STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
EDZIA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: 798 180 888
06 Listopad 2018

Edzia jest około 5 letnia sunią w typie buldoga francuskiego, która kilka dni temu przeszła pod opiekę naszej Fundacji.


Relacja opiekunki z domu tymczasowego:
"Edzia wczoraj przeszła badanie krwi (czekamy na wyniki i fvat), została odrobaczona, zachipowana. W domu tymczasowym obcięto przerośnięte pazury i wyczyszczono jej bardzo brudne uszy. Edzia bardzo kocha człowieka, pcha sie na kolana, chce dawać buziaki. Z charakteru jest typową buldożką, szaloną, zwariowaną, interesuje się zabawkami, ale do psów w domu jest zazdrośnicą, zdarza się, że z zazdrości kłapnie na nie zębami, dlatego lepiej by zamieszkała w domu bez innych psów lub z ich minimalną ilością. W domu bardzo się rozgościła, wprowadza własne porządki, gania, bawi się, niczego nie boi. Edzia nie niszczy w domu, ładnie je, ale ma trochę kłopot z czystością, raz pamięta, że trzeba wyjśc na spacery i stoi pod drzwiami, a innym razem nie pokazuje, że ma potrzebę i nabrudzi w przedpokoju, trzeba będzie nad tym troszkę popracować."

 

09 Grudzień 2018
Edzia miała przejśc zabieg sterylizacji i usunięcia guzka z policzka, ale suczka dostała ciąży urojonej, zamiast mieć zabieg musiała dostać antybiotyk na stan zapalny listwy mlecznej.
Otrzymaliśmy relację z domu tymczasowego buldożki Edzii:
"Edzia to buldożek bardzo charakterny. Do aparatu robi biedną minkę, a tak naprawdę w domu podporządkowała sobie wszystkie psy. Na mnie też nie raz usiłuje "powymuszać" uwagę, ale próbuje ją uspokajać, żeby mnie nie terroryzowała :) Po miesiącu pobytu w domu tymczasowym nadal uczy się czystości, bywa z tym raz lepiej, raz gorzej. Dostała kubraczek, bo bez tego wyjście na zimno na spacer było prawie niemożliwe, zwlaszcza rano. W nocy kokosi się na środku koldry, na mnie najlepiej. Trzeba ja pilnować, bo lubi połazić po meblach - krzeslach, stolach i biurkach. W lecznicy się powoli oswaja z zabiegami i badaniami, do mezczyzn tez ma coraz lepszy stosunek. Po miesiacu zaczela sie ladnie bawić z kundelką Kamą zamieszkała w domu. Edzia niestety odchorowuje ciężko zaniedbania z porzedniego domu, suczka musi mieć myte łapy i i uszy płynami do czyszczenia - w uszach był stan zapalny, a łapy bardzo wylizuje, bo ma alergie, dostaje karmę hipoalergiczną Forza Dermoactive podarowaną Fundacji przez firmę Praebeo - dziękujemy. Edzia miała już być sterylizowana, ale musieliśmy przesunąć plany na zabieg, ponieważ dostała ciązy urojonej. Prześwietliliśmy Edzi też kregoslup i kolano, w odcinku piersiowym kregoslup jest zdeformowany, na rtg wyszlo również ogromne serce i  w związku z tym 15.12.2018 Edzia ma umówione badanie echo serca u kardiologa. Konsultacji z ortopedą bedzie wymagało również kolano, coś jest nie tak z rzepką i więzadłami w jednej nożce."
Szczegółowe wyniki badań Edzi, opis od lekarza i fakturę za wizytę przedstawimy szczegółowo w kolejnej relacji.
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.