STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FIONA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
04 Grudzień 2018

Fiona jest młodziutką, 1,5 roczną bokserką, która przeszła dzisiaj pod opiekę naszej Fundacji.

Sunia jest bardzo przyjazna, uwielbia się przytulać, nie przejawia żadnej agresji w stosunku do innych psów.

W najbliższych dniach Fionkę czeka wizyta kontrolna w lecznicy.

Dziękujemy bardzo Dominice i Edycie za pomoc w transporcie Fiony!

24 Grudzień 2018

Fiona pojechała w Sobotę do domu tymczasowego do Łodzi. Bokserka bardzo szybko dogadała się z grzywaczem rezydentem Yangiem, sunia jest w trakcie procedury adopcyjnej.

"Witam. Fiona zaaklimatyzowała się momentalnie, przez chwilę sprawdzali z Yangiem na ile mogą sobie nawzajem pozwolić ale po pokazaniu granicy obydwoje się dotarli. Śpią i bawią się razem. Fionka została pierwszego dnia wykapana, stąd ciepły kubraczek na noc.  Jesteśmy po wizycie u weterynarza, wszystko w porządku jedynie nietypowy kształt powiek sprawia, że ma zaczerwienione oczka. Przez dwa tygodnie będzie otrzymywać kropelki i będziemy obserwować czy dalej oczka będą czerwone. Fiona rzadko załatwia się na spacerze, częściej w domu natomiast po zasięgnięciu porady u lekarza i Pani prowadzącej dom tymczasowy z którego przyszła do nas Fiona, pracujemy cierpliwie i wytrwale pełni miłości i zrozumienia nad częstrzym załatwianiem na zewnątrz i odnosimy drobne acz znaczące sukcesy.  W czwartek również profilaktycznie będzie zadany mocz. Przymierzamy się powoli do sterylizacji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc w adopcji i obiecujemy cotygodniowe raporty  Katarzyna i Krzysztof."

 

 

03 Styczeń 2019

Dostaliśmy kolejną relację i zdjęcia z DT Fiony, która jest w trakcie procedury adopcyjnej:

"Dzień dobry,

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Z radością informujemy, iż Fiona czuje się bardzo dobrze. Oprócz pojedynczych przypadków załatwia się już całkowicie na zewnątrz. Wyniki badania moczu są pozytywne. Fiona jest całkowicie zdrowa, dlatego w najbliższych dniach planujemy z lekarzem termin sterylizacji.
Ponieważ Yangi nie przejawia żadnych zachowań "miłosnych" oraz dominacyjnych w stronę Fiony, sterylizacja Yanga jest na razie wstrzymana. Fiona poznaje okolicę, z łatwością nawiązuje przyjaźnie z innymi psami. Występują pojedyncze przypadki cichego pomrukiwania na obce osoby - będziemy obserwować co je powoduje. Na petardy na zewnątrz reaguje z zaciekawieniem, natomiast nie wzbudzają w niej panicznego lęku. Przesyłamy zdjęcia ze spaceru oraz w otoczeniu domowym. Jak widać, Fiona jest wszystkiego ciekawa i całkowicie zaadoptowała się do otoczenia. Fiona nie rzuca się już łapczywie na jedzenie, wie że porcja w misce jest tylko dla niej i pory posiłków są regularne.
Pozdrawiamy,
Katarzyna i Krzysztof"
 
 
 
23 Luty 2019

Fiona przeszła jakiś czas temu zabieg sterylizacji, bokserka zostaje na stałe w swoim domu tymczasowym.

Relacja opiekunki:

"Witam,
Z radością informujemy, że Fiona całkowicie zaadoptowała się do nowego otoczenia. Długie regularne spacery pozwalają jej na poznanie okolicy na która spogląda z bardzo dużą ciekawością. Dotarli się również ze swoim "przyrodnim bratem". Fiona jest niezwykle żywiołową i energiczną bokserką która uwielbia się przytulać.
Przeszła wczoraj zabieg sterylizacji, po którym obecnie odpoczywa. Usunięta została również mała gula na przedniej łapce, która została wysłana do analizy. Wyniki powinny być dostępne niebawem. Natomiast parę dni wcześniej otrzymała tabletki na odrobaczanie. Fiona uczy się etyki spacerowej, czyli między innymi chodzenia przy nodze i odnosimy stopniowe sukcesy. Jedynym wyzwaniem jest zachowanie Fiony wobec obcych ludzi - znienacka powarkuje na nich i szczeka. Skonsultowaliśmy się z lekarzem, który podejrzewa iż poczuła się w nowym otoczeniu na tyle bezpiecznie, że podejmuje próby dominacji w stadzie, oraz jego obrony."

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.