STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MARLA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
28 Wrzesień 2018

Marla jest młodziutka bokserką, która uniknęła losu suki w "pseudo hodowli". 
Sunieczka przeszła pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkała w domu tymczasowym. Marla jest psem łagodnym, spokojnym, dogaduje się z psami, na koty nie zwraca uwagi.

03 Październik 2018

Marla przyjechała dziś do Warszawy z nieocenionymi opiekunami Aiszy, Fifki i Beti. Elu, Marku bardzo dziękujemy, nigdy nie odmawiacie nam pomocy. Sunia bardzo ładnie zniosła podróż i dogadała się w aucie z Aiszą, Fifką i Kają. Marla nie przejawia agresji, jest bardzo przyjaźnie nastawioną do ludzi i innych psów. Bokserka odwiedziła lecznicę, gdzie została przebadana i zachipowana. O odrobaczenia i komplet szczepień zadbała poprzednia opiekunka - bardzo dziękujemy. Sunia jest duża i ma lekką nadwagę, ale dzięki odpowiedniej karmie i zapewnieniu ruchu szybko odzyska atletyczne kształty.

 

 

05 Październik 2018

Marla w siedzibie Fundacji czuje się jak u siebie. Zaczepia psy do zabaw, gania za piłką lub z patykiem w pysku, pcha się na kolana myśląc, że jest malutkim szczeniaczkiem. Staruszki mają jej dość i odwarkują na jej natrętne zaczepki, a ona nie daje za wygraną i nie odpuszcza. Chce się bawić i szaleć. Jest duża, masywna a przez to mało delikatna, domagając się czułości przewraca "swoją ofiarę" i próbuje zalizać. Szalony dzieciak, typowu boksiowy charakter. Marla wymaga pełnego miłości ale stanowczego traktowania i nauczenia manier, bo w konfrontacji z małym dzieckiem lub starszym psem niechcący może zrobić krzywdę, napierając swoich ciałem czy wskakując na ramiona.

08 Październik 2018

Marla pojechała do domu tymczasowego i jest w trakcie procedury adopcyjnej. Jej nowi opiekunowie przyjechali po bokserkę aż spod Gdańska. Marla dostała od nich piękną czerwoną obróżkę ze swoim imieniem i numerem telefonu do opiekunów. Czekamy na relację i zdjęcia z domu tymczasowego.

19 Październik 2018

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu tymczasowego Marli:

"Witam
Marla jest już z nami 9 dni. Podróż zniosła bardzo dobrze i szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. Jest psinką bardzo żywiołową i wylewną, czasami w trakcie zabawy zapomina się i trzeba ją trochę wyciszyć. Bardzo towarzyska, cały czas nam towarzyszy, najchętniej przebywa na kolanach u pana. Biorąc pod uwagę jej wymiary i wagę, jest to wyzwanie :) W domu nic nie niszczy i zachowuje czystość.

Domowe koty na początku uciekały przed nią, ale powoli oswajają się z nowym domownikiem. Po dwóch dniach nauczyła się co znaczy "siad" i
teraz to utrwalamy. Idzie nam całkiem dobrze. Bardzo ładnie aportuje zabawki, ale to raczej w ramach zabawy, a nie szkolenia. A i nauczyła
się otwierać sobie drzwi, ale to już bez naszej pomocy :)
W sobotę wyczułam u Marli zmieniony zapach z uszu i odwiedziliśmy weterynarza. Okazało się, że ma lekki stan zapalny uszu i dostała
krople Easotic. Korzystając z okazji Marla została zważona z wynikiem 30 kg oraz przebadana. Miała zaczopowane gruczoły okołoodbytowe,
które zostały oczyszczone oraz zdiagnozowano lekką alergię skórną, którą będziemy obserwować. Przeprowadziliśmy też wstępną rozmowę na temat sterylizacji.
W sobotę byliśmy z Marlą nad morzem. Sunia zachowywała się bardzo poprawnie, chociaż miałam wrażenie, że nie czuje się zbyt pewnie
przy większej ilości ludzi wokół. Pewniej zachowywała się na krótkiej smyczy, czując kontakt z panem, niż na długiej, gdzie miała większą swobodę.
Marla to wielki przytulas i słodziak, na 30 kg wagi 100 kg cukru :)"
 

 

16 Kwiecień 2019

Marla przeszła jakiś czas temu zabieg sterylizacji, a jej opiekunowie podpisali z Fundacją umowę adopcyjną.

Relacja:

"Witam

Podobno do trzech razy sztuka. Po dwóch nieudanych podejściach, trzeci ustalony termin 14.03.2019 zakończył się sukcesem i zabieg sterylizacji nareszcie został przeprowadzony. Marla zniosła go
bardzo dobrze, a przy okazji zadbaliśmy o jej pazurki. Po zabiegu nawet nie trzeba było zakładać jej kołnierza ani ubranka, w ogóle nie wykazuje zainteresowania podbrzuszem. Tylko kaniula wyraźnie ją drażniła, bo co chwilę lizała opatrunek. Teraz jeszcze kilka wizyt pooperacyjnych i zdjęcie szwów.
Ogólnie Marla jest zdrowa i podobno wygląda na szczęśliwą :)
Po przejściowych problemach z utrzymywaniem czystości w domu, sytuacja została opanowana i w tej chwili nie ma z nią żadnych problemów. Jest bardzo grzeczna, posłuszna, nie niszczy niczego w domu i nie kradnie jedzenia kotom ;) Na spacerach bardzo się pilnuje, nawet robiąc szalone biegi cały czas zachowuje kontakt wzrokowy i wraca na zawołanie. Jest bardzo przytulna i spragniona kontaktu z ludźmi. Jej ulubionym miejscem są kolana, a wtedy korzystając z okazji rozdaje buziaki.
Pozdrawiamy serdecznie."
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.