STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NIKO
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W trakcie procedury adopcyjnej
18 Wrzesień 2018

Niko (Pan Kierownik) to jeden z 3 braci, którzy w niedzielę przeszli pod naszą opiekę. Właściciel osobiście przywiózł boksery do siedziby fundacji, podpisał zrzeczenie i przekazał psy pod nasze skrzydła. Jak opisał właściciel: "Pan Kierownik to trzeci z braci. Spokojny, zdystansowany, który uwielbia wpatrywać się w ojca i go naśladować, pewnie dlatego, że jest jego kopią i odziedziczył jego charakter"

Wczoraj cudny Niko odwiedził lecznicę, przeszedł podstawowe badania (jest wnętrem obustronnym), został zaczipowany. Na dniach nieziemski rudzielec pojedzie do swojego domu tymczasowego, który stanie się jego domem stałym po wykonaniu zabiegu kastracji.

09 Październik 2018

Niko, brat Balu i Luisa miał jechać jako ostatni z braci do swojego nowego domu, jednak opiekunowie z domu tymczasowego bardzo szybko się do niego przywiązali i podjęli decyzję, że bokser u nich zostanie na stałe.

Relacja opiekunki:

"Niko to typ leniucha, uwielbia spać. Rano trudno go obudzić, a tym bardziej wygonić z łóżka, żeby wyszedł na dwór. Ma swoje legowisko, z którego rzadko korzysta, łóżko jest lepsze, szczególnie spanie na poduszce swojej opiekunki. Jest bardzo uparty, kiedy czegoś nie chce zrobić, od razu traci słuch. Uwielbia jeść i jest ciągle głodny. Jego ulubionym miejscem oprócz łóżka jest kuchnia."

 

 

 

10 Listopad 2018

Niko rośnie jak na drożdżach, uwielba jeść i bardzo pilnuje swojej miski. Słuch ma oczywiście wybiórczy i jeśli czegoś nie chce zrobić, udaje że nie słyszy. Typ śpiocha, uwielbia spać, najczęściej w łóżku, na fotelach i krzesłach, rzadziej w swoim legowisku.
Bardzo zaprzyjaźnił się z Gorgio, lubią wspólne zabawy i wspólne spanie.

 

01 Grudzień 2018

Niko był kilka dni temu na wizycie w lecznicy. Opiekunów zaniepokoiło to, że bokser zjada duże porcje, a jest cały czas bardzo szczupły.

Niko został w lecznicy zważony, Pani Doktor stwierdziła, że waga jest prawidłowa. Wykonano mu badanie krwi, czekamy na wyniki.

 

 

18 Styczeń 2019

Niko ma nadal problemy gastryczne, bokser schudł, ma na zmianę kał normalny albo bardzo luźny.

Niko był dzisiaj w lecznicy, pobrano mu krew na szeroki profil jelitowo-trzystkowy, zrobiono USG. Nikuś dostał metronidazol. 

Boksera czeka również wizyta u okulisty, ponieważ ma cały czas ciemno-brunatny wyciek z oczu.

12 Maj 2019

Niko był kilka dni temu na wizycie w lecznicy z powodu trwającego od jakiegoś czasu luźnego kału i niedowagi.

Bokserowi wykonano badanie krwi, które wykazało zapalenie trzustki oraz USG, które wykazało zapalenie jelit i trzustki oraz zmienioną wątrobę.

Niko dostaje obecnie antybiotyk, lek osłonowy na wątrobę oraz kreon do każdego posiłku. Kał się unormował, nie ma już biegunek, mamy nadzieję, że w końcu bokser nabierze masy.

 

24 Maj 2019

Niko był w środę na badaniu USG jamy brzusznej. Bokser od jakiegoś czasu dostawał antybiotyk ze względu luźny kał, kreon do każdego posiłku, pies jest na kramie hypoalergicznej.

Opis badania USG:
- nadal widoczne cechy zapalenia jelit

- nadal widoczne cechy zapalenia ostrego trzustki ze znacznym obniżeniem jej echogeniczności

- nadal widoczna limfadenopatia brzuszna (krezkowa i zaotrzewnowa)

Niko został zważony, przytył kilogram.

 

 

18 Czerwiec 2019

Niko był kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy, bokser przytył kilogram.

Relacja Germaine:
"Cieszymy się bardzo, że Niko przybiera na wadze, niestety pojawiły się u niego kolejne problemy. Niko ma spaczony apetyt, zjada solidną porcję swojej karmy po czym szuka dalej. Niszczy legowiska i próbuje zjeść gąbkę, rozrywa torby ze skoszoną trawą i wyjada zawartość, rozrywa torby ze śmieciami i zjada wszystko ze śmietnika, zjada odchody innych psów. Musimy zamykać wszystkie drzwi na klucz, żeby ich nie otworzył i nie dostał się do czegoś, czego nie powinien zjeść. Torby ze skoszoną trawą oraz torby ze śmieciami za ogrodzeniem nie stanowią problemu, Niko przeskakuje przez wysokie ogrodzenie i za chwilę pałaszuje wszystko. Obgryza drzewa, obgryza meble. Musimy go cały czas pilnować. Do tego doszedł problem z sikaniem, pies bardzo dużo siusia, wraca z podwórka do domu, stoi w korytarzu i leje się z niego mocz. Lekarze podejrzewają moczówkę, na dniach czeka go badanie moczu. Jesteśmy załamani tym, co się dzieje z Niko, mamy nadzieję, że to już koniec jego problemów i nie pojawią się kolejne."

12 Wrzesień 2019

Nikuś pogromca zabawek, mógłby się bawić cały dzień. Niestety zabawki w jego paszczy kończą szybko żywot.

Niko jest nadal chudziutki, po zakończeniu antybiotyku od razu pojawia się luźny kał, jest cały czas w trakcie leczenia.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.