

Kilka dni temu odwiedziliśmy Perełkę w jej nowym domu tymczasowym u Pana Wojtka w Warszawie. Perełka jak na prawdziwą bokserkę przystało szybko znalazła miejsce na wygodnej kanapie, ma równiez do dyspozycji wielkie różowe legowisko pełne zabawek.
Cieszymy się, widząc sunię bezpieczną, kochaną i bardzo szczęśliwą w domu tymczasowym.

Za wizytę Perełki w lecznicy musimy zapłacić: 128 zł, fvat numer 5/8/2018.

 

11 Wrzesień 2018

Otrzymaliśmy dwie relacje z domu tymczasowego cudnej Perełki. Jej opiekun, Pan Wojtek pisze tak:

"Witam,

Chciałbym opowiedzieć jak minął pierwszy tydzień Perełki zwanej przeze mnie Krysią. Dla Krysi duże miasto było nowością, której początkowo się bała ale ciekawość zwyciężyła i spacery przerodziły się w półtoragodzinne sesje wąchania. Po każdym spacerze bardzo cieszyła się wracając do domu, co okazywała merdaniem ogonka, który w tym momencie zamieniał się w śmigło. Po dwóch dniach Krysia zaliczyła już wszystkie kanapy gdzie sobie spała, ale chyba najbardziej lubiła się po prostu przytulić. Zaczęła ładnie jeść, jak się okazało karmę półsuchą (sucha +gotowany kurczak z warzywami + trochę wody z tego gotowania), jedyna rzecz która mnie trochę niepokoiła, to to,  że robiła siusiu raz dziennie. Jednak już następnego dnia okazało się, że Krysia potrafi pokazać, że chce wyjść na spacer kiedy ma potrzebę - wyszliśmy i od razu załatwiła się. Na spacerach jest bardzo grzeczna, pilnuje się i słucha, jest bardzo pozytywnie nastawiona do innych psów i widać, że miałaby ochotę z nimi pohasać. W mieszkaniu ma swój kosz z zabawkami, z którego wyciąga sobie różne gryzaki i rozrzuca po wszystkich kanapach i legowiskach. W piątek pojechaliśmy na działkę pod Warszawę i Kryśka pierwsze chwile zwiedzała nowy teren ale asekuracyjnie wskakiwała na legowisko do bagażnika auta. Trwało to pół godziny i potem już czuła się pewniej. Za to w domku od razu sobie upatrzyła kanapę, na której śpi a legowisko omija szerokim łukiem. W sobotę nastąpił pewien przełom, bo pierwszy raz zobaczyłem prawdziwe boksiowe susy i zabawę gryzakiem, bieganie i trochę szaleństwa.  Dzisiaj jak pogoda pozwalała, to też Kryśka biegała i szalała z zabawkami. To tak w skrócie pierwszy tydzień Krysi.
Pozdrawiam"
 
Wojciech 
 
"
Witam,
Poniżej przedstawiam relację z kolejnych siedmiu dni z nami. Po zeszłotygodniowym pobycie na działce, kiedy wróciliśmy do Warszawy do domu, Krysia bardzo się ucieszyła, obwąchała wszystkie kąty i jak każdy porządny boksak, położyła się na łóżku w poduszkach spać. I mogę powiedzieć, że od tego momentu troszkę się zmieniło. Krysia zaczęła chętnie wychodzić na spacery - pokazuje, kiedy czegoś chce i na spacerach zachowuje się spokojnie, jest ciekawska i dobrze nastawiona do innych psów. Z kilkoma psiakami się poznała i od razu chciała przystąpić do zabawy. Fajne jest to, że nawet kiedy jakiś pies nie jest dobrze do niej nastawiony, ona nie reaguje agresją  a wręcz robi swoją tą minę (taką sama jak ma focha np za czyszczenie uszu) i udaje, że go nie zauważa. Dograliśmy już w miarę dietę - półsuchą - suchy pokarm + gotowane mięso (kurczak), warzywa. W środę zaliczyliśmy pierwszą wizytę u weterynarza. Krysia była spokojna, stresowała się tylko podczas czyszczenia uszu ale generalnie z mojego doświadczenia bezproblemowa wizyta. Do leczenia mamy - uszy - drożdżaki - oraz oczy ale tutaj jest lekki stan zapalny i nie wykluczone, że uszy mają na to wpływ. Reasumując Krysia dostaje krople do oczu, krople do uszu + czyszczenie, za tydzień wizyta kontrolna. Reszta tygodnia w Warszawie przebiegła szybko i w piątek wyjechaliśmy z powrotem na działkę. Poznała teren i zachowywała się jak u siebie. Zaczęła nawet czasami szczekać. W sobotę poznała swoją nową panią i zachowywała się jakby ją znała od dawna. Weekend upłynął pod znakiem spacerów i zabawy. W niedzielę Krysia poznała kolegę Olafa, który jest rocznym psem husky i wtedy zaczęła się zabawa, biegi, susy, skoki, po których to Krysia odpoczywa nadal ;-) . W załączniku przesyłam kilka zdjęć.
Pozdrawiam"
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.